Įspūdingai žaidę „Real“ futbolininkai iškovojo pirmąjį trofėjų šį sezoną (video)

Madrido „Real“ futbolininkai, palaikomi „Santiago Bernabeu“ stadione susirinkusios minios sirgalių, antrojoje šį sezoną „El Clasico“ kovoje įveikė „Barcelona“ ekipą ir iškovojo Ispanijos supertaurės trofėjų. „Real“ atsakomosiose rungtynėse iškovojo pergalę 2:1 (2:1). Bendras dviejų rungtynių rezultatas 4:4 buvo palankesnis aikštės šeimininkams, mat jie įmušė daugiau įvarčių išvykoje. Pirmosios rungtynės Barselonoje baigėsi šeimininkų pergale 3:2.

"Real" futbolininkai džiaugiasi iškovotu trofėjumi.<br>AP

Aug 30, 2012, 3:00 PM, atnaujinta Mar 17, 2018, 1:31 AM

Rungtynės. Pirmajame kėlinyje „Barcelona“ susidūrė su „Real“ puolimo buldozeriu. Abu įvarčius aikštės šeimininkai įmušė per pirmąsias 20 minučių. 10 minutę „Real“ į priekį išvedė Gonzalo Higuainas, o po 9 minučių rezultatą padvigubino komandos lyderis Cristiano Ronaldo.

„Real“ futbolininkai „uždarė“ varžovus jų aikštės pusėje ir rengė vieną pavojingą ataką po kitos. Lyg vilties spindulys „Barcelona“ komandai tapo Lionelio Messi įvartis paskutinę kėlinio minutę, tačiau jis komandos neišgelbėjo. Antrajame kėlinyje Madrido futbolininkai ir toliau dominavo aikštėje, tačiau daugiau įvarčių nė vienai komandai pelnyti nepavyko.

Kortelė. „Barcelona“ komandos padėtį apsunkino raudona kortelė, parodyta katalonų gynėjui Adriano už grubią pražangą prieš C. Ronaldo. 28 minutę futbolininkas buvo išvarytas iš aikštės, o šeimininkai turėjo kiekybinį pranašumą.

Statistika

„Real“ - „Barcelona“ 2:1

10 min. (1:0) G. Higuainas

19 min. (2:0) C. Ronaldo

45 min. (2:1) L. Messi

Smūgiai (į vartų plotą): 20(17) – 11(4)

Pražangos: 17 – 8

Kampiniai: 2 – 6

Nuošalės: 3 – 0

Geltonos kortelės: 4 – 2

Raudonos kortelės: 0 - 1

Istorija. Ispanijos supertaurės turnyre varžosi praėjusio sezono Ispanijos čempionė ir Karaliaus taurės turnyro nugalėtoja.

„Real“ futbolininkai supertaurės turnyre triumfavo aštuonis kartus, paskutinį kart – 2008-aisiais. Tuo tarpu „Barcelona“ šiuo trofėju džiaugėsi dešimt kartų ir tris sezonus iš eilės.

Sudėtys

„Real“: Ikeras Casillas, Sergio Ramosas, Pepe, Marcelo, Alvaro Arbeloa, Xabi Alonso, Sami Khedira, Cristiano Ronaldo, Angelis di Maria (79 min. Jose Maria Callejonas), Gonzalo Higuainas (82 min. Karimas Benzema), Mesutas Ozilas (83 min. Luka Modričius).

„Barcelona“: Victoras Valdesas, Javieras Mascherano, Gerardas Pique, Jordi Alba, Adriano, Sergio Busquetsas (75 min. Alexas Songas), Andresas Iniesta, Xavi, Pedro (82 min. Cristianas Tello), Lionelis Messi, Alexis Sanchezas (32 min. Martinas Montoya).

Pirmasis kėlinys

Jau 10-ąją minutę "Real" ekipa išsiveržė į priekį. Ilgą perdavimą per pusę aikštės iš Pepe gavęs G. Higuainas pasinaudojo "Barcelona" gynėjų klaida ir pasiuntė kamuolį į vartus. Bendras dviejų rungtynių rezultatas - 3:3, šie skaičiai tenkino aikštės šeimininkus, mat jie išvykoje įmušė 2 įvarčius.

Neįtikėtina rungtynių pradžia "Real" gerbėjams. 19 minutę  C. Ronaldo padvigubino rezultatą 2:0.

Rungtynių pradžioje "Real" futbolininkai nesitraukė iš varžovų aikštės pusės. Jie dominavo aikštėje kurdami vieną pavojingą progą po kitos.

Svečių padėtį dar labiau apsunkino Adriano gauta raudona kortelė, už šiurkščią pražangą prieš C. Ronaldo. 28 minutę "Barcelona" liko mažumoje, bendru rezultatu atsilikdama 3:4.

Kėlinio pabaigoje lyderio vaidmens ėmėsi L. Messi. Neišnaudojęs progos 38 minutę, jis savo klaidą ištaisė paskutinę kėlinio minutę realizuodamas baudos smūgį. Po pirmojo kėlinio "Barcelona" atsiliko 1:2. Bendras dviejų rungtynių rezultatas 4:4.

Antrasis kėlinys

Antrajame kėlinyje "Real" nemažino apsukų. Varžovų gynybos sukaustytiems "Barcelona" futbolininkams buvo sunku sukurti kažką pavojingo.

62 minutę puikią progą pasižymėti turėjo Pedro, tačiau I. Casillas apsaugojo "Real" nuo antrojo įvarčio.

77 minutę progą išlyginti rezultatą turėjo J. Alba. Gavęs perdavimą į baudos aikštelę jis atsidūrė vienas prieš I. Casilllasą, bet į gynybą atskubėjęs S. Ramosas kamuolį išspyrė už aikštės.

Rungtynių pabaigoje "Barcelona" bandė griebtis šiaudo ir atakuoti, tačiau varžovai pergalės iš rankų nebepaleido.