Rusija kenčia nuo ekonominių problemų ir žmogiškųjų išteklių stygiaus. Tai gali priversti Rusijos lyderį Vladimirą Putiną pakeisti savo karo būdą arba rasti būdą, kaip užsitikrinti išteklius, kad jo režimas būtų stabilus.
„Karo išlaikymo kaštai didės, nes Rusija ir toliau išleis žmones ir medžiagas frontui. Rusijos ištekliai riboti, o Putinas negali neribotą laiką ignoruoti šių išlaidų. Rusijos ekonomika pasieks perdegimo tašką.
Šis perdegimo taškas padarys milžinišką žalą Rusijos visuomenei, o tai gali priversti Putiną priimti svarbius sprendimus, kaip aprūpinti Rusijos karą ištekliais arba pakeisti jo karo būdą, kad išlaikytų savo režimo stabilumą“, – pažymi Karo studijų institutas (ISW).
Ginkluotės, kurią Šiaurės Korėja pristatė Rusijai, kad ją būtų galima naudoti pastarosios kare Ukrainoje, vertė gali siekti net 5,5 mlrd. JAV dolerių, teigiama pirmadienį pasirodžiusioje Friedricho Naumanno fondo atlikto tyrimo ataskaitoje.
Šiaurės Korėjos kariai, padedantys Maskvai, buvo dislokuoti Kurske, Rusijos regione, kurį iš dalies kontroliuoja Ukrainos kariuomenė, pirmadienį pranešė NATO vadovas Markas Rutte.
Kremliaus vadovas Vladimiras Putinas ir toliau perdeda Rusijos pažangą Kursko regione, greičiausiai siekdamas nuraminti visuomenę dėl Rusijos pajėgų nesugebėjimo atremti Ukrainos įsiveržimo į Kurską.
Sekite svarbiausias karo Ukrainoje naujienas su Lrytas.