Po B. Ivanovičiaus įvarčio Londono „Chelsea“ iškovojo Europos lygos trofėjų (video)

Trečioji pridėto laiko minutė. Juanas Mata stoja kelti kampinio. Kamuolys skrieja tolimojo virpsto link. Nuo gynėjų išsivadavęs Branislavas Ivanovičius pašoka aukštai ir galva muša kamuolį. „Benfica“ ir „Chelsea“ gerbėjai bei daugybė žiūrovų stebi kamuolio skriejimo trajektoriją. Įvartis. Londono „Chelsea“ per pridėtą laiką po visiškai netikėto smūgio išsiveržė į priekį ir netrukus į viršų iškėlė Europos lygos trofėjų – 2:1.

Londono komandos džiaugsmo akimirkos.<br>AP

May 15, 2013, 4:58 PM, atnaujinta Mar 6, 2018, 5:31 PM

Rafaelis Benitezas padarė tai, ką jam liepė „Chelsea“ savininkas Romanas Abramovičius, kai šis laikinai nusamdė strategą - iškovojo trofėjų.

Statistika. „Benfica” - „Chelsea” 1:2. O. Cardozo (68 min. - 11 m baudinys)/ F. Torresas (60), B. Ivanovičius (90+3).

Kamuolio kontrolė: 54 proc. - 46 proc.

Smūgiai (į vartų plotą): 17 (11) – 11 (7)

Kortelės: 2 – 1

Pražangos: 18 - 18

Rungtynės. „Benfica“ komanda žvalgytis neketino – iškart surengė krūvą pavojingų išpuolių, po kurių „Chelsea“ gynėjai griūdami atmušinėdavo kamuolius ir spirdavo juos kuo toliau nuo savo vartų. „Chelsea“ komanda pirmąją rimtą ataką surengė tik aštuonioliktąją minutę, tačiau tuo portugalų klubo dominavimo nenutraukė. „Benfica“ komanda ne vieną progą iššvaistė dėl to, kad vengė smūgiuoti iš toliau ir atlikdavo pernelyg daug perdavimų prie „Chelsea“ baudos aikštelės. Tačiau ir R. Benitezo auklėtiniai sukūrė keletą situacijų, kurios baigėsi nesėkmingai.

Antrajame kėlinyje „Benfica“ startavo keliomis pavojingomis atakomis, tačiau 59 minutę nepasinaudoję progą J. Jesuso auklėtiniai netrukus susiėmė už galvos – F. Torresas perskrodė gynybą, suklaidino vartininką ir išvedė „Chelsea“ į priekį (1:0). Tačiau Londono komandos gerbėjai džiūgavo neilgai – 67 minutę teisėjas už žaidimą ranka skyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo O. Cardozo – 1:1.

Netrukus abi komandos apsikeitė pavojingomis atakomis. 88 minutę F. Lampardas pataikė tiesiai į „devyniukę“. Abi komandos neketino viena kitai nusileisti ir per pridėtą laiką visiškai netikėtai į priekį išsiveržė „Chelsea“ - galva įmušė B. Ivanovičius. Netrukus portugalai dar mėgino atsakyti, tačiau pergales dainas traukė Anglijos klubo gerbėjai.

Dvikova. Trofėjų laimėjusi „Chelsea“ komanda rugpjūčio 30 dieną susikaus UEFA supertaurės rungtynėse, kur Europos lygos nugalėtojas susitinka su Čempionų lygos laimėtojais. Būsimi „Chelsea“ varžovai paaiškės gegužės 25 dieną, kuomet „Wembley“ stadione susikaus Miuncheno „Bayern“ ir Dortmundo „Borussia“ ekipos.

Skaičius. „Chelsea“ tapo ketvirta komanda Europoje, kuriai yra pavykę laimėti tris didžiausius UEFA trofėjus. „Chelsea“ 1971 ir 1998 metais laimėjo UEFA Taurių laimėtojų trofėjų. Praėjusiame sezone Londono komanda tapo Čempionų lygos nugalėtojais. Kitos ekipos – Turino „Juventus“, Miuncheno „Bayern“ ir Amsterdamo „Ajax“.

Baigėsi antrasis kėlinys

90+3 min. J. Mata pakėlė kampinį ir netrukus B. Ivanovičius „uždarė“ ir galva kamuolį pasiuntė į varžovų vartų tinklą – 2:1.

90 min. Teisėjas pridėjo tris minutes.

88 min. F. Lampardas atliko neįtikėtiną smūgį, tačiau pataikė tiesiai į skersinio ir virpsto sandūrą.

82 min. Puikų smūgį atliko O. Cardozo, tačiau P. Čechas sužaidė užtikrintai. Netrukus „Benfica“ kėlė kampinį, po kurio „Chelsea“ gynėjai vėl turėjo pavargti.

78 min. J. Jesusas buvo priverstas atliko paskutinį keitimą – E. Garay pakeitė Jardelis.

75 min. Londono „Chelsea“ žaidėjai ir sirgaliai ėmė reikalauti teisėjo skirti 11 metrų baudinį – E. Garay ant žemės baudos aikštelės parvertė F. Torresą, tačiau teisėjas liepė žaisti toliau. 68 min. Ilgokai prie kamuolio stovėjęs O. Cardozo šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į P. Čecho ginamus vartus - 1:1.

67 min. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į „Chelsea“ vartus – ranka sužaidė C. Azpilicueta.

66 min. Portugalijos klubas atliko du keitimus – aikštę paliko Melgarejo ir Rodrigo, į aikštę įbėgo Lima ir Johnas. 60 min. Netrukus greitos atakos metu kamuolį gavo F. Torresas. Puolėjas sužaidė meistriškai – nusikratė varžovų gynėjų,  palaukė kol Arturas priartės, metėsi į šoną ir tada nukreipė kamuolį į tuščius vartus - 1:0.

59 min. E. Salvio nesugebėjo galva tinkamai smūgiuoti į P. Čecho vartus – jis nesukėlė pavojaus vartininkui.

56 min. J. Mata atliko gražų perdavimą Raimersui, tačiau šis atsidūrė nuošalėje.

51 min. O. Cardozo nukreipė kamuolį į P. Čecho saugomus vartus. Vartininkas buvo bejėgis – kamuolys atsidūrė tinkle, tačiau teisėjas džiaugtis „Benfica“ aistruoliams neleido – fiksavo nuošalę.

47 min. Portugalijos komanda neužtruko kol sukūrė palankią progą. E. Salvio iš dešiniojo krašto puikiai atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau G. Cahillas išliko budrus ir situaciją suvaldė.

45 min. Komandų sudėtys nepasikeitė.

Baigėsi pirmasis kėlinys

45 min. Teisėjas pridėjo vieną minutę. Netrukus galtoną kortelę gavo E. Garay.

39 min. Itin galingai smūgiavo F. Lampardas, tačiau Arturas susitvarkė su situacija. 33 min. „Chelsea“ sirgaliai sulaikė kvapą, kai Oscaras veržėsi varžovų baudos aikštelės link. Jis atliko perdavimą J. Matai, tačiau Arturas buvo pasirengęs pavojui ir nutraukė ataką, kuri galėjo baigtis įvarčiu.

29 min. Dar viena „Benfica“ ataka. Šįkart portugalai kamuolį skersavo iš dešiniojo krašto, tačiau „Chelsea“ gynyba ir toliau buvo užtikrinta.

28 min. „Benfica“ komanda dar kartą pasirodė „Chelsea“ baudos aikštelėje, tačiau Portugalijos komandos puolėjai nesiryžo spirti iš toliau, atliko perdavimą ir netrukus pavojus buvo neutralizuotas.

27 min. Pavojingai varžovų vartų link smūgiavo Oscaras, tačiau Portugalijos komandos vartininkas su situacija susitvarkė paprastai.

18 min. Londono „Chelsea“ surengė pirmąją rimtą ataką – J. Mata pasileido į priekį ir nusprendė atlikti perdavimą Oscarui, nors F. Torresas, būdamas dešinėje, turėjo daugiau erdvės. Netrukus „Benfica“ ataką nutraukė.

14 min. Geltoną kortelę gavo Oscaras, kuris neleistinai sutrukdė E. Perezui įsibėgėti. Po standartinės situacijos „Benfica“ turėjo puikią progą pasižymėti – portugalai nesmūgiavo per sienelę, o atliko perdavimą. Tačiau ir čia „Chelsea“ gynėjai sužaidė iki galo.

12 min. „Benfica“ dar kartą surengė šou varžovų baudos aikštelėje, tačiau gausus „Chelsea“ žaidėjų būrys trukdė tinkamai smūgiuoti ir netrukus N. Gaitanas kamuolį nukreipė gerokai pro šalį.

11 min. Portugalijos komanda išmėgino „Chelsea“ gynybą. Melgarejo atliko puikų perdavimą O. Cardozai, tačiau šiam nepavyko patogiai spirti. Netrukus atšokęs kamuolys atsidūrę prie E. Salvio kojų, tačiau ir jo smūgį blokavo „Chelsea“ gynėjai.

8 min. Londono klubas surengė pavojingą išpuolį – kamuolį į priekį gavo Oscaras, tačiau jam nepavyko jo suvaldyti ir Arturas sugavo kamuolį.

2 min. Komandos nesistengė žaisti labai atsargiai. „Benfica“ komanda mėgino surengti kontrišpuolį, tačiau nepavyko atlikti tinkamo perdavimo.

Starto sudėtys. „Benfica“: Arturas, Andre Almeida, Luisao, Ezequielis Garay, Melgarejo, Enzo Perezas, Nemanja Matičius, Rodrigo, Nicolasas Gaitanas, Eduardo Salvio, Oscaras Cardozo.

„Chelsea“: Petras Čechas, Cesaras Azpilicueta, Gary Cahillas, Branislavas Ivanovičius, Ashley Cole, Davidas Luizas, Frankas Lampardas, Ramiresas, Juanas Mata, Oscaras, Fernando Torresas.

Siekis. Praėjusiame sezone Čempionų lygos karūną su treneriu Roberto Di Matteo iškovoję „Chelsea“ futbolininkai patyrė tikrą fiasko – jiems nepavyko peržengti prestižiškiausio Senojo žemyno klubų turnyro grupės etapo. Anglijoje dėl aukščiausių pozicijų pakovoti nesugebėję „Mėlynieji“, kuriuos ėmė treniruoti Rafaelis Benitezas, prisiekė, kad visomis išgalėmis sieks Europos galiūnus ne itin dominančio trofėjaus.

Nostalgija. „Benfica“ klubui Amsterdamas primena itin džiugią akimirką. 1962 metais ši komanda finale nugalėjo Madrido „Real“ komandą ir tapo Europos taurės čempionais. Iki šiol tai buvo paskutinis „Benfica“ ekipos triumfas Europoje.

Baudinių nesitiki. Prieš finalą „Chelsea“ saugas Frankas Lampardas teigė, kad „Mėlynieji“ nesiruošia stoti prie 11 metrų žymos.

„Mes nesitreniravome mušti baudinių ir nemanau, kad tai darysime. Pernai ruošiamės ir laimėjome, tačiau kartą su Anglija irgi treniravomės, tačiau pasiekti pergalės nepavyko. Nemanau, kad yra kažkoks tobulas receptas“, - kalbėjo F. Lampardas.

Nebus. Didžiausią „Chelsea“ ekipos gerbėjų nusivylimą sukėlė tai, kad jų komanda versis be Edeno Hazardo. Žaidimo organizatoriui kol kas nepavyko atsigauti po pakinklinės sausgyslės traumos.