Vakarų šalių kariuomenėms tikrai yra ko pasimokyti iš Ukrainos „kūrybiškumo“, įskaitant jos didelio masto dronų operaciją „Voratinklis“ Rusijos glūdumoje, naujienų agentūrai AFP pasakojo aukščiausio rango NATO vadas, atsakingas už naujovių taikymą mūšio lauke.
„Tai, ką ukrainiečiai padarė Rusijoje, buvo tikras Trojos arklys – o istorija su Trojos arkliu įvyko prieš tūkstančius metų“, – duodamas interviu sakė NATO vyriausiasis sąjungininkų pajėgų pertvarkos vadas Prancūzijos admirolas Pierre‘as Vandieras.
Atrodo, kad oficialūs Rusijos atstovai, greičiausiai rengdamiesi galimam karui su NATO, kuria sąlygas, kad jų šalis galėtų pasitraukti iš tarptautinių ginklų kontrolės sutarčių, rašoma naujame Karo tyrimų instituto (ISW) straipsnyje.
Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojo Sergejaus Riabkovo teigimu, Rusijos „vienašališkas moratoriumas“ dėl sausumoje dislokuojamų raketų, kurias naudoti draudžiama pagal vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (angl. Intermediate-Range Nuclear Forces, INF) sutarties sąlygas, artėja prie „logiškos pabaigos“, o tai leidžia manyti, kad Rusija ateityje gali imti atvirai naudoti tokio tipo raketas.
Rusijos kariuomenė vykdo „puolimą“ Dniepropetrovsko regione, kuriuo siekiama sukurti buferinę zoną Ukrainoje. Tai komentare Rusijos žiniasklaidai pareiškė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.
Kartu jis pabrėžė, kad vis dar nėra tikslaus supratimo apie naują derybų su Ukraina raundą, tačiau kontaktus „reikia tęsti“.
Jungtinės Valstijos mano, kad Rusija dar neišnaudojo visų galimybių atsakyti į Ukrainos operaciją „Voratinklis“, kurios metu buvo sunaikinti Rusijos bombonešiai oro bazėse.
Kaip skelbia agentūra „Reuters“, remdamasi JAV pareigūnais, Maskva, tikėtina, rengia plataus masto daugialypę ataką, kurioje gali būti panaudotos raketos ir bepiločiai orlaiviai.
Sekite svarbiausias karo Ukrainoje naujienas su Lrytas.