Be jokių šansų airiams – net ir žaidęs mažumoje „Žalgiris“ žengė į antrąjį Čempionų lygos atrankos etapą

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai ir toliau kovos dėl galimybės prasibrauti į UEFA Čempionų lygos pagrindines varžybas. Vilniečiai antradienį žaidė antrąsias pirmojo etapo rungtynes su Šiaurės Airijos „Linfield“ klubu ir antrą kartą įveikė 55 kartus savo šalies pirmenybes laimėjusius Belfasto atstovus 2:1 (2:0).

„Žalgiris“ peržengė „Linfield“ ekipos barjerą Čempionų lygos pirmame etape.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2021-07-13 23:43, atnaujinta 2021-07-13 23:49

Pirmąsias komandų rungtynes Vilniuje „Žalgiris“ namuose laimėjo rezultatu 3:1. Per praktiškai visą taurės turnyrų istoriją tai būtų reiškę, jog nesėkmė 0:2 antrose rungtynėse lemtų oponento pasitraukimą iš turnyro.

Tačiau UEFA panaikinus įvarčių svečiuose taisyklę, toks rezultatas turėjo reikšti, jog komandoms reikia aiškintis santykius per pratęsimą.

Tačiau UEFA naujovės šioje dvikovoje neprireikė: jau pirmojo kėlinio 17-ąją minutę kapitonas Saulius Mikoliūnas įspūdingai galingu smūgiu atidarė rezultatą ir varžovus įstūmė į kampą: jei jie per pirmąją dvikovą nesugebėjo pelnyti daugiau vieno įvarčio, tai jiems reikėjo po lietuvio smūgio jau trijų įvarčių.

Baigiantis kėliniui žalgiriečiai dar ir padvigubino rezultatą: ir vėl už baudos aikštės ribų galingu smūgiu šįkart 44 minutę pasižymėjo Nigerijos futbolininkas Ogenyi Onazi.

Antras kėlinys jau buvo lyg ir formalumas. Tačiau šeimininkai, kurie pirmą kartą po pandemijos į areną įsileido apie 1000 sirgalių, nutarė pelnyti bent garbės įvartį.

Po standartinės situacijos „Linfield“ žaidėjai smūgiavo atliko puikų smūgį ir kamuolys jau skrido į lietuvių vartus, tačiau jį ranka išmušė žalgirietis Elhadji Pape Diawas.

Už šį elgesį futbolininkas užsidirbo raudoną kortelę, teisėjas skyrė 11 metrų baudinį: jį 66 min. realizavo Chrisas Shieldsas.

Nors vilniečiai apie pusvalandį žaidė mažumoje, airiai nesugebėjo sukurti sensacijos ir net neišlygino rezultato.

Maža to – 89 min. raudoną kortelę gavo ir Karolis Uzėla, tad dvikovą lietuviai baigė devyniese.

Tad antrajame Čempionų lygos atrankos etape „Žalgiris“ žais su vengrų Budapešto „Ferencváros“ ekipa.

Ji Kosovo „Priština“ ekipą pirmoje dvikovoje veikė rezultatu 3:0, antrose – 3:1. Pirmosios antro rungtynės vyks liepos 20 d. svečiuose, antros – liepos 27 val. Vilniuje.