Lietuvos jaunimo rinktinės lygiosios „Sandraugos taurės“ turnyre

Lietuvos rinktinė sekmadienį su Turkmėnijos vienuolike baigė lygiosiomis 0:0<br>V. Balkūnas

BNS ir lrytas.lt inf.

2013-01-21 08:27, atnaujinta 2018-03-13 15:05

Lietuviai po nesėkmės (0:3) pirmojo turo rungtynėse su Ukraina komandos sudėtyje atliko du pakeitimus - vietoje saugo Tomo Birškio ir puolėjo Donato Kazlausko aikštėje pasirodė du puolėjai - Karolis Laukžemis ir Lukas Spalvis.

Pirmąją pusę kėlinio mūsiškiai žaidė susikaustę, darė nemažai klaidų ir pražangų. Tiesa, rimtesnio pavojaus prie Lietuvos vartų varžovai nesukūrė. Įpusėjus kėliniui lietuviai perėmė iniciatyvą. Arčiausiai tikslo lietuviai buvo baigiantis kėliniui. Du kartus po standartinių padėčių šalia vartų smūgiavo gynėjai Marius Miškinis ir Donatas Nakrošius, o 44-ą min. po baudos smūgio L.Spalvio galva smūgiuotą kamuolį iš arti atrėmė vartininkas.

Antrajame kėlinyje Lietuvos komanda kontroliavo žaidimą. Puikia proga kėlinio pradžioje nepasinaudojo Dovydas Norvilas, kuris po Tomo Birškio perdavimo iš arti smūgiavo šalia virpsto. Vėliau net kelis šansus turėjo jaunasis L. Spalvis. Viename epizode jam pritrūko tikslumo galva, kitame - sutrukdė smūgį blokavęs gynėjas, trečiame - nepataikė po smūgio iš eigos, o ketvirtame - po puolėjo smūgio galva kamuolį sugavo vartininkas.

„Kaip nekeista po rungtynių vakar (šeštadienį - BNS), šiandien (sekmadienį - BNS) pirmajame kėlinyje atrodėme tarsi pavargę. Tačiau antrajame žaidimas vyko varžovų aikštės pusėje. Deja, nepavyko įmušti. Mums dar trūksta meistriškumo užbaigiant atakas, - po dvikovos spaudos konferencijoje kalbėjo rinktinės treneris Mindaugas Neoras - Po keitimo žaidimą pagyvino Rokas Gedminas, kuris turi puikų greitį ir driblingą. Bet jis dar nėra pakankamai fiziškai pajėgus, kad galėtų sužaisti visas rungtynes“.

Antradienį Lietuvos futbolininkai žais su Moldovos bendraamžiais. Šie kitose C grupės rungtynėse 0:2 nusileido antrą pergalę iškovojusiai bei vietą ketvirtfinalyje užsitikrinusiai Ukrainos ekipai.

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, mačai, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Ukraina 2 2 0 0 5:0 6

2. Moldova 2 1 0 1 2:2 3

3. Turkmėnija 2 0 1 1 1:2 1

4. Lietuva 2 0 1 1 0:3 1

B grupės mačas sekmadienį tarp Rusijos ir Kirgizijos vienuolikių baigėsi be įvarčių - 0:0.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, mačai, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Uzbekistanas 2 1 1 0 3:2 4

2. Kazachstanas 2 1 0 1 3:2 3

3. Rusija 2 0 2 0 2:2 2

4. Kirgizija 2 0 1 1 1:3 1

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, mačai, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Baltarusija 2 2 0 0 5:1 6

2. Tadžikistanas 2 2 0 0 2:0 6

3. Latvija 2 0 0 2 0:2 0

4. Estija 2 0 0 2 1:5 0

Į jaunimo futbolo turnyro Sankt Peterburge ketvirtfinalį pateks dvi geriausios kiekvienos grupės komandos bei dvi absoliučiai geriausios trečiąsias vietas užėmusios ekipos.