Prapliupęs lietus neatvėsino britiškojo derbio: emocijos ir progos „Wembley“ stadione liejosi laisvai

Penktadienio „Euro 2020“ rungtynių programą D grupėje užbaigė dvi Didžiosios Britanijos salyno komandos. Britiškame derbyje ietis surėmė Anglijos ir Škotijos rinktinės.

Anglijos ir Škotijos dvikovos akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Anglijos ir Škotijos dvikovos akimirka.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Anglijos rinktinės kapitonas H.Kane'as.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2021-06-18 21:52, atnaujinta 2021-06-18 23:51

Lietui merkiant „Wembley“ stadioną Londone Anglijos ir Škotijos futbolininkai išsiskyrė taikiai 0:0.

Nuo pat rungtynių pradžios iki jų pabaigos vyko emocingas ir kovingas mūšis – netrūko nei britams būdingų kontaktų, nei pražangų. Aistringai savo sirgalių palaikomi anglai puikią progą išsiveržti į priekį turėjo dar kėlinio pradžioje.

11-ąją minutę po pakelto kampinio aukštai iššokęs galva kamuolį smūgiavo Anglijos rinktinės ir „Manchester City“ gynėjas Johnas Stoneas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą.

Vos po dviejų minučių ne ką mažiau gerą progą pasižymėti turėjo ir Masonas Mountas, tačiau atsidūrus prieš vartus jam nepavyko pataikyti į jų plotą.

Tuo tarpu pirmajame kėlinyje geriausią galimybę pasižymėti škotai turėjo 30-ąją min.

Tinkamą poziciją užsiėmęs Stephenas O'Donnellas atliko stiprų smūgį nenuleisdamas kamuolio ant žemės, tačiau tąsyk anglus išgelbėjo vartininkas Jorndanas Pikcfordas.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo Anglijos futbolininkai. G.Southgate'o auklėtiniai nuo pat pirmųjų kėlinio minučių buvo užgulusi varžovų vartus, tačiau škotų gynyba dirbo be didesnių priekaištų.

Priešininkų apgultis neišmušė iš vėžių Škotijos futbolininkų. 62-ąją min. škotas Lyndonas Dykesas atliko galingą smūgį po pakelto kampinio, tačiau Anglijos rinktinę išgelbėjo laiku ir vietoje atsidūręs gynėjas Reece'as Jamesas, kuris atrėmė skriejusį kamuolį.

79-ąją min. Raheemas Sterlingas krito varžovų baudos aikštelėje. Anglijos futbolininkai prašė dvikovos arbitro skirti 11 metrų baudinį, tačiau ispano A.Lahozo švilpukas tylėjo.

Per likusį laiką netrūko epizodų prie abiejų komandų vartų, tačiau skaičiai švieslentėje išliko nepakitę iki pat akistatos pabaigos.

Po šios dvikovos ir dviejų turų Anglija D grupėje turi keturis taškus, o škotai iškovojo savo pirmąjį tašką.

Tai buvo net 115-oji tarpusavio Anglijos ir Škotijos futbolininkų dvikova. Tai yra pats rinktinių seniausiais derbis futbolo istorijoje.

Kitose D grupės rungtynėse Kroatija ir Čekija išsiskyrė taikiai 1:1.

Trečiajame ture Anglija susigrums su Čekijos, o Škotija – su Kroatijos futbolininkais.