„Trakai“ A lygoje paliko čempionato autsaiderius be taškų

„Trakai“ iškovojo dar vieną pergalę<br>D.Umbraso nuotr.

Mar 30, 2016, 8:52 PM, atnaujinta May 31, 2017, 2:49 AM

Praėjusio sezono „SMScredit.lt A lygos“ vicečempionai „Trakų“ futbolininkai iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės. Valdo Urbono kariauna 5-ojo turo akistatoje namuose 1:0 (1:0) įveikė vis dar taškų neiškovojusį čempionato autsaiderį Utenos „Utenį“.

Kaip ir reikėjo tikėtis, svečiai iš Utenos didelį dėmesį skyrė vartų saugumui, kompaktiškai gindamiesi savo aikštės pusėje. Visgi pirmoje mačo dalyje „riteriai“ surado spragų, kuriomis galėjo pasinaudoti.

Pirmą kartą šiame mače savo meistriškumą Vitalijus Mirnas turėjo rodyti 9-ąją minutę. Po pakelto kampinio oro dvikovą laimėjęs Arūnas Klimavičius smūgiavo galva, tačiau vartininkas šuoliu spėjo nukreipti kamuolį už galinės linijos.

Kiek vėliau šeimininkai „Utenio“ vartams grasino tolimais smūgiais. A. Klimavičius, Jurijus Mamajevas bei Artiomas Gurenka tikrino tiek vartų sargo budrumą, tiek reklaminių stendų tvirtumą. Uteniškiams sunkiai sekėsi išeiti į kontratakas, tačiau būtent po vieno tokio išpuolio „Trakų“ sirgaliai galėjo lengviau atsikvėpti. Edgaras Mastianica perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur Arsenijui Buinickui pritrūko nedaug, kad spėtų prie komandos draugo perdavimo.

Visgi 36-ąją minutę „riteriams“ pavyko pelnyti vienintelį šio susitikimo įvartį. Po klastingo A. Gurenkos perdavimo V. Mirnas buvo priverstas atmušti kamuolį prieš save, o tuo pasinaudojęs J. Mamajevas tiksliai smūgiavo iš arti.

Po pertraukos „Utenis“ kiek apnuogino savo gynybą bei surengė daugiau aštresnių kontratakų. Vis dėlto paskutiniai perdavimai į baudos aikštelę nesurasdavo adresatų. „Trakų“ komandoje pirmą kartą „SMScredit.lt A lygoje“ pasirodė naujokas Dmitrijus Rekišas. Tiek baltarusis, tiek jo ekipos draugai užtikrintai kontroliavo situaciją, neleisdami varžovams perimti iniciatyvos.

Sykį D. Rekišas aštriai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur nuo varžovo atitrūkęs Nerijus Valskis galva smūgiavo šalia vartų, o 89-ąją minutę rezultatyviausio „Trakų“ žaidėjo smūgį atrėmė V. Mirnas.

Vienos iš paskutinių atakų metu savo šansą turėjo D. Rekišas. Baltarusis iš maždaug 18 metrų mušė visiškai laisvas, o kamuolys praskriejo visai šalia vartų virpsto.

„Utenis“ vėl kovojo pagirtinai, tačiau ribotos galimybės puolime neleido M. Čepo treniruojamiems futbolininkams pakovoti dėl taškų.

„Trakai“ – Utenos „Utenis“ 1:0 (1:0)

„Trakai“: M. Rapalis, V. Šilėnas, L. Klimavičius, P. Krukas, D. Česnauskis, T. Vitukynas (61 min. D. Rekišas), J. Zasavickis, N. Valskis, A. Gurenka (86 min. M. Dapkus), A. Byčenokas, J. Mamajevas (82 min. M. Vorobjovas).

„Utenis“: V. Mirnas, G. Zagurskas, L. Artimavičius, R. Freidgeimas, A. Tručinskas, V. Jeriomenka, E. Mastianica, T. Dombrauskis, A. Vaskela, M. Krasnovskis (82 min. K. Levšinas), A. Buinickis (59 min. J. Morozas).

Įvarčiai: J. Mamajevas (36)

Geltonos kortelės: A. Klimavičius (36), N. Valskis (90+3); G. Zagurskas (17), M. Krasnovskis (66), R. Freidgeimas (81)

Gyvai: ekonomikos apžvalga apie iššūkius ir ateities perspektyvas