Už žurnalistės nužudymą nuteisto danų išradėjo apeliacijos svarstymas atidėtas

Povandeninį laivą pastačiusio danų išradėjo Peterio Madseno, anksčiau šiemet pripažinto kaltu dėl švedų žurnalistės nužudymo, apeliacijos svarstymo posėdis penktadienį buvo nutrauktas, nes dėstant baigiamuosius argumentus nualpo vienas teismo tarėjas.

 K.Wall mirties priežastis taip ir nebuvo išaiškinta.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 K.Wall mirties priežastis taip ir nebuvo išaiškinta.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 14, 2018, 2:02 PM

Vienas iš dviejų tarėjų, dalyvaujančių procese kartu su trimis teisėjais profesionalais, blogai pasijuto, prokurorui pradėjus dėstyti baigiamuosius argumentus. Vyrui, kurio pavardė nebuvo paskelbta, pagalbą suteikė paramedikai, tuomet jis buvo išvežtas į ligoninę. Teismas vėliau pranešė, kad tarėjo gyvybei pavojus negresia.

Kopenhagos apeliacinio teismo pareigūnai paskelbė teismo pertrauką, bet nenurodė, kada įvyks kitas posėdis. P. Madsenas yra apskundęs savo įkalinimo iki gyvos galvos bausmę už švedų reporterės Kim Wall nužudymą.

P.Madsenas, kuris vilkėjo tamsų sportinį švarką, juodus marškinėlius ir pilkas kelnes, tyliai klausėsi baigiamųjų argumentų, kaltintojui reikalaujant įkalinimo iki gyvos galvos ir tvirtinant, kad nusikaltimo motyvas buvo seksualinis, o pats nusikaltimas buvo suplanuotas.

Danijoje įkalinimas iki gyvos galvos praktiškai reiškia vidutiniškai 16 įkalinimo metų, tačiau prireikus kalinimas pratęsiamas. P.Madsenas nori fiksuotos trukmės įkalinimo bausmės.

Kaltintojas Kristianas Kirkas pavadino P.Madseno veiksmus niekingais ir sakė, kad jis turėjo „sadistinių fantazijų“, domėjosi įrašais, kuriuose matyti, kaip moterys kankinamos ir nužudomos. Tikėtina, kad jis taip pat nufilmavo K.Wall nužudymą.

Pasak K.Kirko, P.Madseno kompiuteryje buvo rasta tokių įrašų, kuriuos padarė ne pats kaltinamasis.

Jokių K. Wall nužudymo įrašų nebuvo rasta.

Kaltintojas teigė, kad ant sukapoto K.Wall kūno dalių buvo daug durtinių žaizdų, taip pat ir genitalijų srityje, o P.Madseno apatiniuose rasta spermos.

Prokuroras taip pat tvirtino, kad P.Madsenas buvo pasiėmęs įrankių, kurių paprastai neimdavo į pasiplaukiojimus.

M.Madsenas neigia nužudęs K.Wall ir tvirtina, kad ji žuvo per nelaimingą atsitikimą jo povandeniniame laive 2017-ųjų rugpjūtį, tačiau paties nuosprendžio neskundė. Jis prisipažino išmetęs aukos kūno dalis į Baltijos jūrą. 

K.Wall mirties priežastis taip ir nebuvo išaiškinta.

Balandžio 25 dieną Kopenhagos teismas pripažino P.Madseną kaltu dėl nužudymo, lytinio smurto ir aukos palaikų supjaustymo. Teismas vienbalsiai nusprendė, kad 47 metų P.Madsenas įviliojo 30 metų K.Wall į savo laivą pažadėjęs jai duoti interviu.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.