„Žalgiris“ neleido „Sevilla“ klubui karaliauti – žūtbūtinis mūšis lauks Vilniuje

[[ge:lrytas:lrytas:7215168]]

„Žalgiris“ bandė atsilaikyti prieš „Sevilla“ ekipą<br>A.Kisieliaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Aug 10, 2018, 12:46 AM, atnaujinta Aug 10, 2018, 10:44 AM

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai neprarado šansų žengti į kitą Europos lygos turnyro etapą, nors kovojo prieš vieną galingiausių Senojo žemyno klubų „Sevilla“. Vilniečiai trečiojo atrankos etapo pirmame mače pralaimėjo ispanų „Sevilla“ tik 0:1 (0:1) ir turi visus šansus namie atsirevanšuoti. Juolab, kad vilniečiai neatrodė Sevilijoje it bokso kraušė. Atsakomoji dvikova Vilniuje numatyta rugpjūčio 16 dieną.

Per pirmąsias dešimt minučių ispanai pabandė įmušti greitą įvartį ir įsiminė 12 minutę galingas Steveno Nzonzi smūgis virš skersinio. „Sevilla“ visas žaidimo vadžias laikė savo rankose, o vilniečiai tik bandė rengti greitas kontratakas, tačiau jos nebuvo itin grėsmingos Sevilijos miesto ekipai.

Vilniečiai laikėsi iki 33-iosios minutės, tačiau per tą laiką ispanai į svečių vartus smūgiavo 16 kartų, o vilniečiai – vos 2. Galiausiai sostinės ekipos gynyba ėmė braškėti: prasižengus prieš ispanus, tiesiai prieš vartus nuo 20 metrų galingai apeidamas „Žalgirio“ sienelę smūgiavęs Everas Banega išvedė „Sevilla“ į priekį savo komandą 1:0.

Kėlinio pabaigoje žalgiriečiai turėjo idealią progą išlyginti rezultatą, tačiau vilniečiams, kurie perėmė kamuolį ir atsidūrė tiesiai prieš vartininką, pritrūko taiklumo.

Antrame kėlinyje vaizdas nesikeitė – šeimininkai bandė įmušti dar vieną įvartį, o vilniečiai – atsilaikyti. Tačiau įpusėjus kėliniui svečiai įsidrąsino ir vis dažniau bandė viešėti varžovų aikštėje. Vienu metu ispanai buvo prispausti prie savo vartų, o žalgirieičiai jautėsi padėties šeimininkais. Tačiau įvartis į „Sevilla“ vartus neįkrito ir šeimininkai šventė kuklią pergalę.

Šios poros nugalėtojas atkrintamosiose atrankos varžybose susitiks su Olomouco „Sigma“ (Čekija) ir Almatos „Kairat“ (Kazachstanas) poros laimėtoju.

„Žalgirio“ ir „Sevilla“ dvikova buvo istorinė – tai buvo pirmoji Lietuvos ir Ispanijos futbolo klubų akistata. Panašaus kalibro (pagal iškovotus titulus, tradicijas ir žaidėjus) varžovai mūsų šalyje lankėsi tik vieną kartą per visą istoriją – kuomet 2006 metais „Kaunas“ susitiko su tuometiniu UEFA Čempionų lygos nugalėtoju „Liverpool“.

„Sevilla“ – vienas seniausių Ispanijos futbolo klubų. Jo sąskaitoje: vienas Ispanijos čempionų titulas ir penkios „Karaliaus“ taurės, penkiskart laimėti UEFA Europos lygos (anksčiau UEFA taurė) turnyrai, taip pat UEFA Supertaurės trofėjus.

Ypač sėkmingai pastarąjį dešimtmetį Europos taurėse žaidžianti „Sevilla“ UEFA taurę iškovojo 2006 ir 2007 metais, o UEFA Europos lygoje triumfavo net triskart iš eilės – 2014, 2015 ir 2016 m. To nėra pavykę pasiekti nė vienam kitam klubui. Praėjusiame sezone Sevilijos ekipa žaidė Čempionų lygos varžybose ir pateko į jų ketvirtfinalį.

„Matau tik pozityvą, kad turime galimybę susitikti su tokio kalibro klubu. Vis dėlto, tai ne kiekvienam duota. Net ir draugiškose rungtynėse tokių komandų savo kelyje nesusitiksi, nes mes visgi esame ne tų svorio kategorijų“, – kalbėjo „Žalgirio“ treneris Valdas Urbonas.

Jis, kaip ir „Žalgirio“ futbolininkai, žadėjo tiesiog mėgautis futbolu, mat „Sevilla“ atotrūkis nuo sostinės klubo – milžiniškas visomis prasmėmis.

Užtenka pažvelgti vien į tai, kokias abiejų komandų vertes nurodo „Transfermarkt“.

Šalia „Žalgirio“ dega 6,48 mln. suma, kol tuo metu „Sevilla“ vertinamas net 35 kartais daugiau – 225,80 mln. eur.

Brangiausias ispanų futbolininkas yra prancūzų saugas Stevenas Nzonzi (apie 30 mln. eur), į Seviliją atvykęs iš anglų „Stoke City“ komandos.

Tarp kitų ryškiausių „Sevilla“ pavardžių – 31-erių ispanas Nolito, praeityje žaidęs „Barcelona“, „Benfica“ ir „Manchester City“ klubuose.