„Mūsų vienintelis tikslas yra nutraukti karą ir judėti dviejų valstybių sprendinio link“, – per spaudos konferenciją sakė Ispanijos užsienio reikalų ministras Jose Manuelis Albaresas. Prieš savaitę Ispanija kartu su Airija ir Norvegija pripažino Palestinos valstybę ir sukėlė Izraelio pyktį.
Pernai PAR pateiktame ieškinyje Tarptautiniam Teisingumo Teismui (TTT) sakoma, kad Izraelio puolimas Gazos Ruože, pradėtas atsakant į precedento neturintį „Hamas“ išpuolį prieš Izraelį, pažeidžia 1948 m. JT konvenciją dėl genocido. Izraelis šį kaltinimą griežtai neigia.
Po Antrojo pasaulinio karo įsteigtas ir Hagoje įsikūręs TTT sprendžia ginčus tarp valstybių. Penktadienį teismas nurodė Izraeliui garantuoti JT įgaliotiems tyrėjams „nekliudomą prieigą“, kad jie galėtų ištirti kaltinimus genocidu. Sausio 26 d. priimtu sprendimu TTT taip pat nurodė Izraeliui padaryti viską, kad per karinę operaciją Gazos Ruože nebūtų vykdomi jokie genocido veiksmai. Nuo tada PAR kelis kartus vėl kreipėsi į TTT, tikindama, jog sunki humanitarinė padėtis palestiniečių teritorijoje reikalauja, kad teismas skubiai imtųsi papildomų priemonių.
Gegužės 24 d. teismas įpareigojo Izraelį „nedelsiant“ sustabdyti karinį puolimą Rafacho mieste ir ten palikti atvirą pagrindinį sienos kirtimo punktą „nekliudomai“ teikti humanitarinę pagalbą. Jis taip pat paragino „besąlygiškai“ paleisti įkaitus, grupuotės „Hamas“ paimtus per karą išprovokavusį spalio 7 d. išpuolį.
TTT sprendimai yra teisiškai privalomi, tačiau teismas neturi priemonių priversti juos įvykdyti. Šis teismas ir Rusijai įsakė sustabdyti invaziją į Ukrainą, bet tai nedavė jokių rezultatų.