Popiežius kanonizavo dešimt vyrų ir moterų

Popiežius Pranciškus kanonizavo Dachau koncentracijos stovykloje nužudytą olandų vienuolį Titą Brandsmą. Per ceremoniją šv. Petro aikštėje Romoje pontifikas sekmadienį šventaisiais paskelbė iš viso dešimt vyrų ir moterų.

Popiežiaus kanonizavimas.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Popiežiaus kanonizavimas.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 15, 2022, 2:19 PM

T. Brandsma gimė 1881 metais ir per Antrąjį pasaulinį karą okupuotoje Olandijoje kovojo prieš nacių ideologiją. Gestapas sulaikė tėvą 1942-ųjų pradžioje, o po kelių mėnesių naciai išgabeno jį į Dachau. Čia T. Brandsma buvo kankinamas ir 1942 metų liepos 26-ąją nužudytas suleidžiant nuodų injekciją.

1985 metų lapkričio 3 dieną popiežius Jonas Paulius II paskelbė jį palaimintuoju. 2021-ųjų lapkritį Pranciškus pripažino vienuoliui priskiriamą stebuklą. Taip buvo išpildyta paskutinioji kanonizacijai reikalinga sąlyga.

Tai buvo pirmoji iškilminga kanonizacijos ceremonija šv. Patro aikštėje nuo koronaviruso pandemijos pradžios. Joje dalyvavo dešimtys tūkstančių tikinčiųjų.

Popiežius dėl kelio problemų į aikštę buvo atvežtas automobiliu.

Tarp dešimties naujų šventųjų yra ir Charlesas de Foucauldas (1858–1916) iš Elzaso. Pradžioje jis gyveno palaidą gyvenimą, tačiau tada atsigręžė į religiją ir galiausiai kaip eremitas gyveno Šiaurės Afrikos dykumoje su musulmonais. Per Pirmąjį pasaulinį karą jis čia buvo nužudytas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: kodėl darbo imigrantai svarbūs Lietuvos ekonomikai?