Garbingai sužaistos rungtynės: Slovakija – Lietuva 1:1 (video)

Mar 23, 2013, 5:19 PM, atnaujinta Mar 9, 2018, 10:55 AM

Kamuolio kontrolė: 61 proc. - 39 proc.

Smūgiai į vartų plotą: 6 -3

Smūgiai šalia vartų: 12 - 4

Kampiniai: 10 - 2 Pražangos: 25 - 15 Geltonos kortelės: 2- 4

Rungtynės. Jau mačo pradžioje iniciatyvą pradėję slovakai turėjo šimtaprocentinę progą įmušti, tačiau Jurajus Kucka kamuolio į vartus nenukreipė. Slovakijos rinktinė ir toliau diktavo tempą, tačiau sulig kiekviena minute vis drąsiau žaidė ir Lietuvos komanda. Šešioliktąją minutę Mindaugas Kalonas pavojingai smūgiavo iš standartinės situacijos, tačiau įvarčio lietuviams reikėjo palaukti tris minutes, kuomet po M. Kalono regztų planų kamuolį į varžovų vartus nukreipė Darvydas Šernas.

Po įvarčio slovakai ir toliau diktavo tempą ir susikūrė keletą šimtaprocentinių progų. 33 minutę šimtaprocentinę progą turėjo Marekas Hamšikas, tačiau pasimetęs futbolininkas nesugebėjo sužaisti užtikrintai. Po septynių minučių slovakai sugebėjo nuginkluoti M. Karčemarską – per save įmušė Martinas Jakubko.

Išlyginę slovakai rengė pozicines atakas ir toliau kūrėsi progas. Jau per pridėtą laiką pavojingai smūgiavo Robertas Makas, kuris netrukus po lietuvių gynėjų klaidos smūgiavo dar kartą.

Antrasis kėlinys prasidėjo keitimu – mačo pradžioje susižeidęs Žydrūnas Karčemarskas negalėjo tęsti rungtynių ir jį pakeitė Giedrius Arlauskis, kuriam teko rimtai paplušėti. 58 min. Galingai smūgiavo J. Kucka, tačiau kamuolys atsimušė į virpstą.

Cs. Laszlo savo auklėtinius išrikiavo gynyboje, kur lietuviai stengėsi suardyti visas slovakų pozicines atakas. Smūgių išvengta nebuvo, tačiau G. Arlauskis ir gynėjai žaidė patikimai. 87 minutę savo gebėjimus pademonstravo Arvydas Novikovas, suklaidinęs varžovus baudos aikštelėje ir atlikęs tobulą perdavimą D. Šernui, kuriam nepavyko smūgiuoti tiksliai. Varžovai ir vėl užrėmė lietuvių vartus, tačiau G. Arlauskis išliko neįveiktas.

Kiti G grupės mačai. Latvijos futbolininkai išvykoje nesugebėjo įveikti Lichtenšteino komandos. Mačas baigėsi 1:1. Kitame mače Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė 3:1 nugalėjo graikus.

Čia rasite visus atrankos į pasaulio čempionatą Europos sezonos rezultatus.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, taškai)

*** Baigėsi antrasis kėlinys

90 min. D. Šerną pakeitė V. Lukša.

87 min. Nuostabų perdavimą dešiniuoju kraštu prasiveržęs atliko A. Novikovas, tačiau D. Šernui nepavyko jo nukreipti į vartus.

84 min. M. Škrtelis turėjo laiko nusitaikyti ir smūgiuoti, tačiau į gynėjų kojas atsimutęs kamuolys pavojaus G. Arlauskiui nesukėlė.

82 min. Pavojingai smūgiavo J. Duričas, tačiau kamuolys atsimušė į vieną iš lietuvių - kampinis.

81 min. Lietuvos rinktinė žaidžia savo aikštės pusėje, nes slovakai visiškai užrėmė svečius. Cs. Laszlo nurodė išrikiuoti dvi gynybines linijas ir nerizikuoti.

74 min. Lietuviai eilinį kartą neutralizavo pavojų baudos aikštelėje.

70 min. M. Kaloną pakeitė A. Novikovas.

68 min. D. Švento kairiajame baudos aikštelės kampe suklaidino Lietuvos gynėjus ir pavojingai smūgiavo tolimojo vartų kampo link, tačiau buvo netaiklus.

65 min. Slovakijos futbolininkai žaidė kietai ir keletą kartų iš eilės griovė lietuvius ant žemės.

58 min. Lietuvos rinktinę išgelbėjo virpstas. Kamuolį pavojingai smūgiavo J. Kucka.

55 min. Pavojingai smūgiavo D. Matulevičius.

54 min. Nuostabiai sužaidė G. Arlauskis, sustabdęs itin pavojingą ataką - puikius refleksus pademonstravęs lietuvis šiuolyje atmušė M. Škirtelio galva smūgiuotą kamuolį.

Netrukus su varžovu sukonfliktavo T. Kijanskas, gavęs geltoną kortelę.

49 min.  Antrasis kėlinys vyksta atsargiau. Ekipos kol kas neskuba žaisti atviriau. Kamuolio kontrolė - slovakų pusėje.

Lietuvos rinktinėje atliktas keitimas - Ž. Karčemarską pakeitė G. Arlauskis. Pirmasis rinktinės vartininkas negalėjo mačo visa jėga tęsti dėl rungtynių pradžioje patirto sužeidimo.

Antrasis kėlinys

Baigėsi pirmasis kėlinys

45+2. R. Makas laisvas smūgiavo į Lietuvos rinktinės vartus. Cs. Laszlo buvo nepatenkintas, kad slovakas laisvai judėjo baudos aikštelėje.

45+1 min. Dar vieną nuostabią progą turėjo slovakai. Dešiniajame krašte R. Makas smūgiavo į Ž. Karčemarsko ginamus vartus, tačiau lietuvis sureagavo į smugį ir netrukus kamuolys laikė rankose.

44 min. Gražų perdavimą gavo E. Česnauskis. Jis nusprendė pergudrauti varžovą, tačiau jam nepavyko to padaryti.

40 min. Neįtikėtinai gražų įvartį įmušė M. Jakubko. Varžovai skersavo kamuolį į lietuvių baudos aikštelę. Kamuolį galva atmušti mėgino S. Mikoliūnas, tačiau tai padarė neužtikrintai - kamuolys tik šiek tiek pakeitė trajektoriją. Puikiai į situaciją sureagavęs M. Jakubko smūgiavo per save - 1:1.

38 min. Geltoną kortelę gavo M. Škrtelis.

36 min. Puikią standartinę progą gavo slovakai, kurie kamuolį pastatė 23 metrus nuo vartų. Prie kamuolio stojęs M. Sapara smūgiavo meistriškai - kamuolys skriejo virš sienelės ir pavojingai leidosi lietuvių vartų link, tačiau atsimušė į skersinį.

34 min. Atsakomojoje atakoje pavojingai sužaidė lietuviai, tačiau įmušti nepavyko.

33 min. Lietuvos rinktinė nesuspėjo sugrįžti į gynybą. Vidurio gynėjai paliko laisvą M. Hamšiką, kuris gavo perdavimą iš kairiojo krašto ir būdamas ties baudos aikštele mėgavosi laisve - jo niekas nedengė. Tačiau slovakas smūgiavo labai prastai ir Ž. Karčemarskas sugavo kamuolį.

31 min. Pavojų baudos aikštelėje neutralizavo Ž. Karčemarskas, kuris nusprendė atmušti skersuotą kamuolį.

27 min. Lietuvos rinktinė nesistengė žaisti prie savo vartų, judėjo pirmyn, tačiau sukurti pavojingų epizodų nepavyko.

22 min. Tolimą perdavimą lietuvių baudos aikštelės link atlikę slovakai nieko nepešė - M. Hamšikui nepavyko pasivyti kamuolio.

19 min. Įvartį įmušė D. Šernas. Progą sukūrė M. Kalonas, kuris iš dešiniojo baudos aikštelės krašto judėjo centro link. Jis šiek tiek per toli pasimušė kamuolį į kraštą, tačiau D. Šernas staigiai pribėgo ir nepaisydamas šalia buvusio gynėjo nuginklavo Slovakijos rinktinės vartininką - 1:0.

18 min. Geltoną kortelę D. Šemberui parodė teisėjas. Per pakartojimą matėsi, kad Lietuvos rinktinės kapitonas žaidė į kamuolį ir jį kabino pirmiau.

16 min. V. Pecovskis ant žemės pargriovė Lietuvos rinktinės žaidėją. Standartinė situacija - netoli vartų. Prie kamuolio stojęs M. Kalonas smūgiavo galingai. Kamuolys skriejo virš sienelės, tiesiai į kampą, tačiau D. Kuciakas smūgį atrėmė.

14 min. M. Pankai teisėjo parodė geltoną kortelę. Futbolininkas mėgino išmušti varžovui kamuolį čiuoždamas, tačiau veiksmą atliko gerokai pavėluotai ir pargriovė ant žemos Slovakijos rinktinės futbolininką.

Stadione girdėjosi ne tik slovakų sirglaių šūksniai, bet ir lietuvių skanduotės.

9 min. Prie Lietuvos rinktinės vartų buvo keliamas kampinis. Galva kamuolį pasiekti sugebėjo J. Kucka, tačiau nukreipti į Ž. Karčemarsko vartus kamuolio nepavyko.

7 min. Lietuvos rinktinės gynyba strigo. T. Mikuckis čiuoždamas sugebėjo išmušti kamuolį varžovui iš po kojų, tačiau šis atšoko M. Hamšikui, kuris iš kairiojo krašto smūgiavo virš skersinio.

6 min. Po standartinės situacijos į varžovų vartus smūgiuoti mėgino S. Mikoliūnas, tačiau pavojaus varžovams tai nesukėlė.

19 valandą Žilinoje buvo -2 laipsniai šalčio. Šiuo metu šaltis turėtų siekti 4-5 laipsnius.

2 min. Jau antrąją minutę po standartinės situacijos slovakai turėjo šimtąprocentinę progą. Pakėlus kamuolį J. Durica jį iš krašto į vidurį perdavė J. Kuckai, kuriam nepavyko tiksliai nukreipti kamuolio į vartus.

1 min. Komandos rungtynes pradėjo aktyviai, tačiau iniciatyvą kaipmat perėmė šeimininkai.

Dar prieš prasidedant rungtynėms  stadionas Žilinoje aidėjo nuo Lietuvos sirgalių giedamos „Tautiškos giesmės“.

Pirmasis kėlinys

Sudėtys.

Lietuvos rinktinė:

Ž. Karčemarskas; D. Šemberas, T. Kijanskas, T. Mikuckis, S. Mikoliūnas; E. Česnauskis, K. Ivaškevičius, M. Panka, M. Kalonas, D. Šernas; D. Matulevičius

Atsarginiai:G. Arlauskis, E. Šetkus, V. Andriuškevičius, M. Palionis, D. Česnauskis, T. Labukas, F. Černychas, P. Lukša, A. Novikovas, L. Pilibaitis, G. Freidgeimas, M. Dapkus.

Slovakijos rinktinė: D. Kuciakas, D. Švento, M. Škrtelis, J. Durica, T. Hubočanas, V. Pečovskis, J. Kucka, M. Hamšikas, M. Sapara, R. Mak, M. Jakubko.

Atsarginiai: D. Pernišas, M. Putnocky, L. Pausčekas, M. Čisovskis, M. Čechas, L. Guldanas, R. Lasikas, M. Durišas, F. Hološko, M. Bakoš.

***

Susitikimas. Pirmasis Lietuvos ir Slovakijos susitikimas, vykęs Vilniuje, suteikė vilčių Cs. Laszlo ekipai. Mačas baigėsi 1:1, o rezultatą lyginti buvo priversti slovakai. Lietuvos rinktinę į priekį išvedė Marius Žaliūkas, pasižymėjęs 18 minutę, tačiau Marekas Sapara 41-ąją rezultatą išlygino.

Prarasti gynėjai. Cs. Laszlo šiose rungtynėse tenka verstis be keturių pagrindinės sudėties gynėjų. Įvartį į Slovakijos vartus įmušęs M. Žaliūkas gydosi čiurnos traumą. Arūnas Klimavičius negali žaisti dėl dviejų įspėjimą. Marius Stankevičius nežaidžia dėl infekcijos, o Valdemaras Borovskis žaisti negali, nes šiuo metu neturi klubo ir jam trūksta žaidybinės praktikos.

Pozicijos. Lietuvos rinktinė G grupėje užima ketvirtąją vietą. Per keturis mačus lietuviai kartą iškovojo pergalę, kartą sužaidė lygiosiomis ir patyrė du pralaimėjimus. Grupės lyderė – Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės.

Pasirodymai. Po lygiųjų su slovakais Lietuvos rinktinė Pirėjuje susitiko su graikais, kuriems pralaimėjo 0:2. Vėliau išvykoje Cs. Laszlo auklėtiniai 2:0 nugalėjo Lichtenšteino komandą. Paskutinysis mačas, vykęs Bosnijoje ir Hercegovinoje, pralaimėtas 0:3.