UEFA Supertaurės šou Taline „Atletico“ per pratęsimą užspardė įvarčiais „Real“

[[ge:lrytas:lrytas:7269186]]

„Atletico“ Taline iškovojo UEFA Supertaurę, įveikės kitą Madrido klubą „Real“<br> Scanpix.com nuotr.
„Atletico“ įmušė du įvarčius ir per pratęsimą pirmavo 4:2<br> AP nuotr.
„Real“ pirmame kėlinyje išlygino rezultatą<br> AP nuotr.
„Atletico“ po Diego Costa įvarčio išsiveržė į priekį 1:0<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (40)

Aug 16, 2018, 12:35 AM, atnaujinta Aug 16, 2018, 12:57 AM

Pats greičiausias įvartis UEFA Supertaurės mačų istorijoje buvo ne vienintelis ir tapo savotiška preliudija į įspūdingą šou – Taline lijo įvarčiais, o prestižinė taurė keliaus į Madridą, tačiau neapsistos karališkajame „Real“ klube. Trečiadienį UEFA Čempionų lygos laimėtojas „Real“ Estijos sostinėje po pratęsimo beviltiškai krito 2:4 (1:1, 1:1, 0:2) nuo Europos lygos laimėtojos „Atletico“. Šis klubas trečiąkart iškovojo Supertaurė ir neleido „Real“ džiaugtis trofėjumi trečius metus iš eilės.

Du įvarčius į „Real“ ekipos vartus įmušęs Diego Costa pirmąjį iš jų pelnė sužaidus vos 50 sekundžių pirmame kėlinyje.

Prieš tai greičiausias įvartis buvo pelnytas 1973 metais, kai antrąją minutę pasižymėjo Glazgo „Rangers“ žaidėjas Alexas McDonaldas.

Teigiama, kad tai apskritai greičiausias visų UEFA turnyrų finalų įvartis: prieš tai italas Paolo Maldini su Milano ekipa į „Liverpool“ vartus 2005-ųjų Čempionų lygos lemiamame mače įvartį pelnė 51-ąją sekundę.

Po greito D.Costa įvarčio atsakomojo „Real“ dūrio teko laukti apie pusvalandį, kai 27-ąją min. po puikaus Garetho Bale'o perdavimo galva įvartį pelnė Karimas Benzema.

Nors „Real“ buvo padėties šeimininkais ir ne tik turėjo kamuolio valdymo persvarą, bet per kėlinį surengė net 28 pavojingas atakas, tačiau kamuolys nekrito į „Atletico“ vartus.

Antrame kėlinyje komandos pradžioje žaidė atsargiai, kol „Atletico“ žaidėjai savo baudos aikštėje besigindami nesužaidė ranka. 63 minutę 11 metrų baudinį įmušė „Real“ kapitonas Sergio Ramosas.

Jis tapo pirmuoju žaidėju savo ekipoje, kuris dukart pasižymėjo Supertaurės mače: 2016-siais jis įmušė įvartį į „Sevilla“ ekipos vartus, o „Real“ laimėjo 3:2.

Ir kai jau atrodė, kad „Real“ laukia eilinis triumfas, visas kortas 79 minutę sumaišė tas pats D.Costa, kuris po begalės kvailų „Real“ klaidų sugebėjo „uždaryti“ perdavimą baudos aikštėje ir išlygino rezultatą 2:2.

Komandos po keturių įvarčių buvo priverstos žaisti pratęsimą, per kurį „Atletico“ pradžioje siekė labiau gintis ir atidavė varžovams iniciatyvą.

Tačiau tai buvo savotiška gudrybė: Europos lygos laimėtojai tik laukė varžovų klaidos ir jų „Real“ darė begalę.

Ir už jas Čempionų lygos laimėtojai sumokėjo itin skaudžiai: 98-ąją minutę įspūdingą įvartį vienu lietimu pelnė Saulis, o po 6 minučių Koke dar kartą nuginklavo varžovų vartininką ir „Atletico“ atsidūrė komforto zonoje.

Nors „Real“ dar bandė imtis veiksmų, jie nebuvo sėkmingi.

„Real“ UEFA Supertaurę buvo iškovoję keturis kartus, o dabar tris kartus šiose dvikovose patyrė nesėkmę.

„Karališkasis“ klubas triumfavo dviejuose pastaruosiuose šių varžybų mačuose – pernai 2:1 nugalėjo „Manchester United“ futbolininkus, o užpernai per pratęsimą 3:2 palaužė „Sevilla“ klubą.

„Atletico“ žaidėjai UEFA Supertaurę iki šios dienos į viršų kėlė du sykius. 2010-aisiais jie 2:0 privertė pasiduoti Milano „Inter“, o 2012-aisiais 4:1 sutriuškino Londono „Chelsea“. Tai bus trečiasis „Atletico“ pasirodymas tokiose rungtynėse.

Daugiausia kartų – po penkis – UEFA Supertaurės rungtynes laimėjo „Barcelona“ ir „Milan“ klubai. Šiose varžybose dominuoja Ispanijos ekipos, kurios triumfavo net 14 sykių. Iš devynių pastarųjų Supertaurės mačų net aštuoniuose nugalėjo Ispanijos klubai. 9 kartus iš viso nugalėjo Italijos, 7 – Anglijos komandos.

Tai bus pirmas kartas šiose, nuo 1972 metų vykstančiose varžybose, kai susitiko to paties miesto ekipos.

Oficialiose tarptautinėse rungtynėse „Real“ su „Atletico“ iki šil kovėsi devynis kartus. Penkias pergales šventė „Real“, dvi – „Atletico“, o dvi akistatos baigėsi taikiai. Beje, „Real“ įveikė „Atletico“ ekipą UEFA Čempionų lygos finale 2014 ir 2016 metais. Iš viso įvairiuose frontuose šie Ispanijos milžinai santykius aiškinsis 45-ąjį kartą. 24:8 pirmauja „Real“. Be to, 12-oje dvikovų užfiksuotos lygiosios.

Tiesa, „Atletico“ praėjusiame Ispanijos čempionate užėmė antrąją vietą, o „Real“ – tik trečiąją. „Atletico“ amžinuosius varžovus aplenkė ir 2014-aisiais, kai tapo Ispanijos čempionais. „Real“ pasižymi įspūdingu puolimu, o „Atletico“ pastaruosius keletą metų išsiskiria geležine gynyba.