Lrytas rengiami tradicija tapę „Lietuvos mokytojas“ apdovanojimai suteikia galimybę visuomenę supažindinti su švietimo šviesuliais, kurie į iššūkius žvelgia su neblėstančiu užsidegimu bei skatina rinktis mokytojo profesiją.
Šiais metais į rinkimus itin aktyviai įsitraukusi visuomenė užregistravo 447 mokytojus, švietimo specialistus, kurie sulaukė 361,836 palaikymo balsų. Bendruomenės palaikymą aktyviai skatino ir socialiniuose tinkluose – ten pasidalinimų fiksuota daugiau nei 16 tūkst., o reakcijų sulaukta daugiau nei 50 tūkst. Šiais metais rinkimuose fiksuojami rekordai ne tik dėl dalyvių, balsų skaičiaus bei išskirtinio partnerių įsitraukimo – dovanų fondo.
Mokytojai buvo nominuojami vienoje iš dešimties kategorijų: ikimokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo, pagrindinio ugdymo, vidurinio ugdymo (progimnazijos ir gimnazijos), neformalaus ugdymo, profesinio ugdymo, lituanistinės mokyklos mokytojas, švietimo pagalbos specialistas švietimo lyderis. Susumavus skaitytojų ir vertinimo komisijos balsus, buvo išrinkti šių kategorijų nugalėtojai. Apdovanojimų partneriai įsteigė ir penkias specialias nominacijas: „Inovatyviausias antreprenerystės mokytojas“, STEAM mokytojas, „Meno srities mokytojas“, „Ateities mokytojas“ bei išskirtinį „Lietuvos Junior Achievement“ apdovanojimą už inovatyvų technologijų ir antreprenerystės ugdymą mokykloje.
Vertinimo komisiją sudarė: Britų tarybos Lietuvoje vadovė Ona Marija Vyšniauskė, švietimo startuolio „Vedliai“ įkūrėja Monika Katkutė-Gelžinė, ilgametis pedagogas, buvęs Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos direktorius Miša Jakobas, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė, Švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėjas Tomas Bičiūnas, Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus bei portalo Lrytas vyr. redaktorius ir direktorius Tautvydas Mikalajūnas.
Sveikinimo žodį švietimo bendruomenei pirmoji tarė prezidento Gitano Nausėdos patarėja švietimo klausimais dr. Jūratė Litvinaitė, užsiminusi ir apie savo asmeninį gilų ryšį su mokytojo profesija. „Labai didžiuojuosi galėdama jus, brangūs mokytojai, vadinti savo kolegomis, nes aš irgi esu mokytoja. Perfrazuojant labai garsų pasakymą, kad žmogus iš mokyklos gali išeiti, bet mokykla iš žmogaus niekada neišeis, aš tikrai pirmiausia jaučiuosi mokytoja visur ir visada, ir kai esu tarp kitų mokytojų, man yra labai gera ir sava“, – teigė J.Litvinaitė.
Pasak šalies vadovo patarėjos, būti mokytoju – tai ne tik pabaigti pedagogines studijas, padirbėti mokykloje ar užsidirbti ekspertų vardus. „Tai kartu grįžti namo pavargusiai ir maloniu žvaliu balsu atsiliepti tėvams, kurie skambina 22 valandą, ateiti į mokyklą ir sakyti, kad šiandien aš darysiu tik tai, kas parašyta Švietimo įstatyme, mokytojo pareigose, ir čia pat apkabinti raudantį vaiką, susiųti kažkam suplyšusias kelnes, nupirkti kažkam valgyti. Tai yra būti mokytoju – gyventi tokį gyvenimą, kokį svajojame gyventi kiekvienas Lietuvos pilietis – mylintis, atjaučiantis, padedantis, solidarus“, – akcentavo J.Litvinaitė.
G.Nausėdos patarėjos teigimu, gal pedagogai ir gali išgirsti, kad neturi prestižo, bet tai esą nėra taip svarbu, nes mokytojai patys užsidirba tą prestižą savo klasėse. „Esame čia kaip liudininkai, jog mūsų profesija yra iš tikrųjų kilni, verta kiekvieno gero, gražaus žodžio, ir apdovanojimas kolegos rankose yra apdovanojimas mums visiems“, – pabrėžė J.Litvinaitė.
Kas pelnė „Lietuvos mokytojas 2025“ vardą?
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos kanclerė ir rinkimų „Lietuvos mokytojas 2025“ vertinimo komisijos pirmininkė Lina Kaminskienė atkreipė dėmesį, kodėl ši švietimo iniciatyva išties yra unikali.
„Ji yra unikali todėl, kad kiekvienas jaučiame, jog atidavėme balsą už savo geriausią, mylimiausią mokytoją. Tai iniciatyva, kuri suburia mokyklų bendruomenes, mokinius, mokytojus, vadovus, ir kas gražiausia – visi esame buvę mokiniai, taigi įsitraukė ir absolventai, alumnai, kurie tikrai pačiais geriausiais atsiminimais prisimena savo mokytojus ir atiduoda savo balsą už tai“, – akcentavo L.Kaminskienė.
Pasak VDU Švietimo akademijos kanclerės, tai, kad šiemet apdovanojimuose yra net 11 nominacijų, parodo, koks platus yra mokytojo veiklos diapazonas. „Manau, kad tai yra ne riba, kadangi mokytojo veikla yra labai didelė, labai prasminga ir labai plati“, – pabrėžė L.Kaminskienė.
Kviečiame susipažinti su mokytojais ir specialistais, kuriems atiteko garbingi „Lietuvos mokytojas 2025“ apdovanojimai.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja – Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Viktorija Krivickaitė. Mokytoją pasveikino prof. dr. Lina Kaminskienė VDU Švietimo akademijos kanclerė (rinkimų „Lietuvos mokytojas 2025“ vertinimo komisijos pirmininkė). Laimėtojai atiteko įmonės „Indeform“ įsteigta 5400 eurų vertės dovana – platformos „Sveikatukai“ metinė prenumerata bei „Robotikos akademija“ įsteigtas prizas.
Pradinio ugdymo mokytoja – Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos pradinių klasių mokytoja Jūratė Trimailovienė. Laimėtoją pasveikino ir dovaną įteikė švietimo startuolio „Vedliai“ programos Lietuvoje vadovė Viltautė Žvirzdinaitė. Taip pat mokytojai atiteko „Robotikos akademijos“ įsteigtas prizas.
Pagrindinio ugdymo mokytoja – Mažeikių „Ventos“ progimnazijos šokio ir istorijos mokytoja metodininkė Justina Padskočienė. Ją pasveikino švietimo, mokslo ir sporto ministrės Ramintos Popovienės patarėjas Tomas Bičiūnas.
T.Bičiūnas prisipažino, kad stovint ant scenos prieš pedagogų bendruomenę jam džiaugiasi širdis – mat ir jis ir pats 20 metų dirbo mokykloje. Jis ministerijos vardu įteikė apdovanojimą Lietuvos pagrindinio ugdymo mokytojo nominacijoje, kurią laimėjo Mažeikių „Ventos“ progimnazijos šokio ir istorijos mokytoja Justina Padskočienė.
„Ministrė sako, kad šio mokytojo veiklos yra įrodymas, jog mokykloje nėra nereikalingų, neprasmingų ar antraeilių dalykų. Ministrė sako, jog šio mokytojo veiklos yra įrodymas, kad nesvarbu, kur tu esi – ar didelėje, ar mažoje mokykloje, dideliame mieste ar mažame – jei tu esi mokytojas iš širdies, veiki, darai, gali duoti tai, ko labiausiai reikia mūsų Lietuvos vaikams“, – kalbėjo T.Bičiūnas.
Vidurinio ugdymo (progimnazijos) mokytojas – Telšių „Ateities“ progimnazijos muzikos mokytojas Gintaras Vaitkaitis. Nominacijos laimėtoją pasveikino ilgametis pedagogas, buvęs Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos direktorius Miša Jakobas. Mokytojui bendrovė „Epson“ kartu su partneriu „1STOP“ taip pat padovanojo daugiafunkcį spausdintuvą.
Vidurinio ugdymo (gimnazijos) mokytoja – Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijos istorijos mokytoja Lina Sėlenienė. Mokytoją pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidento patarėja švietimo klausimais dr. Jūratė Litvinaitė, o dovaną laimėtojai įsteigė Energetikos ir technikos muziejus.
Neformalaus ugdymo mokytoja – Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos varinių pučiamųjų instrumentų mokytojas Paulius Lygnugaris. Nugalėtoją paskelbė ir įsteigtas dovanas jam įteikė „Robotikos akademijos“ direktorė Evelina Burokė.
Švietimo pagalbos specialistas – Kauno švietimo inovacijų centro karjeros specialistė Ugnė Slapšytė. Specialistę pasveikino Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus.
Profesinio ugdymo mokytojas – Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro profesijos mokytoja Lidija Leonienė. Nugalėtoją paskelbė Lrytas direktorius ir vyr. redaktorius Tautvydas Mikalajūnas.
Švietimo lyderė – Panevėžio pradinė mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Dausienė. Nugalėtoją paskelbė „Erudito“ licėjaus įkūrėjas ir direktorius doc. dr. Nerijus Pačėsas. O „Unicorns Lithuania“ valdybos narys, bendrovės „Omnisend“ vadovas Rytis Laurinavičius jai įteikė 3000 eurų vertės prizą.
Lituanistinės mokyklos mokytoja – lituanistinių mokyklų tinko „Pupa“ (JK) įkūrėja Giedrė Kurlinskaitė. Ją pasveikino Britų tarybos Lietuvoje vadovė Ona Marija Vyšniauskė.
Apdovanojimuose pirmą kartą ir partneriai įsteigė specialias nominacijas.
Specialų prizą STEAM nominacijos laimėtojui įsteigė valstybės kapitalo energetikos įmonė „Ignitis grupė“. Nominacijos laimėtoja – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos biologijos mokytoja Diana Vepštienė. Prizą jai įteikė #EnergySmartSTART edukacinių programų vadovė Vaiva Rutkauskaitė.
Vilniaus universiteto Verslo mokykla įsteigė specialų prizą nominacijos „Inovatyviausias antreprenerystės mokytojas“ laimėtojai, kuria tapo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja Viktorija Zacharova. Dovaną jai įteikė Vilniaus universiteto Verslo mokyklos Strateginių verslo partnerysčių vadovė Akvilė Alauskaitė.
M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas įsteigė 1000 eurų vertės premiją nominacijos „Meno srities mokytojas“ laimėtojui. Nugalėtoja šioje nominacijoje tapo Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokyklos klasikinio šokio technikos bei praktikos mokytoja Deimantė Karpušenkovienė. Ją pasveikino M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo alumnė, pianistė Simona Zajančauskaitė-Giedraitė.
Nominacijos „Ateities mokytojas“ laimėtojui „Code Academy Kids“ ir „Code Academy“ įsteigė 5000 eurų vertės stipendiją. Laimėtoja tapo VGTU inžinerijos licėjaus pradinio ugdymo mokytoja, inžinerijos ir informatikos mokytoja Lina Kairiūkštienė. Ją pasveikino VšĮ „Code Academy Kids“ vadovė Elita Kolpakaitė. Taip pat L.Kairiūkštienei atiteko ir metinė informatikos ugdymo sistemos „Vedliai“ narystė.
Išskirtinis „Lietuvos Junior Achievement“ įsteigtą apdovanojimą už inovatyvų technologijų ir antreprenerystės ugdymą mokykloje pelnė Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus verslumo ir informatikos mokytoja Algita Šablinskienė. Mokytojai dovaną įteikė antrepreneris, „Lietuvos Junior Achievement“ valdybos pirmininkas Vladas Lašas. Mokytojai padovanota išvyka į Pasaulio eXpo Japonijoje.
Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, forumą „Švietimo kodas“ bei „Lietuvos mokytojas 2025“ apdovanojimus globojo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.
Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje gausiai susirinkę švietimo bendruomenės nariai, projekto draugai ir rėmėjai ovacijomis lydėjo apdovanojimus bei grupės „Subtilu Z“ pasirodymus.
Apdovanojimų partneriai įsteigė įspūdingus prizus ir vertingas dovanas: bendrovė „Omnisend“ įsteigė 3000 eurų vertės prizą, o įmonė „Indeform“ 5400 eurų vertės dovaną – platformos „Sveikatukai“ metinę prenumeratą. Vilniaus universiteto Verslo mokykla įsteigė specialų prizą nominacijos „Inovatyviausias antreprenerystės mokytojas“ laimėtojai, o „Code Academy Kids“ ir „Code Academy“ 5000 eurų vertės stipendiją nominacijos „Ateities mokytojas“ laimėtojui. M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas įsteigė 1000 eurų vertės premiją nominacijos „Meno srities mokytojas“ laimėtojui.
Specialų prizą STEAM nominacijos laimėtojui įsteigė valstybės kapitalo energetikos įmonė „Ignitis grupė“. Premijas dviem mokytojams taip pat įsteigė švietimo startuolis „Vedliai“. MO bei Energetikos ir technikos muziejai laimėjusiems mokytojams dovanos apsilankymus. Mokslo ir inovacijų populiarinimo centras „Mokslo sala“ trijų nominacijų laimėtojams mokytojams ir jų klasėms dovanos apsilankymo bilietus. Specialius prizus nugalėtojams taip pat įsteigė bendrovė „Epson“, „Robotikos akademija“, įmonė „AJ produktai“ bei „Agrokoncerno“ įmonių grupė.
Pamatyti visus rinkimų dalyvius galite šiame puslapyje Lietuvos mokytojas 2025.
Už mokytojams padovanotas gėles dėkojame Flowers and lovers.