Popiežius Artimuosiuose Rytuose sutiktas su vilkdalgiais

„Grynai religinė kelionė“ 

Popiežius šiltai sutiktas Jordanijoje.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Popiežius šiltai sutiktas Jordanijoje.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

May 24, 2014, 2:38 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 1:52 PM

Išlipęs iš lėktuvo besišypsantis Pranciškus buvo pasveikintas kariškių; jis spaudė rankas politikams ir garbingus religinius postus užimantiems asmenims; du tautiniais jordanų rūbais apsirengę vaikai – berniukas ir mergaitė – įteikė jam nacionalinių Jordanijos gėlių, vilkdalgių, puokštes. 

Per pirmąją popiežiaus kelionę po Artimuosius Rytus, kurią Vatikanas vadina „maldos piligrimyste“, pontifikas atsisakė šarvuoto papamobilio ir pasirinko automobilį su atviru stogu, nepaisant susirūpinimo dėl jo saugumo. 

Kalbėdamas su lėktuve jį lydinčiais žurnalistais 77-erių popiežius sakė, kad jaučiasi kaip biblinis pranašas Danielius, kuris buvo įmestas į liūtų duobę. 

„Jaučiuosi kaip Danielius, bet dabar žinau, kad liūtai nekanda“, – sakė jis, kalbėdamas apie savo kelionę į politiškai ir religiškai susiskaldžiusį regioną. 

Popiežiaus baltam automobiliui važiuojant gatvėmis į karališkuosius rūmus, geranoriškai nusiteikę jordaniečiai jį pasitiko gatvėse mojuodami Vatikano vėliavomis ir laikydami jį sveikinančius plakatus, griežtai prižiūrimi saugumo pareigūnų. 

Likus kelioms valandoms iki popiežiaus atvykimo Jordanijos krikščionys iš visos šalies buvo vežami į Amano stadioną, kuriame Pranciškus turi aukoti mišias. 

„Mes už jį meldžiamės, kad jis taptų šventuoju“, – sakė 77-erių sesuo Rachel, atkreipdama dėmesį į popiežiaus atsidavimą nuskriautiesiems. 

„Šitas popiežius yra ypatingas. Jis tik nori susitikti su neturtingaisiais ir pasiligojusiais. Jis yra bejėgių gynėjas“, – kalbėjo ji. 

Prieš mišias Pranciškus susitiks su karaliumi Abdullah II, tada vyks į vietą Jordano upės pakrantėje, kurioje, kaip tikima, Jonas pakrikštijo Jėzų. 

Ten jis iš pirmų lūpų išgirs apie kančias Sirijos pabėgėlių, iš kurių 600 tūkst. rado prieglobstį Jordanijoje, ir turės progos pakartoti savo raginimus užbaigti trejus metus trunkantį karą Sirijoje. 

Popiežius tai pat pat turėtų kalbėti apie priverstinės krikščionių migracijos iš Artimųjų Rytų problemą. 

„Dėl tarptautinio populiarumo, kurį turi popiežius Pranciškus, jeigu jis atvyks į Šventąją Žemę ir pasakys: „Aš jus palaikau“, tai gali būti reikšminga krikščionims“, – sakė Johnas Allenas, laikrščio „Boston Globe“ ekspertas. 

Nors iš septynių milijonų šios musulmoniškos šalies gyventojų tik 250 tūkstančių save laiko krikščionimis, ministras pirmininkas Abdullah Nsuras pareiškė, kad šis pontifiko vizitas parodys, jog karalystė yra taikos oazė šiame neramiame „kraujo, karų ir represijų“ regione. 

„Grynai religinė kelionė“ 

Prieš šią kelionę, kurios metu popiežius Pranciškus taip pat apsilankys Palestiniečių teritorijose ir Izraelyje, Izraelio policija ėmėsi veiksmų neramumams išvengti ir po virtinės išpuolių prieš krikščioniškus religinius objektus nurodė 15 ultradešiniųjų žydų aktyvistų vengti vietų, kuriose lankysis Katalikų Bažnyčios vadovas. 

„Šios kelionės bus grynai religinės“, – sakė popiežius maldininkams trečiadienį per visuotinę audienciją Šv.Petro aiškteje. 

Pasak Pranciškaus, pagrindinis jo trijų dienų kelionės tikslas yra susitikimas su krikščionių ortodoksų dvasiniu lyderiu Baltramiejumi I Jeruzalėje ir „pasimelsti už taiką toje žemėje, kuri tiek daug kentėjo“. 

Pranciškus ir Baltramiejus I drauge celebruos mišias Šventojo kapo bažnyčioje, kur, kaip tiki krikščionys, Jėzus buvo nukryžiuotas ir palaidotas. 

Vienu iš savo pontifikato prioritetų Pranciškus laiko krikščionių bažnyčių vienybę. 

Jeruzalėje jis taip pat susitiks su musulmonų ir žydų lyderiais. 

Ragina gerbti religinę laisvę 

Jordanijoje popiežius Pranciškus šeštadienį paragino gerbti religinę laisvę Artimuosiuose Rytuose ir liautis regione persekiojus krikščionis, kurie, anot jo, yra „visateisiai piliečiai“, turintys teisę būti Artimuosiuose Rytuose. 

„Religinė laisvė faktiškai yra pagrindinė žmogaus teisė ir aš negaliu neišreikšti vilties, kad ji bus palaikoma Artimuosiuose Rytuose ir visame pasaulyje“, – kalbėjo jis. 

„Krikščionys save laiko visateisiais piliečiais, ir tokie tikrai yra“, – sakė pontifikas.

Pranciškus savo pirmoje kalboje šeštadienį paragino siekti taikos karo draskomoje Sirijoje ir „teisingo sprendimo“ Izraelio ir palestiniečių konflikte. 

„Ilgalaikei taikai visame regione... reikia surasti taikų krizės sprendimą Sirijoje, taip pat teisingą sprendimą Izraelio ir palestiniečių konflikte“, – sakė Pranciškus Jordanijoje prieš susitikimą su Sirijos pabėgėliais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.