Ant Razgrado vejos – lietuvių ašaros: „Žalgirio“ Čempionų lygos svajonė dužo į šipulius

Vilniaus „Žalgiris“ praėjusią savaitę įtikino Lietuvą, kad šiemet Čempionų lygos atrankoje gali eiti toliau ir galbūt pasikėsinti į vietą viename iš pagrindinių Europos turnyrų. Po progų kupinos ir svaiginančios pergalės Vilniuje „Žalgirio“ legionierius Serge'as Nyuiadzi iššovė ir Razgrade, bet džiaugsmas buvo pernelyg ankstyvas.

„Žalgirio“ ir „Ludogorec“ rungtynės.<br> S.Čirbos nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Jul 19, 2017, 8:54 PM, atnaujinta Jul 19, 2017, 11:30 PM

„Ludogorec“ futbolininkai leido šiek tiek pasidžiaugti „Žalgrio“ sirgaliams, o tada be jokio gailesčio sutriuškino lietuvius. Šeimininkai laimėjo 4:1, priversdami Valdą Dambrauską praėjusią savaitę namuose iškovotą pergalę 2:1 padėti į stalčių.

Natūrali veja, varžovų aikštė – „Žalgirį“ Razgrade pasitiko naujovės, bet svarbiausiu akcentu tapo didžiausias pokytis – „Ludogorec“ deramai įvertino savo varžovą.

Jeigu Vilniuje „Žalgiris“ kūrė progas, o šiame mače dėl raudonos kortelės žaisti negalėjęs Darvydas Šernas leido sau keletą kartų neįmušti, tai Razgrade žalgiriečiai liko visiškame šešėlyje.

S.Nyuaidzi įvartis 15 minutę sukėlė didžiulę euforiją – „Žalgirio“ legionierius jau Vilniuje įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, tad toks tonas privertė dar dažniau galvoti apie ranka pasiekiamą pergalę.

Bet tai tapo tik iliuzija. „Ludogorec“ futbolininkai praktiškai visada kontroliavo kamuolį, o sulig kiekviena minute atakų skaičius vis augo.

Dar 26 minutę brazilas Natanaelis išlygino rezultatą ir V.Dambrauskas turėjo per pertrauką atrasti būdų įkvėpti savo futbolininkus, tačiau kad ir ką sakė treneris, „Ludogorec“ žaidėjų užsidegimas buvo gerokai didesnis.

55 minutę prie savo tautiečio prisidėjo Wandersonas, bet „Žalgirio“ aistruoliai ir tada tikėjo – juk bendras rezultatas buvo 3:3.
Bet šios minties laikytis teko labai trumpai – jau po minutės įvartį mušė rumunas Claudiu Keseru.

Jo pavardę „Ludogorec“ gerbėjai skandavo ir 74 minutę, kai „Žalgiris“ buvo praktiškai sužlugdytas.

„Kada, jeigu ne dabar“, – ne vieną kartą yra sakę „Žalgirio“ vadovai, tačiau dabar jie bus priversti melsti to kito karto.

Pralaimėjimas antrajame Čempionų lygos atrankos etape reiškia, kad „Žalgiriui“ ir šiemet lieka vienintelis kovos frontas – Lietuva.

Europos sezonas baigtas, o pasak „Transfermarkt“, 7 kartus didesnę vertę turintis „Ludogorec“ klubas žygiuoja toliau.

Jeigu „Ludogorec“ jau dukart ragavo Čempionų lygos grupių etapo rungtynių skonį, tai „Žalgiris“ geresnius laikus prisimena tik atversdamas apdulkėjusius archyvus. Paskutinį kartą Čempionų lygos atrankos antrąjį etapą „Žalgiris“ įveikė 1999-2000 metų sezoną.

Statistika.

Razgrado „Ludogorec“ - Vilniaus „Žalgiris“

Smūgiai (į vartų plotą): 19 (9) – 6 (2)

Kampiniai: 11 – 4

Baudos: 17 – 14

Kamuolio kontrolė (flashscore.com): 58 proc. – 42 proc.

Rungtynės

Šeimininkai jau pirmąją minutę uždirbo kampinį, tačiau V.Dambrausko komanda klaidų anksti daryti nesiruošė. Per pirmąsias minutes žalgiriečiai stengėsi žaisti plačiai, o varžovai juos aukštai spaudė, tačiau šeimininkų sirgaliai anksti buvo priversti nutilti.

15 minutę Serge'as Nyuiadzi užtikrintai smūgiavo į vartus iš baudos aikštelės ir išvedė „Žalgirio“ futbolininkus į priekį. Šis „Žalgirio“ legionierius per pirmąsias rungtynes įmušė ir įvartį, ir atliko rezultatyvų perdavimą, nors pakilo nuo suolo. S.Nyuiadzi šįkart rungtynes pradėjo starto sudėtyje.

„Ludogorec“ futbolininkai dabar priversti dar labiau spausti.

„Ludogorec“ futbolininkai darė tai, ką ir turėjo – skubėjo ir stengėsi užspausti lietuvius. Saša ir Keseru – du futbolininkai atliko smūgius, tačiau nė vienas nesukėlė didesnės grėsmės.

29 minutę „Ludogorec“ rengė jau eilinę ataką, bet žalgiriečiai gynėsi drausmingai, priversdami varžovus keletą kartų atmesti kamuolį atgal. Netrukus „Žalgiris“ perėmė kamuolį, bet greitai jį ir prarado.

35 minutę „Žalgirio“ aistruoliai tiesiog nustojo kvėpuoti. Po skersuoto perdavimo į baudos aikštelę į priekį kamuolį išmušti išbėgo A.Vitkauskas. Vartininko judesys nepavyko ir netrukus kamuolys vos neatsidūrė vartų tinkle. Po trumpos sumaišties teisėjas užfiksavo pražangą prieš „Žalgirio“ vartininką.

„Ludogorec“ futbolininkų spaudimas 41-ąją minutę davė vaisių. Natanaelis gavo puikų perdavimą baudos aikštelėje ir C.Keseru. 26 metų futbolininkui užteko erdvės, kad galėtų galingai smūgiuoti. A.Vitkauskas dar bandė pasiekti į kraštą pasiųstą žemą smūgį, tačiau Razgrado sirgaliai jau šėlo – 1:1.

Pirmasis kėlinys baigėsi 1:1.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo prastu perdavimu ir netrukus buvo priversti gintis savo baudos aikštelėje. „Ludogorec“ komanda vos tik pajutusi varžovų pasimetimą iškart ėmė spausti, o kamuolį perėmęs „Žalgiris“ keletą kartų jį tiesiog mušė į priekį.

53 minutę A.Vitkauskas buvo priverstas pademonstruoti savo refleksus. „Žalgirio“ vartų sargas šuolyje atrėmė smūgį galvą – kamuolys pirmiausia atsimušė į veją, o tada pakilo į viršų.

„Žalgirio“ sirgaliai ilgai tokiu A.Vitkausko šuoliu nesidžiaugė. 55 minutę „Ludogorec“ išsiveržė į priekį – 2:1.

Įvartį įmušė Wandersonas. Po šio smūgio bendras rungtynių rezultatas buvo lygus – 3:3. Tačiau jau po minutės įvyko tai, ko labiausiai bijojo „Žalgirio“ gerbėjai.

Pirmąjį įvartį suorganizavęs C.Keseru po greitos atakos smeigė galingą smūgį ir A.Vitkauskas buvo priverstas traukti kamuolį iš vartų tinklo. „Ludogorec“ pirmavo 3:1.

63 minutę „Ludogorec“ turėjo dar vieną progą įvarčiu, tačiau žalgiriečiams per vieną ataką pavyko atmušti tris smūgius.

67 minutę įvarčio autorius S.Nyuiadzi sėdo ant suolo. Jį pakeitė V.Lukša.

„Žalgiris“ dar bandė atrasti rezervų, nors „Ludogorec“ futbolininkai judėjo labai greitai ir tiksliai. 74 minutę dar vieną įvartį įmušė C.Keseru. Šeimininkai jau pirmavo 4:1.

80 minutę „Ludogorec“ sirgaliai vėl ėmė siausti – kamuolys atsidūrė vartų tinkle, tačiau greitai sirgaliai švilpė. Teisėjas užfiksavo nuošalę, tad įvartis nebuvo įskaitytas.

Vilniaus klubas žaidė vis blaniau, o varžovai jau buvo atsipalaidavę.

Galiausiai „Žalgirio“ sezonas Europoje baigėsi.

***

„Žalgiris“ Vilniuje turėjo nemažai nuostabių progų ir išnaudojo dvi, kai suspindo nuo suolo pakilusio legionieriaus Serge'o Nyuiadzi žvaigždė.

„Ludogorec“ Vilniuje pirmavo nuo 18 minutės, bet traumą patyrus L.Antaliui, į aikštę (60 min.) žengė S.Nyuiadzi. Po 18 minučių jis išlygino rezultatą, o 86 minutę atliko puikų perdavimą Mantui Kukliui, kuris fantastišku smūgiu išvedė savo komandą į priekį.

Gerų progų Vilniuje turėjo ir Darvydas Šernas, tačiau jam jų išnaudoti nepavyko, o galiausiai neapgalvoti sprendimai lėmė ir raudoną kortelę, užvėrusią galimybę žaisti Razgrade.

Vilniaus „Žalgiris“ jau trejus metus iš eilės Čempionų lygos atranką užbaigia po pirmųjų kovų. Paskutinį kartą šį etapą komanda įveikė 1999-aisiais.

Pasak „Transfermarkt“, „Ludogorec“ klubo vertė – 42,75 milijono eurų. Šiek tiek didesnį nei 2 milijonų eurų biudžetą turinčio „Žalgirio“ vertė – 6 mln.

„Mums kaip ir kitoms komandoms yra tekę nueiti kelią, kokį šiuo metu eina „Žalgiris“. Kažkada reikia nugalėti tiesiog stipresnį varžovą“, - dar po Čempionų lygos atrankos burtų kalbėjo V.Dambrauskas, kuris nepabūgo jau dukart į grupių etapą patekusio galiūno iš Bulgarijos.