Tokijo žaidynių futbolo turnyre brazilai žengė į finalą po baudinių, o ispanams užteko pratęsimo

Antradienį paaiškėjo Tokijo olimpinių žaidynių futbolo turnyro finalininkai. Dėl olimpinių aukso medalių susigrums Brazilijos ir Ispanijos jaunimo iki 23 metų rinktinės, nes žaidynėse nubrėžta tokia amžiaus riba.

Brazilijos futbolininkai žengė į Tokijo olimpinių žaidynių finalą.<br>Imago/Scanpix nuotr.

Aug 3, 2021, 6:19 PM, atnaujinta Aug 4, 2021, 6:15 AM

Pirmaisiais finalo dalyviais tapo olimpinių čempionų titulą ginantys Brazilijos futbolininkai.

Brazilai pusfinalyje po 11 metrų baudinių serijos 1:0 palaužė Meksikos futbolininkus.

Tiek per pagrindinį laiką, tiek ir per pratęsimą pasižymėti nepavyko nė vienai iš rinktinių.

Lygybė vyravo ne tik įvarčius žyminčioje švieslentėje. Abi pusfinalyje rungtyniavusios komandos fiksavo apylygius statistinius rodiklius.

Meksika – 9 smūgiai vartų link, 4 iš jų į plotą, 5 kampiniai. Brazilija – 10 smūgių vartų link, 6 iš jų į plotą, 5 kampiniai.

Įvykiams persikėlus į 11 metrų baudinių loteriją savo pranašumą demonstravo Brazilijos futbolininkai.

Brazilams net neprireikė penktojo smūgio, nes pirmieji du Meksikos rinktinės baudiniai nepasiekė tikslo.

Brazilijos rinktinė laimėjo baudinių seriją 4:1 ir žengė į Tokijo olimpinių žaidynių futbolo turnyro finalą.

Jame brazilai susigrums su Ispanijos komanda, kuri per pratęsimą įveikė žaidynių šeimininkės Japonijos ekipą.

Šiame mače pagrindinis laikas irgi baigėsi 0:0, o per pratęsimą 115-ąją min. įvartį pelnė ispanas Marco Asensio.