Prie 11 metrų atžymos neklydęs E. Forsbergas padėjo Švedijai iškovoti svarbią pergalę

Penktadienį toliau tęsėsi „Euro 2020“ pirmenybių antrojo turo kovos. Sankt Peterburge vykusioje E grupės dvikovoje Švedijos rinktinė palaužė slovakus 1:0 (0:0).

Emilis Forsbergas.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
E.Forsbergas realizavo baudinį.<br>AP/Scanpix nuotr.
Švedijos futbolininkai iškovojo svarbią pergalę.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Švedijos futbolininkai iškovojo svarbią pergalę.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Švedijos futbolininkai iškovojo svarbią pergalę.<br>ZP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jun 18, 2021, 3:51 PM, atnaujinta Jun 18, 2021, 6:08 PM

Rusijoje kaitinant 28 laipsnių karščiui abi komandos dvikovą pradėjo ne itin aktyviu žaidimu. Įprastai rungtynių pradžioje žaidžiamas žvalgybinis futbolas tęsėsi viso pirmojo kėlinio metu.

Per pirmąjį mačo pusvalandį nei švedams, nei slovakams nepavyko į vartų plotą nė karto.

Antrajame kėlinyje abi ekipos pradėjo žaisti kiek aktyviau.

59-ąją akistatos min. puikią progą turėjo pasižymėti švedas Ludwigas Augustinssonas, tačiau jo smūgį atrėmė Slovakijos rinktinės vartininkas Martinas Dubravka.

Vos po minutės pavojingu momentu pasižymėjo ir dar vienas Švedijos rinktinės žaidėjas Marcusas Danielsonas, tačiau slovakų gynėjai užblokavo klastingą smūgį.

Švedija ir toliau spaudė savo varžovus – dviem pavojingais momentais išsiskyrė Alexanderis Isakas, kuris 67-ąją min. pavojingai, tačiau virš vartų smūgiavo galva, o 71-ąją min. įveikė du Šveicarijos gynėjus, tačiau jo smūgį į artimąjį vartų kampą atrėmė M.Dubravka.

76-ąją min. švedui Robinui Quaisonui pavyko uždirbti 11-os metrų baudinį. Po gynėjų klaidos jis liko vienas prieš vartininką. M.Dubravka pargriovė savo varžovą ir buvo nubaustas geltona kortele.

77-ąją min. 11-os metrų baudinį realizavo ir Švediją į priekį išvedė Emilis Forsbergas.

Praleidę įvartį slovakai bandė žaisti kiek aktyviau, tačiau Švedija gynėsi pagirtinai ir iškovojo svarbią pergalę.

Prieš šią akistatą prie sienos priremti švedai po iškovotos pergalės savo sąskaitoje turi keturis, o Slovakija – tris taškus.

„Euro 2020“ E grupėje taip pat rungtyniauja Lenkijos ir Ispanijos rinktinės. Šių vienuolikių akistata vyks šeštadienį.

Trečiajame ture Švedija susikaus su Lenkija, o Slovakijos lauks Ispanijos rinktinės išbandymas.

REPORTERIS: G. Nausėda Seimo komisijos reikalauja įrodymų