Tibeto kovai dėl laisvės vadovauja jaunimas

Jauni tibetiečiai

Jauni tibetiečiai vadovauja kovai už savo tėvynės laisvę nuo Kinijos valdymo, pareiškė šios bendruomenės vyriausybės tremtyje vadovas.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Jauni tibetiečiai vadovauja kovai už savo tėvynės laisvę nuo Kinijos valdymo, pareiškė šios bendruomenės vyriausybės tremtyje vadovas.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Mar 10, 2014, 3:15 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 1:29 PM

Tibeto egzilinės vyriausybės Lobsangas Sangay savo komentarus išsakė minint tibetiečių sukilimo, kurio kruvinas numalšinimas privertė regiono dvasinį vadovą Dalai Lamą pasitraukti į Indiją, pradžios 55-ąsias metines.

Mūsų dienomis jauniems tibetiečiams nelengva gyventi Tibete, izoliuotiems nuo artimųjų, draugų ir buvusių kaimynų, pabėgusių į užsienį ir pasklidusių visame pasaulyje, pažymėjo L.Sangay.

Tie, kurie pasiliko ir dar prisimena, kaip 1959 metas prasidėjo Tibeto nacionalinis sukilimas, sparčiai sensta, pridūrė premjeras.

Nuo 2009 metų Tibete ir tibetiečių gyvenamuose rajonuose Kinijoje mažiausiai 126 žmonės susidegino protestuodami prieš represinį Pekino valdymą. Daugelis jų buvo budistų vienuoliai ir vienuolės, reikalavę Tibeto laisvės ir leidimo sugrįžti Dalai Lamai.

„Būtent jaunesnioji Tibeto tibetiečių karta aiškiai ir garsiai reikalauja savos tapatybės, laisvės ir vienybės“, – L.Sangay sakė vėliavomis mojuojantiems išeiviams tibetiečiams ir jų šalininkams, Indijos šiauriniame Dharamsalos mieste, kur šiuo metu gyvena Dalai Lama ir veikia Tibeto vyriausybė tremtyje.

„Tibetiečiai viduje Tibeto nebeprisimena tradicinio Tibeto, o tibetiečiai už Tibeto žino tik tą gyvenimą, kurį gyvena tremtyje“, - sakė L.Sangay. 

Daugiau nei tūkstančio žmonių minia pritarimo šūksniais sveikino L.Sangay kalbą ir mojavo spalvotomis vėliavėlėmis su žodžiais „Tibetas tibetiečiams.“ 

Aktyvistai surengė lėtą procesiją per miestą 10 kilometrų ilgio maršrutu, skanduodami „Tegyvuoja Dalai Lama!“ ir „Laisvę Tibetui!“ 

Kinija teigia, kad Tibetas ištisus šimtmečius buvo jos teritorija. Tuo tarpu tibetiečiai aiškina, kad tas Himalajų regionas buvo faktiškai nepriklausomas, kol Kinija jį okupavo 1950 metais. 

1959 metų kovo 10-ąją šimtai tibetiečių sukilo prieš okupaciją, rengdami demonstracijas prie Dalai Lamos rezidencijos Tibeto sostinėje Lhasoje, tačiau jų judėjimą žiauriai numalšimo armija. 

Dalai Lama, kuris tuomet buvo Tibeto politinis ir dvasinis lyderis, pėsčiomis pabėgo į Indiją per snieguotus Himalajus. 

78 metų Nobelio taikos premijos laureatas, 2011 metais perdavęs savo politines galias demokratiškai išrinktam L.Sangay, pirmadienį Dharamsaloje vykusiame mitinge nedalyvavo.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.