J. Trudeau kritikuoja Kiniją dėl žmogaus teisių pažeidimų ir „prievartinės diplomatijos“

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau perspėjo Kiniją, kad jos „prievartinė diplomatija“, represinės priemonės Honkonge ir musulmonų uigūrų sulaikymai nėra produktyvios nei pačiai Kinijai, nei likusiai pasaulio daliai.

J. Trudeau.<br>AP/Scanpix nuotr.
J. Trudeau.<br>AP/Scanpix nuotr.

Lrytas.lt

Oct 14, 2020, 3:38 PM, atnaujinta Oct 14, 2020, 3:38 PM

J. Trudeau dėmesį į tai atkreipė minėdamas 50-ąsias Kanados ir Kinijos diplomatinių santykių užmezgimo metines.

„Liksime visiškai įsipareigoję... su savo sąjungininkais užtikrinti, kad Kinijos prievartinės diplomatijos metodo, dviejų Kanados piliečių ir kitų šalių... piliečių savavališko sulaikymo jie nelaikytų sėkmę nešančia taktika“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė Kanados vadovas.

Buvęs kanadiečių diplomatas Michaelas Kovrigas ir verslininkas Michaelas Spavoras Kinijoje laikomi jau beveik dvejus metus. Jie buvo apkaltinti šnipinėjimu.

Kanados ambasadorius Kinijoje savaitgalį virtualiai galėjo pabendrauti su M. Spavoru ir M. Kovrigu, šeštadienį paskelbė Užsienio reikalų ministerija.

J. Trudeau taip pat atkreipė dėmesį į Kanados „susirūpinimą dėl žmogaus teisių apsaugos, tokių vietų kaip Honkongas ir... uigūrų“.

Kanada su „panašiai galvojančiomis šalimis visame pasaulyje“ stengsis „įteigti Kinijai, kad jos požiūris į vidaus ir pasaulinius reikalus nėra itin produktyviame jai ar visiems mums kelyje“, pridūrė jis.

Vakarų vyriausybės dviejų minėtų kanadiečių sulaikymą vadina kerštu už tai, kad 2018 metų gruodį Kanadoje pagal JAV orderį buvo areštuota Kinijos telekomunikacijų milžinės „Huawei“ finansų direktorė, kompanijos įkūrėjo duktė Meng Wanzhou.

JAV nori teisti Meng Wanzhou dėl kaltinimų, susijusių su įtarimais, kad „Huawei“ pažeidė Amerikos sankcijas Iranui.

Atsakydamas į J. Trudeau komentarus Pekinas nurodė, kad Meng Wanzhou areštas buvo „tikrasis savavališkas sulaikymas ir prievartinė diplomatija“. Per Kinijos užsienio reikalų ministerijos trečiadienio spaudos konferenciją Kanados vyriausybė taip pat buvo apkaltinta „veidmainiavimu ir silpnumu“.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.