Pavyzdys vyrams: lietuvaitės triumfavo Baltijos taurės turnyre

Lietuvos moterų nacionalinė rinktinė nugalėjo Farerų Salų futbolininkes ir tapo Baltijos taurės turnyro nugalėtojomis.

Lietuvos moterų futbolo rinktinė laimėjo Baltijos taurės turnyrą.<br>LFF nuotr.

Jun 13, 2021, 6:22 PM, atnaujinta Jun 13, 2021, 6:25 PM

Mūsiškės rungtynes Alytaus stadione pradėjo aktyviai ir demonstravo žaidybinę iniciatyvą, o pirmuosius bandymus pasižymėti susikūrė Dovilė Gailevičiūtė, Paulina Sarkanaitė ir Algimantė Mikutaitė.

Lietuvių kontrataka 16 minutę buvo vainikuota gražiu Rimantės Jonušaitės įvarčiu. Atkovojusi kamuolį, A. Mikutaitė adresavo jį Paulinai Sarkanaitei, o ši iš kairiojo krašto atliko tikslų perdavimą R. Jonušaitei, kuri galva nukreipė kamuolį į vartus.

Po pelnyto įvarčio progas padidinti mūsiškių persvarą turėjo Simona Veličkaitė ir R. Jonušaitė, tačiau joms nepavyko nuginkluoti fareriečių vartininkės. Varžovės nepasinaudojo savo šansu 33 minutę, kai Sarita Maria Mittfoss atliko smūgį prie Medos Šeškutės ginamų vartų.

Antrajame kėlinyje lietuvėms teko daugiau gintis. Smūgiuoti į varžovių vartus mėgino A. Mikutaitė, D. Gailevičiūtė ir Liucija Vaitukaitytė.

Žiūrovai Alytaus stadione vėl džiaugėsi įvarčiu 78 minutę. Simona Veličkaitė atliko smūgį, kurį atrėmė varžovių vartininkė ir kamuolys lietė S. M. Mittfoss ranką. Rungtynių teisėja skyrė baudinį, kurį realizavo Ugnė Lazdauskaitė.

Dvikovos pabaigoje progas susikūrė S. Veličkaitė ir M. Grikšaitė. Fareriečių bandymai pralaužti lietuvių gynybą buvo nesėkmingi, tad Rimanto Viktoravičiaus treniruojama rinktinė džiaugėsi pergale 2:0. Iškart po rungtynių surengtoje ceremonijoje rinktinės žaidėjoms įteiktas trofėjus.

Turnyro trečiąją vietą užėmė Estijos rinktinė, Jonavos centriniame stadione rezultatu 4:1 pranokusi latves.