Abi Korėjos tariasi dėl Pchenjano artilerijos perkėlimo nuo neramios sienos

Šiaurės ir Pietų Korėjos tariasi dėl Pchenjano didelio nuotolio artilerijos sistemų galimo perkėlimo toliau nuo abiejų šalių budriai saugomos sienos, pirmadienį pareiškė Pietų Korėjos premjeras.

Šiaurės ir Pietų Korėjos tariasi dėl Pchenjano didelio nuotolio artilerijos sistemų galimo perkėlimo toliau nuo abiejų šalių budriai saugomos sienos, pirmadienį pareiškė Pietų Korėjos premjeras.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Šiaurės ir Pietų Korėjos tariasi dėl Pchenjano didelio nuotolio artilerijos sistemų galimo perkėlimo toliau nuo abiejų šalių budriai saugomos sienos, pirmadienį pareiškė Pietų Korėjos premjeras.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 25, 2018, 10:12 AM, atnaujinta Jun 25, 2018, 10:13 AM

Abi šalys pastaruoju metu dėjo aktyvias diplomatines pastangas įtampai Korėjos pusiasalyje sumažinti.

Manoma, kad Šiaurės Korėja yra dislokavusi palei sieną apie 1 000 artilerijos sistemų, keliančių didelę grėsmę Seului ir aplink sostinę esančioms teritorijoms.

Minint 1950–1953 metais vykusio Korėjos karo pradžios 68-ąsias metines Pietų Korėjos premjeras Li Nak-yonas savo kalboje nurodė, kad šiuo metu „svarstomas (Šiaurės Korėjos) didelio nuotolio artilerijos sistemų perkėlimas“ toliau nuo sienos ir paaiškino, kokių geros valios žingsnių pastaraisiais mėnesiais ėmėsi abi šalys.

Atrodo, kad šie Li Nak-yono komentarai yra pirmas oficialus Seulo patvirtinimas, kad per šį mėnesį vykusias kariškių derybas Pietų Korėja pareikalavo, jog Pchenjanas perkeltų arti sienos dislokuotą artileriją, kaip neseniai pranešė pietų korėjiečių žiniasklaida. Tokius pranešimus neigusi Gynybos ministerija Seule kol kas negalėjo pakomentuoti ministro pirmininko kalbos.

2016-aisiais paviešintoje šios ministerijos ataskaitoje Šiaurės Korėjos didelio nuotolio artilerija kartu su branduolinio ginklo ir raketų vystymo programa apibūdinamos kaip didžiausios grėsmės Pietų Korėjai. Seulas, 10 mln. gyventojų turinti sostinė, yra tik už 40–50 km nuo sienos.

Pietų Korėjos žiniasklaida spėliojo, kad per birželio 14-ąją vykusias derybas Šiaurės Korėja veikiausiai reikalavo, kad Pietų Korėja ir Jungtinės Valstijos taip pat atitrauktų savo artilerijos sistemas.

Pietų Korėjoje dislokuota apie 28,5 tūkst. amerikiečių karių.

Abiejų Korėjų kariuomenių pareigūnai taip pat susitiko pirmadienį ir šiuo metu tariasi, kaip galima būtų visiškai atkurti karinę „karštąją liniją“ tarp valstybių, informavo Pietų Korėjos gynybos ministerija. Apie šio dialogo rezultatus turėtų būti pranešta vėliau pirmadienį.

Sekmadienį Seulas pareiškė „neribotam laikui pristabdęs“ dvejas nedidelio masto karines pratybas su Vašingtonu. Šie mokymai, kuriuose dalyvautų abiejų sąjungininkių jūrų pėstininkai, turėjo vykti nuo liepos iki rugsėjo mėnesio, sakoma Pietų Korėjos gynybos ministerijos pranešime. Jame priduriama, kad Seulas pasiruošęs imtis nepatikslintų papildomų veiksmų, jei Pchenjanas nuolat dalyvaus „vaisingose“ derybose.

Praėjusią savaitę Pietų Korėja ir JAV paskelbė įšaldančios jųdviejų platesnes kasmetines karines pratybas „Ulchi Freedom Guardian“, mėgindamos padidinti derybų su Pchenjanu dėl Korėjos pusiasalio denuklearizacijos sėkmės tikimybę.

Kai kurie ekspertai perspėja, kad mokymų nutraukimas gali susilpninti sąjungininkių bendrą gynybos poziciją Šiaurės Korėjos atžvilgiu.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.