A lyga: „Utenis“ nutraukė nemalonią seriją ir šventė pergalę

Aštuoniuose iš eilės mačuose pergalės neiškovoję Utenos „Utenio“ futbolininkai 26-o A lygos turo rungtynėse nutraukė šią nemalonią seriją. Mindaugo Čepo treniruojami futbolininkai išvykoje 2:0 (1:0) nugalėjo čempionato autsaiderius „Šiaulius“.

„Utenis“ nutraukė nesėkmių seriją.<br>Domanto Umbraso nuotr. iš archyvo.

Sep 11, 2015, 9:43 PM, atnaujinta Oct 16, 2017, 6:50 AM

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Aukštaitijos klubas iškovojo šeštą pergalę ir atstumą nuo šeštoje vietoje žengiančio Kauno „Stumbro“ sumažino iki vieno taško. Šiauliečiai patyrė aštuonioliktą pralaimėjimą ir, surinkę 14 taškų, vis dar yra paskutiniai.

Pirmame kėlinyje uteniškiai turėjo akivaizdžią kamuolio kontrolės persvarą, priversdami šeimininkus vargti bei gintis nuo pozicinių atakų.

Savo ruožtu šiauliečiai, patikimai gindamiesi nuo statiškų „Utenio“ futbolininkų išpuolių, varžovų vartams taip pat pavojingai negrasino. Įsimintini buvo tik komandos naujoko Aleksejaus Godino bei Maksimo Ivanovo tolimi smūgiai, neprivertę Pavelo Leuso rodyti viso savo meistriškumo.

Kėlinio pabaigoje svečiams pavyko pasinaudoti šiauliečių neapdairumu šalia baudos aikštelės ir išsiveržti į priekį. 42-ą minutę kamuolys palankiai atšoko be priežiūros paliktam Povilui Krasnovskiui, kuris maždaug iš 18 metrų tiksliai smūgiavo į apatinį vartų kampą.

Po pertraukos „Šiauliai“ pirmą kartą šiame mače pavojingai atakavo. Baudos aikštelėje komandos draugo perdavimo sulaukęs Deividas Šešplaukis smūgiavo į tolimą vartų kampą, bet po jaunojo futbolininko bandymo kamuolys skriejo šalia virpsto.

56-ą minutę Deiviui Kančelskiui teko atlikti priverstinį keitimą, išimant iš aikštės susižeidusį saugą Edviną Jasaitį. Vis dėlto netrukus šiauliečiams teko nuryti dar kartesnę piliulę.

Tomas Rapalavičius baudos aikštelėje prasižengė prieš Edgarą Mastianicą, tad teisėjas netrukus skyrė 11 metrų baudinį. Prie atžymos stojęs P. Krasnovskis 62-ą minutę šiuo šansu pasinaudojo – rezultatyviausias „Utenio“ žaidėjas pelnė šeštą įvartį šiame sezone.

Per likusį dvikovos laiką „Šiauliams“ nepavyko pavojingiau atakuoti: uteniškiai užtikrintai kontroliavo žaidimą ir tarpusavio akistatose iškovojo trečią pergalę.

Saulės miesto komandoje pirmą kartą rungtynes starto sudėtyje pradėjo 19-metis Adomas Mika. „Utenio“ komandoje po traumos sugrįžo vienas lyderių Robertas Freidgeimas, savo ruožtu, D. Kančelskis vėl vertėsi saugo Roko Gedmino paslaugomis.

Šiaulių „Šiauliai“ – Utenos „Utenis“ 0:2 (0:1)

„Šiauliai“: P. Valinčius, V. Gašpuitis, E. Pilypas, T. Rapalavičius, A. Godinas, M. Ivanovas, E. Jasaitis (56 min. E. Jasaitis), A. Mika (82 min. R. Radavičius), D. Petrauskas (66 min. D. Medžiaušis), D. Šešplaukis, E. Tamulevičius.

„Utenis“: P. Leusas, L. Artimavičius, R. Freidgeimas, M. Fridrikas, A. Tručinskas (74 min. J. Vereščiakas), G. Zagurskas, V. Jeriomenka, P. Krasnovskis, E. Mastianica, L. Savastas, I. Tračynskis (88 min. T. Dombrauskis).

Įvarčiai: P. Krasnovskis (42, 11 metrų baudiniu – 62)

Geltonos kortelės: T. Rapalavičius (61) ; V.Jeriomenka (60)

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai“ 26 3 5 18 22:64 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas („Atlantas“) – 20, T. Radzinevičius („Sūduva“) – 18, A. Rimkevičius („Stumbras“) ir D. Aršakianas („Trakai“) – po 16 įvarčių.