Korida virtusiame paskutiniame „Euro 2020“ aštuntfinalyje Ukraina pasinaudojo kiekybine persvara ir pribaigė švedus

Europos futbolo čempionate antradienį paskutines aštuntfinalio rungtynes Glazge žaidė Švedijos ir Ukrainos rinktinės. Po dramatiškos kovos ir gausybės traumų pratęsimo pabaigoje Ukraina išplėšė pergalę 2:1 (1:1, 0:0; 1:0) ir ketvirtfinalyje žais su Anglija.

Auksinį ukrainiečių įvartį pelnė A.Dovbykas.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 O.Zinčenka išvedė ukrainiečius į priekį.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 E.Forsbergas išlygino rezultatą.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Ukrainiečiai pateko į aštuntfinalį surinkę 3 taškus.<br> AP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jun 29, 2021, 9:50 PM, atnaujinta Jun 30, 2021, 12:50 AM

Rungtynės buvo itin dramatiškos iki paskutinės minutės, kai jau per pridėtą pratęsimo antrojo kėlinio laiką ukrainiečiai pasinaudojo kiekybine persvara.

Artiomas Dovbykas galva po perdavimo iš kairės pelnė auksinį įvartį ir išgelbėjo komandą nuo baudinių loterijos.

Ukrainiečiai turėjo vieno žaidėjo persvarą, kai 98-ąją min. švedas Marcus Danielsonas gavo raudoną kortelę už šiurkščią pražangą tiesia koja prieš Artiomą Besediną.

Nuo tada ukrainiečiai ėmė spausti švedus, tačiau jėgos seko ir po kiekvieno susidūrimo žaidėjai krisdavo ant žemės.

Rungtynėse buvo daugybė pavojingų momentų, kamuolys tris sykius pataikė į vartų konstrukciją.

27-ąją min. be priežiūros baudos aikštelėje paliktas Oleksandras Zinčenka galingu smūgiu pramušė švedų vartininką – 0:1.

43-iąją min. Emilio Forsbergo iš 18 metrų smūgiuotas kamuolys lietė ukrainiečių gynėją ir suklaidino vartininką – 1:1.

55-ąją min. Serhijaus Sydorčuko smūgio iš baudos aikštelės kampo kamuolys pataikė į virpstą.

56-ąją min. švedų kontratakoje E.Forsbergas atsakė tuo pačiu – kamuolys trenkėsi į virpstą.

68-ąją min. E.Forsbergo iš 16 metrų smūgiuotas kamuolys sudrebino skersinį.

Anglija taip pat antradienį 2:0 nugalėjo Vokietiją.

Švedijos rinktinė grupės varžybose sužaidė 0:0 su Ispanija, 1:0 įveikė Slovakiją ir 3:2 pranoko Lenkiją.

Ukrainos rinktinė grupėje 2:3 pralaimėjo Nyderlandams, 2:1 nugalėjo Šiaurės Makedoniją ir 0:1 nusileido Austrijai, bet paskutiniu momentu gavo bilietą į aštuntfinalį kaip ketvirtoji komandą, užėmusi trečiąją vietą.