„El Clasico“: L.Messi šou, aistros, įvarčių ir kortelių lietus

Ilgai lauktas „El Clasico“ futbolo aistruoliams tapo gardžiu kąsniu. „Santiago Bernabeu" stadione Madrido „Real" po aistringos ir permainingos kovos 3:4 (2:2) nusileido „Barcelona" komandai.

L.Messi (dešinėje) ir C.Ronaldo pavyko pasižymėti.<br>AP nuotr.

2014-03-23 21:55, atnaujinta 2018-02-15 04:32

Septyni įvarčiai, aštuonios kortelės, trys 11 m baudiniai, ginčytini epizodai ir futbolininkų konfliktai. Futbolo spektaklis sekmadienio vakarą 85 tūkst. žiūrovų buvo aukščiausio lygio. Nors „Santiago Bernabeu" tribūnos ne kartą buvo apimtos euforijos - Madrido klubas du kartus pirmavo, bet C.Ancelotti treniruojama komanda nerado priešnuodžių L.Messi.

Rekordas. Net tris įvarčius pelnęs L.Messi pasiekė dar vieną rekordą - argentinietis tapo rezultatyviausiu „El Clasico" žaidėju. Jis pelnė jau 21 įvartį. L.Messi žaidimas jau 33 kartus buvo lemtingas 27 „El Clasico" rungtynėse: 21 įvartis ir 12 rezultatyvių perdavimų.

Įvarčiai. Tiek daug įvarčių per „El Clasico" rungtynes „Santiago Bernabeu" stadione buvo įmušta tik 2008/2009 sezone, kai 34-ajame ture J.Guardiolos treniruojama „Barcelona" su puolėju S.Eto'o laimėjo 6:2.

Kortelės. Šio mačo teisėjas turėjo darbo - Madrido komandos žaidėjams buvo parodytos 5 geltonos kortelės (Pepe, X.Alonso, A.Di Maria, C.Ronaldo ir L.Modričiui) ir viena raudona (S.Ramosui). Dviem „Barcelona" žaidėjams - S.Busquetsui ir C.Fabregasui - buvo parodytos geltonos kortelės.

Mačas. Pirmąjį šio sezono Ispanijos superklubų akistatą Barselonoje 2:1 laimėjo šeimininkai. Nuo to laiko Madrido klubas Ispanijos pirmenybėse nepralaimėjo.

„El Clasico" skaičiais: šis „El Clasico" - 226-asis. Iš 167 „E Clasico" Ispanijos lygoje „Real" laimėjo 70 mačų, „Barcelona - 66 (32 lygiosios). „Santiago Bernabeu" stadione „Real" laimėjo 51 kartą, „Barcelona" - 17. Pastaruosius 18 turų Ispanijos čempionate „Real" buvo neįveikiamas (15 pergalių, 3 lygiosios). Per pastaruosius 5 turus „Barca" patyrė 2 pralaimėjimus.

Statistika. Madrido „Real" - „Barcelona" 3:4 (2:2). K.Benzema (20 ir 24), C.Ronaldo (55 min. iš 11 m baudinio). S.Ramosas 63 minutę buvo nubaustas raudona kortele./ A.Iniesta (7), L.Messi (42, 65 iš 11 m baudinio, 84 iš 11 m baudinio).

Ispanijos futbolo pirmenybių turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Startinės komandų sudėtys:

„Real“: Diego Lopezas; Carvajalas, Pepe, Sergio Ramosas, Marcelo; Xabi, Luka Modričius, Angelis Di Maria; Karimas Benzema, Cristiano Ronaldo, Garethas Bale'as.

„Barcelona“: Victoras Valdesas, Dani Alves, Gerardas Pique, Javieras Mascherano, Jordi Alba, Sergio Busquetsas, Xavi, Cescas Fabregasas, Neymaras, Iniesta, Lionelis Messi.

Rungtynių eiga.

5 min. Po trumpos žvalgybos komandos apsikeitė smūgiais - vartininkų budrumą išbandė Neymaras ir K.Benzema.

7 min. Vos tik spėjus įsibėgėti rungtynėms 85 tūkstančių sirgalių pripildytas „Santiago Bernabeu" stadionas nuščiuvo - sulaukęs tikslaus L.Messi perdavimo kamuolį į vartus nukreipė A.Iniesta. 1:0.

12 min. „Real" bandė atsigriebti - po A.Di Maria perdavimo pavojingai smūgiavo K.Benzema, tačiau kamuolys praskriejo virš vartų.

15 min. Laimę pabando L.Messi, gavęs F.Fabregaso perdavimą, tačiau argentienčio smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų.

20 min. Aktyviai žaidęs K.Benzema apdovanotas sėkme - po A.Di Maria perdavimo prancūzas smūgiu galva nukreipia kamuolį į vartus. 1:1.

24 min. K.Benzema ir A.Di Maria šou tęsiasi - po dar vieno argentiniečio tikslaus perdavimo K.Benzema baudos aikštelėje  niekieno nedengiamas susistabdo kamuolį ir pasiunčia jį į dešinįjį vartų kampą. 2:1.

27 min. Madrido klubas nemažina apsukų - svečių vartams grasina C.Ronaldo ir L.Modričius.

30 min. Xavi smūgiuoja į vartus, bet kamuolį blokuoja „Real" gynėjai.

35 min. A.Di Maria už grubią pražangą baudžiamas geltona kortele.

42 min. Savo meistriškumą pademonstruoja L.Messi - argentinietis sau būdingu stiliumi vikriu smūgiu pasiunčia kamuolį į dešinįjį vartų kampą. 2:2. Po šio įvarčio L.Messi rekordininku - jis pelnė 19-ąjį įvartį „El Clasico" rungtynėse.

44 min. Ant vejos - vis daugiau grubaus žaidimo. Geltonomis kortelėmis baudžiami Pepe („Real") ir C.Fabregasas („Barcelona").

52 min. K.Benzema, gavęs G.Bale'o perdavimą, pavojingai smūgiuoja, bet tikslo nepasiekia.

55 min. C.Ronaldo šlovės akimirka - baudos aikštelės prieigose portugalą pargriovė D.Alvesas. Nors teisėjas nedvejodamas skyrė 11 m baudinį, pakartojime matyti, kad „Real" žvaigždė krito ant baudos aikštelės linijos. C.Ronaldo realizuoja 11 metrų baudinį. 3:2. Madrido klubo lyderis jau įmušė 26-ąjį įvartį  Ispanijos pirmenybėse ir pirmauja snaiperių lenktynėse.

58 min. Po K.Benzema perdavimo gerą progą turėjo G.Bale'as, bet jo smūgiuota kamuolį atremia varžovų vartininkas.

63 min. S.Ramosas, baudos aikštelėje pargriovęs Neymarą, užsidirbo raudoną kortelę.

65 min. L.Messi realizavo 11 metrų baudinį. 3:3. Tai jau 20-asis argentiniečio įvartis „El Clasico" rungtynėse.

72 min. L.Messi toliau bombarduoja varžovų gynybą - Xavi ir A.Iniestos perdavimais maitinamas argentinietis pavojingai smūgiuoja į varžovų vartus.

82 min. J.Mascherano po S.Busquetso perdavimo smūgiavo į vartus, bet kamuolys praskriejo virš skersinio.

84 min. X.Alonso baudos aikštelėje pargriovė A.Iniestą ir teisėjas skyrė 11 m baudinį. Jį realizavo L.Messi, kuriam tai buvo trečiasis įvartis sekmadienio vakarą ir 21-asis įvartis „El Clasico" rungtynėse.