Pasaulio čempionato ketvirtfinalyje – lengvas šokis su kinais

Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) krepšinio rinktinei pasaulio čempionato ketvirtfinalio barjeras – ne kliūtis. Tomo Masiulio auklėtiniai penktadienį tiesiog nušlavė savo varžovus iš Kinijos. Lietuvos rinktinė pergalę šventė 89:58 (18:18, 26:14, 27:13, 18:13). Pirmajame kėlinyje kinai dar priešinosi, tačiau vėliau Lietuvos komanda tik tolo, o ketvirtajame kėlinyje be gailesčio traiškė psichologiškai palūžusius varžovus.

Lietuvos rinktinė tiesiog sutrypė savo varžovus.<br>G. Šiupario nuotrauka iš archyvo

Jul 5, 2013, 3:14 PM, atnaujinta Mar 4, 2018, 9:58 PM

Pusfinalyje lietuviai susitiks su vienais favoritų – JAV krepšininkais, kurie nesunkiai nugalėjo Kanados komandą.

Mačas. Rungtynių pradžioje Kinijos krepšininkai aiškiai pademonstravo, kad neketina nusileisti lietuviams – jie neleido nutolti, porą kartų pirmavo, o kėlinį baigė išlygindami rezultatą – 18:18. Antrajame mėginę kabintis į lietuvių atlapus kinai neatlaikė. T. Masiulio auklėtiniai nelėtino tempo ir pradėjo krautis pranašumą – į didžiąją pertrauką jie išėjo pirmaudami 44:32. Trečiajame kėlinyje Lietuvos komanda jau trypė savo varžovus – per kėlinį jie susikrovė solidžią persvarą – 71:45.

Paskutinis ketvirtis buvo tik formalumas, kurį Lietuvos rinktinė užbaigė be gailesčio.

Statistika. Lietuva: J. Gintvainis ir M. Grigonis (7 atk. kam.) – po 12, J. Tamulis ir T. Dimša – po 11, L. Lekavičius – 9, S. Raupys (7 atk. kam.) - 8, A. Jankaitis ir D. Krestininas (11 atk. kam.) - po 7, R. Gustys , M. Gebenas ir D. Tarolis – po 4.

Kinija: S. Yuanas – 18, J. Zhao – 17, R. Zhao – 7, Q. Wu – 5, S. Gao – 4, Y. Henas ir T. Zhao – po 2, J. Lai, Q. Wu, Q. Zhou – po 1.

Pirmasis kėlinys

Mačą taikliais metimais pradėjo M. Grigonis, tačiau kinai taip pat atsakė gerais šūviais – 4:4. Netrukus lietuviai įgijo nedidelį pranašumą, tačiau kinai kabinosi į T. Masiulio auklėtinių atlapus ir sužaidus šiek tiek daugiau nei penkias minutes po Q. Zhou metimo pirmavo 8:6.

Netrukus T. Dimša išlygino rezultatą ir išvedė savo komandą į priekį. Pastarosios atakos metu jis prametė vieną metimą, atsikovojo puolime kamuolį ir tuomet jį įmetė į krepšį – 10:8.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes kinai vėl įgijo pranašumą ir netrukus pirmavo 16:12, tačiau Lietuvos rinktinė persvėrė svarstykles – 18:16. Nepaisant T. Masiulio auklėtinių pastangų, varžovai rezultatą išlygino - 18:18.

Antrasis kėlinys

Kinai antrąjį kėlinį pradėjo tritaškiu ir pirmavo beveik dvi minutes, tačiau J. Tamulis pataikė tolimą metimą ir lietuviai išsiveržė 25:23.

Sužaidus beveik keturias minutes lietuviai pirmavo 28:24.

T. Masiulio auklėtiniai įsibėgėjo – taškus pelnė J. Gintvainis, T. Dimša, J. Tamulis ir Lietuva pirmavo 40:30.

Kinai mėgino atrasti vaistų nuo lietuvių atakų ir apsiginti, tačiau Lietuvos krepšininkai neleido priartėti savo varžovams ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 44:32.

Trečiasis kėlinys

Trečiąjį kėlinį sėkmingai pradėjo lietuviai – po T. Dimšos perdavimo du taškus pelnė R. Gustys, padidinęs skirtumą iki keturiolios taškų – 46:32. Netrukus S. Raupys pridėjo tris taškus ir lietuviai jau pirmavo 49:32.

Nors Kinijos komanda irgi pradėjo pataikyti, lietuviai apsukų nemažino ir įpusėjus kėliniui pirmavo devyniolikos taškų skirtumu – 59:40.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti porai minučių Lietuvos rinktinė pirmavo 66:45. Netrukus A. Jankaitis padidino skirtumą – 68:45.

Kėlinį Lietuvos rinktinė baigė pirmaudama 71:45.

Ketvirtasis kėlinys

Sužaidus porą minučių Lietuvos rinktinė aikštėje ir toliau jautėsi puikiai – komanda pirmavo 75:49. Netrukus jie padidino atotrūkį iki 77:51.

Įpusėjus kėliniui Lietuvos krepšininkai turėjo 27 taškų pranašumą – 78:51. Netrukus jį padidino J. Gintvainis – 80:51.

Lietuvos rinktinei didžiulės persvaros vis nepakako – ji ir toliau mėtė taškus. Likus žaisti daugiau nei porai minučių lietuviai pirmavo 85:51.

***

Varžovai. Kinijos rinktinė F grupėje pralaimėjimais baigė du paskutinius mačus. Jie 77:87 nusileido brazilams ir 50:76 krito prieš Serbiją. Iš viso Kinijos komanda patyrė tris pralaimėjimus.