„Kauno Žalgirio“ rankose atsidūrė pirmasis šio sezono salės futbolo trofėjus

„Kauno Žalgirio“ „futsal“ komanda iškovojo pirmąjį sezono trofėjų – LFF Supertaurę. Šį savaitgalį kauniečiai pradeda kovas šalies čempionate, o mėnesio pabaigoje jų laukia sunkiausių išbandymų metas.

„Kauno Žalgiris“ iškovojo LFF Supertaurę ir atkeršijo Jonavos „Vikingams“ už apmaudų pralaimėjimą taurės turnyre.<br>FK „Kauno Žalgiris“ nuotr.
Širvintose vykusioje dvikovoje šalies čempionas „Kauno Žalgiris“ (žalia apranga) 4:1 (2:1) nepaliko vilčių taurės savininkams Jonavos „Vikingams“.<br>FK „Kauno Žalgiris“ nuotr.

Oct 1, 2022, 12:27 PM

Širvintose vykusioje dvikovoje šalies čempionas „Kauno Žalgiris“ 4:1 (2:1) nepaliko vilčių taurės savininkams Jonavos „Vikingams“.

Kauniečiai kovoje dėl taurės dar ketvirtfinalyje nusileido būtent Jonavos futbolininkams ir tai tapo vienu skaudžiausių praėjusio sezono pralaimėjimų.

Dar kartą abi šios komandos susitiko šalies A lygos finale. Nors „Vikingai“ garbingai priešinosi, seriją 2:0 laimėjo „Kauno Žalgiris“.

Neleido suabejoti pranašumu

Dvikovoje dėl LFF Supertaurės kauniečiai dėl traumų buvo priversti verstis be Luko Sipavičiaus ir kapitono Justino Zagursko. Tuo tarpu Jonavos ekipoje vėl žaidė sunkią traumą išsigydęs Vladimiras Derendiajevas.

Pirmasis rungtynių įvartis krito kėliniui persiritus į antrąją pusę. Šiurkšti „Vikingų“ klaida gynyboje 11-ąją minutę suteikė puikią galimybę Marcelo, kuris atsidūrė vienas prieš vartininką Andrių Skorupską ir jį nuginklavo.

Žalgiriečiai nemažino tempo, kūrė naujas progas ir dar po penkių minučių persvarą padidino Albertas Voskunovičius.

Likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos, „Vikingų“ vyriausiasis treneris Aleksandras Danilenko vietoj vartininko į aikštę išleido penktą žaidėją. Šis sprendimas labai greitai pasiteisino: atakos smaigalyje atsidūręs Benas Spietinis skirtumą sušvelnino.

Antrojo kėlinio pradžioje jį vėl padidino Arthuras, kuris taip pat atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką ir jį pergudravo.

Galutinį tašką rungtynėse padėjo Lukas Sendžikas, o naudingiausiu rungtynių žaidėjų buvo išrinktas A.Voskunovičius.

„Dvikovą abi komandos pradėjo atsargiai, tačiau mes galbūt buvome labiau motyvuoti ir geriau pasiruošę,“ – po rungtynių kalbėjo A.Voskunovičius.

Prisijungė du naujokai

Jau šį savaitgalį prasideda Lietuvos salės futbolo A lygos pirmenybės, kuriose rungsis 10 komandų.

Dėl titulo naujajame sezone varžysis aštuoni senbuviai („Kauno Žalgiris“, „Vikingai“, SFK „Panevėžys“, „Gargždų pramogos“, Mažeikių VIP, Naujosios Akmenės „Saulės kraštas“, ŠSPC „Radviliškis“, Vilniaus „Turbotransfers“) ir du naujokai (Vilkaviškio „Bruklinas“ bei „Širvintos-VGTU Vilkai“).

Vilkaviškiečiai vietą A lygoje iškovojo laimėję Pirmos lygos finalinį keturių komandų turnyrą. Jie pakeitė paskutinę vietą stipriausiame divizione užėmusią ir iš jo iškritusią „Klaipėda City“ ekipą.

Širvintiškiai pakeitė paskutinę akimirką iš čempionato pasitraukusią bronzinę praėjusio sezono prizininkę Alytaus „Dainavą“.

Reguliariajame sezone komandos sužais po 18 rungtynių – namų arenoje ir išvykoje. Aštuoni geriausiai pasirodę A lygos dalyviai pateks į atkrintamąsias varžybas, kurių ketvirtfinalyje ir pusfinalyje bus kovojame iki dviejų pergalių, finale – iki trijų pergalių.

Tolyn žengs tik nugalėtojas

Spalio 25–30 dienomis „Kauno Žalgirio“ laukia turbūt atsakingiausias šio sezono pasirodymas – UEFA „Futsal“ Čempionų lygos pagrindinio etapo turnyras, kuris vėl vyks Lietuvoje, Prienų arenoje.

Kauniečiai 7-ojoje grupėje išbandys jėgas su pajėgiu Italijos klubu „Cittá di Eboli“, taip pat Suomijos „Dynamo“ bei Latvijos „Petrow“ komandomis.

Į elitinį etapą, kuriame kauniečiai yra žaidę du kartus, pateks tik grupės nugalėtojas.

Pernai jiems itin apmaudžiai nepavyko pasiekti šio tikslo. Nors grupėje teko kautis su pajėgiausiais Ispanijos klubais „Barcelona“ ir „Levante“, į kitą etapą žengė net trys komandos. „Kauno Žalgiriui“ varžovų dvikovos susiklostė itin nepalankiai ir jis liko paskutinis.