Draugiškuose mačuose - „Žalgirio“ pergalė ir „Ekrano“ nesėkmė

Šeštadienį LFF stadione vykusiose rungtynėse „Žalgiris“ rezultatu 3:0 (3:0) nugalėjo Rygos „Daugava“ ekipą.

Mar 23, 2013, 5:41 PM, atnaujinta Mar 9, 2018, 10:55 AM

Įvarčius nugalėtojams pirmajame kėlinyje pelnė Andro Švrljuga, Vaidotas Šilėnas ir Mantas Kuklys. Šalčio sukaustyti futbolininkai susitikimą pradėjo lėtu tempu, tačiau žaidimas pagyvėjo prabėgus trečdaliui pirmojo kėlinio laiko. Pirmieji pasižymėti 14 minutę galėjo penkis lietuvius - Mantą Savėną, Dominyką Galkevičių, Valdemarą Borovskį, Liną Klimavičių, Tomą Tamošauską - savo sudėtyje turėję latviai. Po pakelto kampinio svečiams pavyko atlikti smūgį iš kelių metrų atstumo, tačiau žalgiriečių vartininkas Armantas Vitkauskas išgelbėjo savo komandą nuo įvarčio. Apsigynę, šeimininkai patys nuskubėjo į ataką, kurios smaigalyje atsidūręs Vedranas Gercas priešininkų varžovų aikštelėje buvo neleistinai pargriautas. 11 metrų baudinį stojęs realizuoti Andro Švrljuga neklydo. Kroatas tiksliai nukreipė kamuolį į vartų kampą ir išvedė vilniečius į priekį. Prieš pat pertrauką „Žalgirio“ futbolininkai dar kartą pribloškė Rygos „Daugava“ ekipą. 42 minutę pasinaudojęs tuo, jog latvių vartininkas neapdairiai išbėjo iš už baudos aikštelės ribų, Vaidotas Šilėnas aukšta trajektorija paleido kamuolį į vartų tinklą. Jau kitos atakos metu, 43 minutę, sostinės vienuolikės pranašumą patrigubino Mantas Kuklys. Puikų perdavimą iš komandos draugo gavęs saugas šaltakraujiškai pelnė trečiąjį įvartį. Antrajame kėlinyje iniciatyvą perėmė svečiai. Dažnai atakuodami, keldami grėsmę prie žalgiriečių vartų latviai kaip įmanydami bandė sušvelninti atsilikimą. 58 minutę „Daugava“ ekipa buvo labai arti tikslo, kuomet po smūgio kamuolys atsitrenkė į skersinį. Tačiau tai buvo viskas, ką svečiams pavyko nuveikti šiose rungtynėse. VMFD „Žalgiris“ sudėtis: Armantas Vitkauskas, Andro Švrljuga (46' Povilas Krasnovskis), Andrius Skerla, Algis Jankauskas, Egidijus Vaitkūnas, Mantas Kuklys (46' Pavelas Komolovas), Jakubas Wilkas (46' Rytis Leliūga), Artūras Žulpa (62' Paulius Janušauskas), Takuya Kanai (75' Tomislavas Pekas), Vaidotas Šilėnas (46' Ramūnas Radavičius), Vedranas Gercas (46' Kamilis Bilinskis).

Lietuvos ir Latvijos čempionų mūšyje - Daugpilio klubo pergalė

Panevėžio futbolo akademijos stadione draugiškose rungtynėse susitiko dviejų Baltijos šalių futbolo grandai. „Ekranas“ namų aikštėje priėmė Latvijos čempionus - Daugpilio „Daugava“ futbolininkus.

Kovingos rungtynės baigėsi svečių pergale 2:3.

Rungtynės prasidėjo be rimtesnės žvalgybos. Nuo pat mačo pradžios netruko grubių pražangų prieš ekraniečius, bandančius pereiti į greitą puolimą. Bene realiausią progą pelnyti įvartį pirmajame kėlinyje turėjo A. Buinickis. Po V. Kavaliausko perdavimo puolėjas stipriai smūgiavo iš toli, tačiau kamuolys praskriejo per kelis centimetrus nuo virpsto.

Atakas kūrė ir „Daugavos“ žaidėjai, davę nemažai darbo „Ekrano“ vartų sargui T. Kauneckui. Kai atrodė, kad pirmasis kėlinys baigsis be įvarčių, sumaištimi panevėžiečių baudos aikštelėje pasinaudoję latviai išsiveržė į priekį. Praėjus minutei po įmušto įvarčio suklydo „Ekrano“ vartininkas ir „Daugava“ į rūbinę išėjo turėdama dviejų įvarčių persvarą.

Po pertraukos, 52-ą minutę „Daugavos“ žaidėjas itin grubiai prasižengė prieš U. Umehą. Teisėjas nedvejodamas latvių ekipos atstovui parodė raudoną kortelę. Po aštuonių minučių į „Ekrano“ vartus latviai pasiuntė trečią įvartį. Po perdavimo iš kairiojo krašto, smūgiu iš kelių metrų sėkmingai ataką užbaigė „Daugavos“ puolėjas.

Po šio įvarčio rezultatui tapus 0:3 vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė. Iniciatyvą perėmė „Ekranas“. Viena po kitos grėsmingesnės atakos vaisių davė 68-ą minutę, kai latvių baudos aikštelėje po sumaišties kamuolį į vartus pasiuntė F. de Abreu. „Daugavos“ vartų apgultis nesiliovė ir toliau.

Dar vieną progą „Ekranas“ išnaudojo 77-ą minutę. Po perdavimo iš dešiniojo krašto užtikrintai smūgiavo ir įvartį pelnė A. Vertelis.

Ir nors per likusį laiką „Ekranas“ dominavo, o „Daugava“ realių progų pasižymėtio neturėjo, panevėžiečiams išlyginti rezulato nepavyko. Kovingos rungtynės baigėsi minimalia Latvijos čempionų pergalė rezultatu 2:3.

„Ekranas" sudėtis: T. Kauneckas, G. Tomkevičius, V. Slavickas, O. Reyes, F. De Abreu, A. Kučys, I. Kozlovs, A. Vertelis, V. Kavaliauskas, U. Umeh, A. Bunickis.

„Lietuva tiesiogiai“: prezidentiniai debatai ar parodija?