Vilniaus „Žalgiris“ neturėjo vargo Utenoje

Praėjusio sezono „SMScredit.lt A lygos“ čempionai Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai trečiąjį kartą šiame sezone nugalėjo Utenos „Utenį“. Devynioliktojo turo akistatoje sostinės ekipa išvykoje 3:0 (1:0) palaužė Mindaugo Čepo treniruojamą komandą.

„Žalgiris“ toliau užtikrintai žengia A lygoje.<br>Domanto Umbraso nuotr. iš archyvo.

alyga.lt

Jun 27, 2015, 8:38 PM, atnaujinta Oct 29, 2017, 2:22 AM

„Žalgiris“ iškovojo penkioliktą pergalę ir šešiais taškais atitrūko nuo antroje vietoje žengiančių „Trakų“. Savo ruožtu uteniškiai patyrė dešimtąjį pralaimėjimą ir turnyro lentelėje užima šeštąją poziciją.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir sužinokite visas karščiausias naujienas greičiausiai – tapkite gausios lrytas.lt sportas grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis šeimininkai kartas nuo karto įsiverždavo į žalgiriečių aikštės pusę, tačiau gynėjai neutralizuodavo bet kurią atakos užuomazgą.

10-ąją minutę svečiai pasinaudojo pirma „Utenio“ gynybos klaida ir netrukus išsiveržė į priekį. Lucasas Gaucho vienu lietimu perdavė kamuolį link Elivelto, kuris įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliai mušė iš arti.

Po pirmo įvarčio svečiai akivaizdžiai perėmė iniciatyvą ir rengė ilgas pozicines atakas. Aktyviai dešiniajame krašte rungtyniavo „Žalgirio“ naujokas Jorge Chula, ne kartą vertęs iš peties plušėti šeimininkų gynėjus.

Įpusėjus kėliniui, uteniškiai turėjo retą progą smūgiuoti į vartus. Kontratakos metu Linas Savastas perdavė kamuolį link Povilo Krasnovskio, kurio bandymas buvo itin nesėkmingas.

Antroje kėlinio dalyje žaliai balti turėjo dvi neblogas progas padvigubinti rezultatą. Sykį Elivelto smūgiavo tiesiai į vartininką, o Andro Švrljugos muštas kamuolys skriejo virš vartų. Netrukus po pertraukos „Žalgirio“ futbolininkai vėl pasinaudojo šeimininkų klaida ir pelnė antrą įvartį. 50-ąją minutę Andrius Arlauskas prarado kamuolį savo aikštės pusėje, o jį perėmęs Linas Pilibaitis suteikė progą Mantui Kukliui mušti iš toli. Saugas nedelsdamas smūgiavo ir nepaliko Ignui Plūkui jokių vilčių.

Po kelių minučių Elivelto galėjo pasiekti dublį, bet brazilo kelyje paskutinę akimirką atsidūrė „Utenio“ vartininkas, nutraukęs itin pavojingą išpuolį.

Kėlinio viduryje vyravo gana atviras futbolas, tad šeimininkai nevengdavo didelėmis pajėgomis bėgti į priekį. Visgi visi uteniškių smūgiai buvo nepavojingi ir vartininkui problemų nesukėlė. Kartą savo baudos aikštelėje suklydo Aurimas Tručinskas, suteikdamas progą Vytautui Lukšai pelnyti trečiąjį įvartį. Saugas puikiai suklaidino varžovą, bet iš kelių metrų smūgiavo virš vartų.

Vis dėlto svečiams dar kartą pavyko pasižymėti: per teisėjo pridėtą laiką po keitimo aikštėje pasirodęs Paulius Janušauskas sulaukė Egidijaus Vaitkūno perdavimo ir pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. Žalgiriečiai šventė užtikrintą pergalę ir neleido suabejoti savo pranašumu. Utenos „Utenis“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:3 (0:1)

„Utenis“: I.Plūkas, M.Dūda, M.Fridrikas, G.Zagurskas, A.Arlauskas (57 min. J.Vereščiakas), V.Jeriomenka, P.Krasnovskis (45 min. D.Kazubovičius), E.Mastianica, L.Savastas, I.Tračynskis (73 min. M.Grigaravičius), A.Tručinskas.

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, A.Jankauskas, S.Kerla, A.Švrljuga, E.Vaitkūnas, J.Chula (62 min. G.Freidgeimas), M.Kuklys, V.Lukša, L.Pilibaitis, Elivelto (81 min. K.Andreou), L.Gaucho (76 min. P.Janušauskas). Įvarčiai: Elivelto (10), M.Kuklys (50), P.Janušauskas (90+2)

Geltonos kortelės: A.Arlauskas (45+1) ; G.Freidgeimas (81)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai“ 17 1 5 11 12:42 8

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) – 17, T.Radzinevičius („Sūduva“) – 15, A.Rimkevičius („Stumbras“) – 12, D.Aršakianas („Trakai“) – 11.