„Sūduva“ sutriuškino „Stumbrą“ ir iškovojo LFF Supertaurę

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Supertaurės rungtynėse šeštadienį susitiko šalies čempionė Marijampolės „Sūduva“ ir LFF taurės savininkas Kauno „Stumbras“. Marijampoliečiai be jokio gailesčio sutriuškino priešininkus rezultatu 5:0 (2:0) ir iškovojo pirmą 2018 metų trofėjų ir antrą titulą Lietuvos futbolo iš eilės.

Marijapolės „Sūduva“.<br> LFF nuotr.
 Marijapolės „Sūduva“.– Kauno „Stumbras“.<br> LFF nuotr.
 „Sūduva“ iškovojo LFF Supertaurę.<br> Facebook nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Feb 17, 2018, 1:55 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 8:01 PM

Prieš dvikovą abi ekipos ir jų vyriausieji treneriai Vladimiras Čeburinas ir Mariano Barreto tikėjosi intriguojančios kovos, pergalės ir produktyvios futbolo sezono pradžios. Tačiau V.Čeburinas akivaizdžiai pranoko oponentą.

Jau pirmame kėlinyje „Sūduva“ savo pranašumą įtvirtino dviem įvarčiais, kai 10-ąją minutę pasižymėjo Josipas Tadičius, o 25-ąją minutę rezultatą padvigubino Vaidas Slavickas. Abu rezultatyvius perdavimus atliko Ovidijus Verbickas.

Antro kėlinio pradžioje (51-ąją min.) jau pats O.Verbickas galva trečią kartą pasiuntė kamuolį į kauniečių vartų tinklą. 70-ąją min. po Juliaus Kasparavičiaus perdavimo pasižymėjo Rigino Cicilia ir pradėjo „Stumbro“ negailestingą triuškinimą.

82-ąją min. į svečių iš Kauno vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo Sūduvos komandos kapitonas Algis Jankauskas.

A.Jankauskas iškovojo net penktą Supertaurės titulą, o „Stumbro“ treneris M.Barreto pirmą kartą – ir labai nesėkmingai – dalyvavo LFF Supertaurės finale.

Pastaruosius penkerius metus iš eilės Supertaurę aukštyn kėlė Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai.

Rezultatas

„Sūduva“ 5 – 0 „Stumbras“

10' Josip Tadič [1 – 0]

25' Vaidas Slavickas [2 – 0]

51' Ovidijus Verbickas [3 – 0]

70' Rigino Cicilia [4 – 0]

82' Algis Jankauskas [5 – 0], – iš 11 metrų baudinio.

„Sūduva“: Ivan Kardum, Povilas Leimonas (54 min Alassane N‘Diaye), Karolis Laukžemis (70 min. Julius Kasparavičius), Semir Kerla, Andro Švrljuga, Aleksandar Živanovič, Vaidas Slavickas, Gerson Acevedo (79 min. Robertas Vėževičius), Ovidijus Verbickas, Josip Tadič (60 min. Rigina Cicilia), Algis Jankauskas.

„Stumbras“: Rodrigo Josviaki, Andre Almeida, Nazare Jardel, Lucas Villela (69 min. Andrade Jardel), Vilius Armanavičius (59 min. David Kuagica), Miguel Rico, Rimvydas Sadauskas, Agostinho Ca (58 min. Dominykas Galkevičius), Junior Soares, Kgaoegelo Sekgota (39 min. Mohammed Sheriff), Nasro Bouchareb.

Rungtynių eiga

Tai buvo jau antra istorijoje LFF Supertaurė „Sūduvos“ klubui. Suvalkijos ekipa ankščiau šį trofėjų iškovojo 2009 metais, kai po 11 metrų baudinių serijos įveikė Panevėžio „Ekraną“.

Susitikimo pradžioje marijampoliečiai buvo kur kas aktyvesni ir kamuolys dažniau buvo kauniečių aikštės pusėje.

9 minutę „Sūduva“ išsiveržė į priekį. Po gražios komandinės kombinacijos, 10 minutę J.Tadičius pasinaudojo O.Verbicko perdavimu ir smūgiu baudos aikštelėje nuginklavo „Stumbro“ vartų sargą Rodrigio Josviaki.

Po dešimties minučių įvarčio autorius turėjo dar vieną galimybę. Po Andro Švrljugos perdavimo serbas iš patogios pozicijos smūgiavo galva, bet tiksliai atlikti smūgio jam nepavyko.

24 minutę „Sūduva“ padvigubino pranašumą po gražaus Lietuvos rinktinės žaidėjų dueto išpuolio. Prie baudos aikštelės linijos buvęs O.Verbickas gražiu perdavimu surado kairiame atakos krašte atsilaisvinusį V.Slavicką, o šis pažeme atliko tikslų šūvį į vartus.

Vėliau „Stumbras“ buvo trumpai užspaudęs varžovų vartus ir netgi buvo arti įvarčio, kai Nasro Boucharebas smūgiavo šalia vartų. Visgi pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 2:0.

Antro kėlinio pradžioje „Sūduva“ varžovams sudavė smūgį, po kurio M.Barreto auklėtiniai atsitiesti nesugebėjo. 51 minutę O.Verbickas smūgiu iš arti įveikė vartininką.

„Stumbras“ bandė mesti į rungtynes likusį arsenalą – atlikti net du keitimai vienu metu, bet tai pagyvinti žaidimo jiems nepadėjo.

70 minutę A lygos čempionai dar kartą nubaudė Kauno komandą už spragas gynyboje. Aikštėje pasirodęs R.Cicilia ilgai neužtruko produktyviai pasižymėti – puolėjas gražiai permetė kamuolį per vartininką ir pavertė rezultatą dar labiau triuškinamu.

„Sūduva“ savo dominavimą vainikavo dar vienu įvarčiu. 81 minutę baudos aikštelėje Aleksandras Živanovičius išprovokavo varžovo pražangą, o teisėjas nedvejodamas skyrė vienuolikos metrų baudinį. Jį realizavo kapitonas A.Jankauskas.