Panevėžyje – džiaugsmo ašaros: LFF taurės finale šeimininkai įveikė čempionę „Sūduvą“ Baudinių seriją „Panevėžys“ laimėjo 5:4

Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione šeštadienį paaiškėjo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės laimėtojai. Pirmąkart klubo istorijoje trofėjų iškovojo „Panevėžio“ futbolininkai, kurie finalą po baudinių serijos 5:4 įveikė A lygos čempionę Marijampolės „Sūduvą“.

Istorinis Panevėžio ekipos triumfas.<br> LFF nuotr.
„Panevėžio“ futbolininkai finale po baudinių serijos 5:4 įveikė Marijampolės „Sūduvą“.<br> fk-panevezys.lt nuotr.
 J.Martinsas ir S.Širmelis.<br> LFF nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Oct 24, 2020, 2:33 PM, atnaujinta Oct 25, 2020, 9:00 AM

Pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi 1:1, o baudinių serijoje viską lėmė viena klaida, kurią padarė svečių gynėjas Aleksandras Živanovičius. Jo smūgį atrėmė Rafaelis Broetto, o netrukus penktuoju Sebastianas Vasquezas padėjo pergalingą tašką 5:4.

Iki tol visi aštuoni smūgiai nuo 11 m žymos buvo taiklūs.

Sirgaliai. Nors šalyje situacija dėl koronaviruso pandemijos kasdien vis blogėja, į 6,6 tūkst. vietų stadioną buvo leista atvykti iki 1000 žiūrovų.

Rungtynės. „Panevėžio“ futbolininkai pirmieji džiaugėsi įvarčiu, kai 23-iąją min. po gero perdavimo nuo aikštės vidurio pabėgęs Ernestas Veliulis pergudravo ir vartininką, ir gynėją, pažeme pasiuntęs kamuolį į tolimąjį kampą – 1:0.

Tačiau šeimininkų džiaugsmas truko tik dvi minutes. „Sūduva“ iškart puolė atakuoti ir po pavojingos atakos 25-ąją min. teisėjas skyrė baudinį, kai Tautvydas Eliošius į nugarą pastūmė atakuoti bandžiusį Vaidą Slavicką. Prie 11 m žymos stojęs Renanas Oliveira patrypčiojo, bet smūgiavo taikliai ir vartininkas kamuolį tik palietė, bet nesulaikė – 1:1.

Pirmajame kėlinyje panevėžiečiai kontroliavo kamuolį 60 proc. laiko ir 4 sykius smūgiavo į vartus (į vartų plotą pataikė dukart). „Sūduva“ smūgiavo 3 sykius (pataikė 2).

Po pertraukos abi komandos turėjo progų, tačiau tikslumo trūko, ir rezultatas liko nepasikeitęs.

Tad teko žaisti pratęsimą. Jo pabaigoje šeimininkai įgijo kiekybinę persvarą, kai 117-ąją už antrąją geltonąją kortelę buvo pašalintas Nicolas Gorobsovas.

Netrukus emocijos įsiplieskė dar labiau, tačiau „Sūduva“ apsigynė, o paskutinįėje atakoje tik „Panevėžio“ vartininko puiki reakcija po gynėjų klaidos ir Aleksandaro Živanovičiaus smūgio galva išgelbėjo šeimininkus.

Rungtynių statistika

Panevėžys“ – Marijampolės „Sūduva“ 1:1, po pratęsimo (1:1; 0:0, 0:0). E.Veliulis (23)/R.Oliveira (26 iš 11 m). 11 m baudiniai – 5:4.

Baudinių serija. D.Pušičius – 0:1, Elivelto – 1:1, A.Jankauskas – 1:2, Ch.Kozoronis – 2:2, Th.Salamonas – 2:3, R.Floro – 3:3, J.Jefremovas – 3:4, J.Januševskis – 4:4, A.Živanovičius – 4:4 (atrėmė vartininkas R.Broetto), S.Vasquezas – 5:4.

Favoritai. Neabejotina finalo favorite laikoma „Sūduva“, kuriai yra likęs tik žingsnis iki ketvirtojo iš eilės A lygos titulo.

„Marijampolės „Sūduvai“ nėra kitokių uždavinių – tik laimėti šį finalą ir apginti šalies čempionų titulą rungtynėse su „Žalgiriu“, – sakė „Sūduvos“ treneris Saulius Širmelis.

Jis tikėjosi įdomios kovos. „Panevėžys turbūt pasiilgęs tokio pobūdžio rungtynių, juolab kad dabar yra didžiulės galimybės „Panevėžiui“ patekti į Europos taures. „Panevėžiui“ palaikymas bus didesnis, bet nuo to bus tik įdomiau ir tikimės įdomios kovos“, – teigė S.Širmelis.

Iššūkis. „Panevėžio“ treneris Joao Martinsas vylėsi, kad sirgaliams pavyks įteikti istorinę dovaną.

„Iki šiandienos vien patekimas į LFF taurės pusfinalį buvo istorinis įvykis klubui. Patekimas į finalą taip pat yra istorinis įvykis ir suprantama, jog norime eiti dar toliau. Mes žinome, prieš ką mes žaisime. Tai bus sunkios rungtynės. Bet tai nauja pradžia, todėl tik rungtynių metu pamatysime, kas yra stipresni ir kas nusipelnė šio trofėjaus“, – entuziazmo neslėpė J.Martinsas.

Gyvai: impact Investments and nlocking Growth