Kamine parūkę suodžiai prišaukė ugniagesius ir medikus

Kamine užsidegę suodžiai nemenkai išgąsdino Vilniaus pakraštyje gyvenančius žmones. Pagalvoję, kad kilo gaisras, žmonės iškvietė ugniagesius, kartu su jais į įvykio vietą nuskubėjo ir greitosios pagalbos medikai.

Kamine parūkę suodžiai prišaukė ugniagesius ir medikus.<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Kamine parūkę suodžiai prišaukė ugniagesius ir medikus.<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Feb 7, 2015, 7:35 PM, atnaujinta Jan 13, 2018, 8:21 PM

Pranešimą apie galimą gaisrą Raudonės g. Vilniaus ugniagesiai gavo prieš 19 val. Buvo pranešta, kad privačiame name gyvenantys žmonės jaučia stiprų dūmų kvapą, tačiau ugnies kol kas nesimato.

Į įvykio vietą buvo išsiųstos dvi gaisrinės mašinos, kartu nuvažiavo ir greitosios pagalbos medikai.

Atvažiavę ugniagesiai išsiaiškino, kad gaisras name nekilo. Greičiausiai, žmones išgąsdino kamine užsidegę ir pradėję smarkiai rūkti suodžiai.

„Kai mes atvažiavome, degimo nebuvo. Gali būti, kad tik parūko“, – sakė gelbėtojai.

Per incidentą niekas nenukentėjo.

Prieš kiekvieną žiemą pataria valyti dūmtraukius

Ugniagesiai yra ne kartą skelbę, kad pastatuose, kuriuose yra įrengtos krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina jas gerai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius. Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų ar židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat kai prakuroms naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai.

Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų bei kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

„Kai kūrenasi krosnis ar dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų, nepatikėkite jų priežiūros mažamečiams vaikams“, – pataria ugniagesiai.

Kūrenant krosnis, ypač pavojingos smalkės, todėl būtina laikytis tam tikrų taisyklių, nes galima jomis apsinuodyti. Iškūrenę krosnį, per anksti neužstumkite sklendės, norėdami, kad krosnis per greitai neatvėstų.

Sklendę galima visiškai uždaryti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. Išsiskiriančios smalkės labai pavojingos, apsinuodijimas jomis gali baigtis mirtimi. Pirmieji apsinuodijimo smalkėmis požymiai – lengvas apsvaigimas, suima mieguistumas, netenkama sąmonė.

Smalkės yra bespalvės ir bekvapės, tai pavojingiausia. Apsvaigusį nuo smalkių žmogų – išveskite į gryną orą ir nedelsiant kvieskite medikus, o patalpas gerai išvėdinkite.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.