Lietuvos futbolininkai įvarė baimės olandams

Europos jaunimo (iki 19 metų) čempionato pirmosiose rungtynėse Lietuvos futbolininkai ryžtingai kovėsi su vienais favoritų olandais, bet apmaudžiai pralaimėjo 2:3, kai praleido įvartį 95-ąją minutę, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

R. Vloeto (kairėje) įvartis rungtynių pabaigoje nuliūdino Lietuvos ekipą.<br>S.Čirba

Jul 22, 2013, 8:37 AM, atnaujinta Mar 2, 2018, 8:41 PM

Trūko tik sekundžių, kad lietuviai šeštadienį Kaune po finalinio švilpuko džiaugsmingai iškeltų rankas dėl lygiųjų su vienos Europos futbolo supervalstybių pasiuntiniais.

Tačiau neatidumas varžovams smūgiuojant kampinį kainavo dar vieną įvartį.

„Laimėjo stipresnė komanda, – pripažino lietuvių treneris Antanas Vingilys. – Futbole be sėkmės sunku.”

Stebėti pirmųjų Europos čempionato rungtynių į Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadioną, nepaisant lietaus, buvo susirinkę 7400 žiūrovų.

Atsiliko dviem įvarčiais

Jau 8 minutę žiūrovai pakilo nuo kėdžių tribūnose, kai Lukas Spalvis suklaidino du gynėjus kairiajame krašte, tačiau puolėjo smūgį atrėmė vartininkas.

Po dviejų minučių radę spragą lietuvių gynyboje olandai pelnė pirmąjį įvartį – baudos aikštelėje kamuolį į vartus griūdamas pasiuntė Anassas Achahbaras.

Olandai toliau puolė, ir 29-ąją min. A. Achahbaras smūgiu galva pelnė dar vieną įvartį į savo sąskaitą.

Lietuviai sugebėjo atsitiesti

Nors ne vienas pamanė, kad šeimininkai bus gėdingai sutriuškinti, rungtynių scenarijus pasikeitė.

Baigiantis pirmajam kėliniui po kampinio taikliai į olandų vartus galva smūgiavo kapitonas Lukas Artimavičius – 1:2.

Po pertraukos A.Vingilio auklėtiniai sugebėjo sukurti ne vieną pavojingą ataką ir galiausiai pasiekė tikslą.

83-iąją minutę greitoje lietuvių atakoje Gratas Sirgėdas išvengė vieno gynėjo spąstų, pergudravo kitą ir tiksliu smūgiu iš 14 metrų pelnė nuostabų įvartį.

S.Dariaus ir S.Girėno stadionas jau seniai nebuvo girdėjęs tokio triukšmo, kokį sukėlė laimingi aistruoliai.

Kai jau atrodė, kad lietuviai iškovos tašką, baigiantis 95-ajai minutei olandai uždirbo kampinį, ir Rai Vloetas smūgiu galva įmušė įvartį.

Dėl jaudulio vaikiškai klydo

„Rungtynių pradžioje jautėme didelį jaudulį, – pripažino treneris A.Vingilys. – Viskas susidėjo, todėl darėme vaikiškų klaidų ir buvome greitai nubausti. Varžovas buvo labai pajėgus.

Jei mums būtų pavykę sužaisti lygiosiomis, būtume sumaišę kortas A grupėje.

Olandijos komanda yra aukštesnio meistriškumo, todėl reikėjo pasirinkti taktiką, kuri leistų siekti rezultato. Mūsų žaidimo planas pavyko, bet sėkmė nuo mūsų nusisuko.”

Olandijos rinktinės treneris Wimas van Zwamas kalbėjo, kad jo auklėtiniai per anksti ėmė galvoti apie laimėjimą: „Žinojome, kad lietuviai pavojingi po standartinių padėčių, tačiau leidome jiems įmušti ir atsitiesti. Antrajame kėlinyje nesukūrėme daug progų, o lietuviai įmušė labai gražų įvartį po puikios kontratakos. Lietuva parodė charakterį, tačiau apie jį jau žinojome.

Nustebino tik tai, kad pasisekė įmušti rungtynių pabaigoje.”

Per anksti nusiramino

Lietuvos rinktinės žaidėjai apgailestavo, kad atiduotos pastangos nedavė rezultato.

„Gal jau buvome patikėję, kad iškovojome tašką. Tikrai apmaudu. Stengėmės, kiek galėjome. Manau, kad buvome verti taško”, – teigė Simonas Stankevičius.

„Patampėme olandams nervus. Gaila, kad nepavyko išlikti susikaupusiems iki pabaigos. Pirmajame kėlinyje buvome pernelyg susijaudinę, nes tokio lygio rungtynių nesame žaidę. Bet antrajame parodėme, ką galime iš tikrųjų. Pabaigoje įtakos turėjo nuovargis, susikaupimo stoka”, – sakė gynėjas L.Artimavičius.

Antrąsias rungtynes lietuviai žais antradienį Kaune su Ispanijos rinktine, kuri 1:0 įveikė Portugalijos bendraamžius. (LR)

Rungtynių statistika

A grupė. Lietuva – Olandija 2:3 (1:2). L.Artimavičius (38), G.Sirgėdas (83)/A.Achahbaras (10, 29), R.Vloetas (95).

Lietuva: T.Švedkauskas, Dž.Petrauskas, J.Aleksandravičius, L.Artimavičius, L.Čerkauskas (R.Baravykas, 19), D.Petravičius (J.Januševskis, 84), L.Narbutas, D.Kazlauskas, V.Slivka, S.Stankevičius, L.Spalvis (G.Sirgėdas, 61).

Ispanija – Portugalija 1:0 (1:0).

B grupė. Serbija – Turkija 2:1 (1:0), Prancūzija – Gruzija 0:0.