A lygoje – dvejos lygiosios ir „Kruojos“ košmaras

„Kruoja“ ir toliau lieka dugne.<br>Algio Padoros nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

alyga.lt

2015-06-25 21:56, atnaujinta 2017-10-29 09:43

Praėjusio sezono „SMScredit.lt A lygos“ vicečempionai Pakruojo „Kruojos“ futbolininkai nelaimėjo jau dvyliktame mače iš eilės. Aštuonioliktojo turo akistatoje pakruojiečiai namuose sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:1) su Kauno „Stumbru“. Abu turnyro lentelės kaimynai išlaikė savo pozicijas: kauniečiai žengia septintoje vietoje, o „Kruoja“ – aštunta.

Pakruojo klubą sustiprino sezoną „Šiaulių“ komandoje pradėjęs saugas Tadas Eliošius. Futbolininkas jau anksčiau gynė „Kruojos“ garbę, o dvikovoje su „Stumbru“ pasirodė 70-ąją minutę.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir sužinokite visas karščiausias naujienas greičiausiai – tapkite gausios lrytas.lt sportas grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Dvikovos pradžioje pranašumą turėjo svečiai, kurie kėlė keletą kampinių ir aktyviai rungtyniavo kraštuose, tačiau vicečempionams pavyko apsiginti nuo visų kauniečių išpuolių.

Įpusėjus kėliniui, pakruojiečiai sugebėjo perimti iniciatyvą ir įsitvirtinti „Stumbro“ aikštės pusėje. Vis dėlto šiek tiek savo gynybą apnuoginę šeimininkai 28-ąją minutę buvo nubausti.

Greitos kontratakos metu Nerijus Mačiulis surado Artūrą Rimkevičių, kuris įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliu smūgiu išvedė savo komandą į priekį. Kamuolys atšoko tiek nuo vartininko, tiek nuo puolėjo, tačiau atsidūrė vartų tinkle. Valdo Pocevičiaus bandymas išgelbėti komandą buvo nesėkmingas.

Visgi 38-ąją minutę „Kruojai“ pavyko išlyginti rezultatą: standartinės padėties metu Ričardas Beniušis galva numušė kamuolį link tinkamoje vietoje atsidūrusio Edelino, nuo kurio šis atsimušė ir įskriejo į vartus.

Po pertraukos pakruojiečiai akivaizdžiai perėmė rungtynių gijas ir užvaldė aikštės vidurį. Aido Dambrausko auklėtinai ne kartą pavojingai kėlė kampinius, po kurių kildavo nemenki gaisrai.

Viename epizode nuo Donato Strockio smūgio „Stumbrą“ išgelbėjo Giedrius Kvedaras, o netrukus vartininkas ir vėl patikimai išmušė kamuolį.

69-ąją minutę puikią progą pelnyti įvartį turėjo svečiai. Greitos atakos metu N.Mačiulis smūgiavo iš arti, tačiau tinkamą poziciją užsiėmęs Horia Crisanas išmušė kamuolį beveik nuo vartų linijos.

Akistatos pabaigoje netruko skausmingų epizodų: futbolininkai ne kartą gulėjo ant vejos, o „Stumbro“ saugas Mohamedas Djabrailovas patyrė traumą.

Rungtynių likimą galėjo nulemti dvylika įvarčių šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone pelnęs A.Rimkevičius. Puolėjas sulaukė Valdo Pocevičiaus klaidos ir, pabėgęs nuo oponentų, įsiveržė į baudos aikštelę bei smūgiavo visai šalia vartų. Per šešias pridėtas minutes nė vienai komandai nepavyko pelnyti pergalingo įvarčio.

Pakruojo „Kruoja“ – Kauno „Stumbras“ 1:1 (1:1)

„Kruoja“: M.Matuzas, H.Crisanas, A.Mikaitis, V.Pocevičius, D.Strockis, Taut.Elišoius, Edelino (65 min. Tad.Eliošius), D.Jankauskas, T.Salamanavičius (80 min. D.Boubakary), A.Bagočius, R.Beniušis.

„Stumbras“: G.Kvedaras, L.Čerkauskas, L.Pangonis, A.Račkus, V.Armanavičius (84 min. E.Skripkinas), A.Bareikis, M.Dapkus, M.Djabrailovas (84 min. M.Eiza), N.Mačiulis, K.Upstas (63 min. D.Stradalovas), A.Rimkevičius.

Įvarčiai: Edelino (38) ; A.Rimkevičius (28)

Geltonos kortelės: A.Mikaitis (17), T.Eliošius (70), T.Salamanavičius (81); V.Armanavičius (35)

Čempionato autsaiderių mačas Šiauliuose – be įvarčių

Turnyro lentelės apačioje įsikūrusių „Šiaulių“ ir „Klaipėdos granito“ akistata antrą kartą šiame „SMScredit.lt A lygos“ čempionate nugalėtojo neišaiškino.

Pavojingais momentais žiūrovų nelepinusi dvikova baigėsi lygiosiomis 0:0. Paskutinį kartą nepraleidusiai įvarčio 3-jame ture uostamiesčio komandai išlaikyti sausus vartus prireikė daugiau nei trijų mėnesių.

Blankiame pirmajame kėlinyje abiejų komandų vartininkai darbo praktiškai neturėjo. „Šiauliai“ kiek aktyviau pradėjo rungtynes, daugiau kontroliavo kamuolį, tačiau jokio pavojaus prie svečių vartų sukelti nesugebėjo.

Atsargiau rungtynes pradėjusio „Klaipėdos granito“ futbolininkais perdavimais iš savo aikštės pusės ieškojo atakos smaigalyje rungtyniavusio Karolio Laukžemio, keletą sykių pabandė laimę tolimais smūgiais.Kėliniui įpusėjus, uostamiesčio komanda perėmė iniciatyvą ir vis daugiau laiko praleisdavo varžovų aikštės pusėje.

Aštrūs perdavimai iš kraštų sukėlė keletą gaisrų jų baudos aikštelėje, kai šiauliečių gynėjams nepavykdavo išmušti kamuolio toliau nuo savo vartų.

„Šiaulių“ komandos treneriui Tomui Ražanauskui teko atlikti priverstinį keitimą, nes dėl sveikatos problemų rungtynių tęsti nebegalėjo Rokas Gedminas. Vietoje jo aikštėje pasirodė Eligijus Jankauskas.

Pavojingiausią ataką klaipėdiečiai surengė 43-ą minutę. Po Levo Sono aukšto perdavimo oro dvikovą laimėjo Marius Papšys, tačiau smūgis galva saugui nepasisekė.

Po pertraukos komandų atakos tapo šiek tiek pavojingesnės. Pirmieji, sužaidus trečdalį kėlinio, progą įvarčiui sukūrė „Šiauliai“. Greitos atakos metu E.Jankauskas tiksliu perdavimu baudos aikštelėje surado Ramūną Radavičių, tačiau antrajame kėlinyje į saugų liniją perstumtas gynėjas stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

Netrukus jau Povilui Valinčiui teko gelbėti komandą po pavojingo „Klaipėdos granito“ išpuolio. Titas Vitukynas perdavimu per pusę aikštės sugebėjo prieš vartus išvesti iš varžovų priežiūros išsivadavusį Deividą Lukošių. Saugas pabandė permesti kamuolį per jį pasitikusį vartininką, bet P.Valinčius sužaidė labai patikimai.

Vėliau šalia vartų iš toli smūgiavo klaipėdiškiai K.Laukžemis ir Rokas Urbelis. Kitoje aikštės pusėje po gero R.Radavičiaus perdavimo be priežiūros paliktas Edvinas Jasaitis smūgiu galva nesugebėjo pataikyti į vartus.

„Klaipėdos granitas“ galėjo išplėšti pergalę jau per arbitro pridėtą laiką, bet dusyk meistriškumą pademonstravo šiauliečių vartininkas P.Valinčius. Iš pradžių jis sugebėjo į kampinį nukreipti pavojingą K.Laukžemio smūgį po rikošeto, o netrukus atmušti D.Lukošiaus smūgį galva kampinio metu.

Šiaulių „Šiauliai“ – „Klaipėdos granitas“ 0:0 (0:0)

„Šiauliai“: P.Valinčius, V.Gašpuitis, S.Kožanas, E.Pilypas, R.Radavičius, D.Petrauskas, M.Vorobjovas (81 min. D.Konikas), R.Gedminas (35 min. E.Jankauskas), E.Jasaitis, R.Leščius (46 min. T.Rapalavičius), D.Medžiaušis.

„Klaipėdos granitas“: T.Simaitis, R.Borusas, J.Potapovas, D.Šiškinas, L.Sonas (65 min. V.Grigaitis), K.Laukžemis, L.Rimkus, R.Urbelis, T.Vitukynas, M.Papšys, D.Lukošius.

Geltonos kortelės: E.Jasaitis (37), E.Pilypas (73), E.Jankauskas (87).

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) – 17, T.Radzinevičius („Sūduva“) – 15, A.Rimkevičius („Stumbras“) – 12, D.Aršakianas („Trakai“) – 11, L.Kochanauskas („Trakai“) – 10 įvarčių.