Puikiu A.Novikovo smūgiu Lietuva patiesė 52-ą rinktinę pasaulyje

Antrąsias rungtynes 2014 metais žaidusi Lietuvos futbolo rinktinė sulaužė FIFA reitingo tendencijas. Baltijos taurės pusfinalyje Igorio Pankratjevo auklėtiniai 1:0 (1:0) patiesė Suomijos nacionalinę komandą ir pateko į turnyro finalą.

May 29, 2014, 5:18 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 9:34 AM

Lietuva – Suomija 1:0 (1:0). A.Novikovas (41). Ventspilio olimpinio centro stadionas, 631 žiūrovas

FIFA reitinge Suomija užima 52-ąją, o Lietuva – vos 104-ąją vietą.

Pergalę Lietuvos komandai atnešė fantastiškai realizuotas Arvydo Novikovo baudos smūgis 41-ąją minutę. Tai buvo pirmasis 23 metų Aujės „Erzgebirge" (Vokietija) saugo įvartis Lietuvos rinktinėje.

Finale lietuviai susitiks su Latvijos rinktine, kuri po 11 m baudinių serijos 4:2 palaužė estus (pagr. laikas - 0:0).

Favoritai. Suomijos futbolininkai prieš Baltijos taurės turnyrą buvo laikomi favoritais. Antrus metus turnyre dalyvaujanti rinktinė turi aukščiausią FIFA reitingą (52). Estai reitinge – 94-i, lietuviai – 104-i, latviai – 109-i.

Istorija. Tai buvo pirmoji Lietuvos futbolininkų pergalė prieš suomius per visą istoriją. Su Suomija mūsiškiai futbolo stadione susitiko tik antrą kartą. Paskutinį sykį – dar 1936 metais, kai Helsinkyje lietuviai pralaimėjo 1:3.

Gaisras. 90-ąją rungtynių minutę Suomija turėjo galimybę išlyginti rezultatą, bet prieš G.Arlauskį iššokęs suomis iš kelių metrų nesugebėjo pasiųsti kamuolio į vartus.

73 min. Kamuolys po kampinio riedėjo ant Lietuvos rinktinės vartų linijos, tačiau prie virpsto budėję lietuviai paskutinę akimirką išmušė kamuolį toliau nuo vartų.

Įvartis. 41-ąją minutę lietuvius į priekį fantastišku baudos smūgiu išvedė A.Novikovas. Saugas meistriškai perkėlė kamuolį per suomių gyvatvorę ir smūgiavo taip tiksliai, kad Suomijos rinktinės vartininkas neturėjo jokių šansų.

Iniciatyva. Pirmajame kėlinyje iniciatyva priklausė Lietuvos nacionalinei komandai. Veržliai puolime rungtyniavo F.Černychas, keletą kartų išbandęs suomių vartininką. Puikią progą kėlinio viduryje turėjo L.Spalvis, tačiau „nesusidėliojęs“ kojų jis nesugebėjo iš kelių metrų atlikti smūgio.

Tvarkaraštis. Gegužės 31 d. lietuviai žais Baltijos taurės finale, o birželio 6-ąją vyks į Gdanską, kur mūsiškius priims Lenkijos rinktinė.

2014 m. Lietuvos rinktinė iki Baltijos taurės turnyro šiemet sužaidė tik vienerias rungtynes. Draugiškame mače išvykoje su Kazachstanu išsiskirta taikiai 1:1.

Sudėtys. Lietuva: Giedrius Arlauskis, Ramūnas Radavičius, Tadas Kijanskas, Georgas Freidgeimas, Egidijus Vaitkūnas, Arvydas Novikovas, Vytautas Lukša (70 min. Saulius Mikoliūnas), Artūras Žulpa, Karolis Chvedukas (90+1 min. Simonas Stankevičius), Fiodoras Černychas (85 min. Linas Pilibaitis), Lukas Spalvis.

Suomija: Niki Maenpaa, Jarkko Hurme, Tero Mantyla, Niklas Moisanderis (68 min. Juhanis Ojala), Jukka Raitala, Alexanderis Ring (68 min. Mika Vayrynenas), Timas Sparvas, Perperimas Hetemajus, Roope Riski (73 min. Joel Pohjanpalo), Romanas Jeremenka (46 min. Eero Markkanenas), Teemu Pukki (46 min. Petteris Forsellas).

Lietuvos rinktinė.

Vartininkai: Giedrius Arlauskis (Kazanės „Rubin", Rusija), Emilijus Zubas („Viborg" FF, Danija), Vytautas Černiauskas („Vaslui" FC, Rumunija).

Gynėjai: Tadas Kijanskas (Haifos „Hapoel", Izraelis), Valdemaras Borovskij (Rygos „Daugava", Latvija), Georgas Freidgeimas (Vilniaus MFD „Žalgiris"), Egidijus Vaitkūnas (Prahos „Bohemians 1905", Čekija), Andrius Bartkus (Klaipėdos „Atlantas"), Ramūnas Radavičius (Vilniaus MFD „Žalgiris"), Aurimas Vilkaitis (Romos „Lazio", Italija), Karolis Chvedukas (Marijampolės „Sūduva").

Saugai: Arvydas Novikovas (Aujės „Erzgebirge", Vokietija), Fedoras Černychas (Mogiliovo „Dnepr", Baltarusija), Saulius Mikoliūnas (FC „Sevastopol", Ukraina), Mindaugas Kalonas (Zakatalos „Simurq", Azerbaidžanas), Vytautas Lukša (FK „Trakai"), Linas Pilibaitis (Vilniaus MFD „Žalgiris"), Artūras Žulpa (Vilniaus MFD „Žalgiris"), Aurimas Vertelis (FC „Botosani", Rumunija), Tautvydas Eliošius (Pakruojo „Kruoja").

Puolėjai: Lukas Spalvis („Aalborg" BK, Danija), Simonas Stankevičius („Leicester City", FC Anglija), Tadas Eliošius (Klaipėdos „Atlantas"), Ričardas Beniušis (Pakruojo „Kruoja").

„Lietuva tiesiogiai“: iš kur paimti pinigų gynybai?