„Atlantas“ išvargo pergalę ir tęs kovą dėl bronzos

„Atlantas“ (dryžuotais marškinėliais) grįžo į trečiąją vietą.<br>T.Bauro nuotr.

alyga.lt ir lrytas.lt inf.

2015-09-26 20:25, atnaujinta 2017-10-13 12:14

Klaipėdos „Atlanto“ trejų iš eilės pralaimėtų rungtynių serija baigėsi. A lygoje uostamiesčio komanda iškovojo svarbius tris taškus kovoje dėl medalių, šeštadienį namuose įveikusi Utenos „Utenį“ – 1:0 (0:0).

Po šios pergalės klaipėdiečiai grįžo į trečiąją turnyro lentelės vietą, aplenkdami rungtynėmis mažiau sužaidusią Marijampolės „Sūduvą“, kuri sekmadienį 29-ojo turo rungtynėse namuose žais su Kauno „Stumbru“.

Klaipėdos „Atlantas“ – Utenos „Utenis“ 1:0 (0:0)

Pirmajame kėlinyje į Klaipėdos stadioną atėję žiūrovai daug pavojingų momentų neišvydo. Rungtynes kiek aktyviau pradėjo svečiai, kuriems „Atlanto“ futbolininkai leido kontroliuoti kamuolį, laukdami jų klaidų ir progų atakoms.

Kėliniui įpusėjus, aikštės šeimininkų spaudimas aikštės viduryje „Uteniui“ ėmė kelti dideli problemų, pasipylė netaiklūs perdavimai, tačiau be tikro puolėjo rungtyniavusi uostamiesčio komanda dažnai nerasdavo kam perduoti kamuolį. Tolimi perdavimai link Ovidijaus Verbicko ar Skirmanto Rakausko naudos neatnešdavo.

28-ąją minutę pirmą kartą į rungtynes teko įsijungti „Atlanto“ pagrindinėje sudėtyje debiutavusiam vartininkui Mariui Adamoniui. Jis atrėmė Roberto Freidgeimo smūgį galva, nesėkmingai kamuolį išmušus Andriui Jokšui. Nerasdami kelių link varžovų vartų, klaipėdiečiai bandė laimę tolimais smūgiais. Pavojingai mušė, bet į vartus nepataikė Dovydas Norvilas ir O.Verbickas. Svečiai atsakė pavojingu Povilo Krasnovskio smūgiu šalia vartų kėlinio pabaigoje. Iškart po pertraukos Linas Savastas po tolimo Luko Artimavičiaus perdavimo iššoko prieš vartus, tačiau iš labai aštraus kampo į vartus nepataikė. Netrukus, pakėlus kampinį, laisvas paliktas Jurijus Vereščiakas to nesitikėjo ir į kamuolį nepataikė.

Sužaidus 15 minučių antrajame kėlinyje, „Atlanto“ treneriai į žaidimą metė puolėją Luką Baranauską. Tačiau didesnėmis pajėgomis į priekį nuskubėję klaipėdiečiai galėjo būti nubausti. Tik puikus Kazimiero Gnedojaus žaidimas neleido prieš vartus atsidurti Edgarui Mastianicai. Patyręs gynėjas krisdamas sugebėjo taip išmušti kamuolį, kad jis aikštę paliko būtent nuo uteniškio. Pavelui Leusui teko šuoliu gaudyti kamuolį po pavojingos varžovų atakos, kai Andrius Bartkus perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį D.Norvilą. Klaipėdiškis mušė į tolimą vartų kampą, bet „Utenio“ vartininkas tam buvo pasiruošęs.

Įvarčių sausra rungtynėse baigėsi 80-ą minutę. Užsitęsus aikštės šeimininkų atakai, S.Rakauskas atidavė kamuolį D.Norvilui, kuris puikiu smūgiu iš po Gabrieliaus Zagursko kojų nepaliko P.Leusui jokių šansų.

„Utenio“ vartininkas sužaidė labai patikimai po keturių minučių, atremdamas pavojingą Marko Benetos šūvį iš baudos aikštelės krašto, o gynėjai pakartoti smūgį varžovams neleido. Rungtynių pabaigoje kamuolys atsidūrė „Atlanto“ vartų tinkle. P.Krasnovskio pusiau smūgį, pusiau perdavimą „uždarė“ J.Vereščiakas, tačiau uteniškių džiaugsmas truko vos porą sekundžių, nes arbitro asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

„Atlantas“: M.Adamonis, R.Baravykas, M.Beneta, A.Jepifanovas, K.Gnedojus, A.Jokšas, A.Jurgelevičius (60 min. L.Baranauskas), A.Bartkus, D.Norvilas, S.Rakauskas (84 min. G.Žukauskas), O.Verbickas.

„Utenis“: P.Leusas, A.Tručinskas, R.Freidgeimas, M.Fridrikas (46 min. J.Vereščiakas), G.Zagurskas, L.Artimavičius, T.Dombrauskis, V.Jeriomenka (83 min. E.Vainoras), P.Krasnovskis, E.Mastianica, L.Savastas. Įvarčiai: D.Norvilas (80).

Kauno „Spyris“ – Šiaulių „Šiauliai“ 3:2 (1:1)

Kauno „Spyrio“ futbolininkai nutraukė aštuonerių nelaimėtų rungtynių seriją, ketvirtą sykį šiame  sezone nugalėdami „Šiaulius“. Laimio Bičkausko treniruojama ekipa 29-ojo turo dvikovoje turnyro autsaiderius palaužė rezultatu 3:2 (1:1).

Laikinosios sostinės atstovai iškovojo dvyliktą pergalę ir atotrūkį nuo to paties miesto „Stumbro“ komandos padidino iki devynių taškų. Šiauliečiai pralaimėjo dvidešimt pirmą kartą ir šiuo metu savo sąskaitoje turi keturiolika taškų.

Dvikovos pradžioje nė viena vienuolikė nebuvo akivaizdžiai perėmusi iniciatyvos. Visgi kėliniui įpusėjus, kauniečiai prie „Šiaulių“ vartų surengė atakų škvalą, kurio metu pavyko pelnyti įvartį. Nors po pakelto kampinio Rokas Krušnauskas smūgiavo į virpstą, tačiau jau netrukus „Spyrio“ sirgaliai galėjo džiaugtis savo numylėtinių sėkme. 20-ą minutę Dmitrijus Rekišas, būdamas baudos aikštelėje, sulaukė puikaus Karolio Šilkaičio perdavimo ir vienu lietimu pasiuntė kamuolį į vartus.

Kauniečiai galėjo padvigubinti rezultatą, tačiau tiek R. Krušnausko, tiek Jevgenijaus Morozo smūgiai tikslo nepasiekė. Į „Spyrį“ iš Klaipėdos „Atlanto“ sugrįžęs puolėjas mušė virš vartų, o J. Morozas smūgiavo tiesiai į vartininką Edgarą Mikšėną.

34-ą minutę svečiams pavyko nubausti oponentus už neišnaudotas progas. Edvardas Tamulevičius baudos aikštelėje išprovokavo Mariaus Miškinio pražangą, o prie vienuolikos metrų atžymos stojęs Aleksejus Godinas smūgiavo nepriekaištingai, nepalikdamas vartų sargui jokių vilčių. Kėlinio pabaigoje teisėjas galėjo skirti dar vieną baudinį, kai Deividas Mikelionis nuvertė E. Tamulevičių. Vis dėlto antrą kartą arbitras tokio sprendimo priimti nesiryžo.

Po pertraukos pirmieji pavojingai varžovų vartams pagrasino šiauliečiai. Po savalaikio perdavimo iš kairiojo krašto A. Godinas smūgiavo visiškai laisvas, bet pasiuntė kamuolį šiek tiek virš vartų.

62-ąją minutę „Spyriui“ vėl pavyko išsiveržti į priekį. R. Krušnauskas pamatė link vartų įkertantį D. Rekišą, kuris perkėlė kamuolį per E. Mikšėną ir pelnė antrą įvartį šiame mače. Tačiau kauniečiams ilgai pranašumo išlaikyti nepavyko: 72-ąją minutę graži „Šiaulių“ ataka baigėsi puikiu Adomo Mikos smūgiu į artimąjį vartų kampą. Šiauliečiai atliko keletą tikslių perdavimų arti varžovų baudos aikštelės, o jaunąjį gynėją į puikią poziciją išvedė A. Godinas.

Visgi dar viena svečių klaida savo aikštės pusėje kainavo įvartį. „Šiaulių“ žaidėjai suteikė per daug laisvės Pauliui Daukšai, kuris nedelsdamas smūgiavo iš toli. Gynėjo spirtą kamuolį netoli savęs atmušė vartininkas, o šalia buvęs Lukas Sendžikas 78-ąją minutę jį nukreipė į vartus. Trečią kartą Saulės miesto futbolininkams išlyginti rezultato nepavyko – „Spyris“ dvikovos pabaigoje sužaidė užtikrintai ir šventė svarbią pergalę.

„Spyris“: D. Mikelionis, P. Daukša, I. Dedura, M. Miškinis, T. Bučma, K. Gvildys, J. Morozas (62 min. R. Sikorskis), D. Rekišas (83 min. E. Mickevičius), L. Sendžikas, K. Šilkaitis, R. Krušnauskas (74 min. A. Kšanavičius).

„Šiauliai“: E. Mikšėnas, V. Gašpuitis, E. Pilypas, T. Rapalavičius, R. Gedminas (81 min. J. Petravičius), A. Godinas, M. Ivanovas, A. Mika, D. Petrauskas, D. Medžiaušis (46 min. M. Vorobjovas), E. Tamulevičius.

Įvarčiai: D. Rekišas (20, 62), L. Sendžikas (78)/A. Godinas (34 iš 11 m), A. Mika (73).

Geltonos kortelės: M. Miškinis (33), T. Bučma (74) ; M. Ivanovas (80), E. Pilypas (90+4).

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai“ 29 3 5 21 27:73 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) ir T.Radzinevičius („Sūduva“) – po 20, D.Aršakianas („Trakai“) – 19, A.Rimkevičius („Stumbras“) – 18 įvarčių.