Pasaulio jaunimo čempionato simbolinis penketas – be lietuvių

Lietuvos jaunimo (iki 19-os metų) rinktinės žaidėjams vietos simboliniame pasaulio čempionato penkete neatsirado. Nors Tomo Masiulio auklėtiniai po dramatiškos kovos, pareikalavusios pratęsimo, iškovojo bronzos medalius, turnyro Prahoje ekspertams nepavyko atrasti žaidėjo, kuris, jų manymu, būtų vertas paminėjimo tarp penkių geriausių žaidėjų.

Nė vienas jaunimo rinktinės žaidėjas, čempionato ekspertų nuomone, nėra vertas vietos simboliniame penkete.<br>G. Šiupario nuotrauka iš archyvo

Jul 8, 2013, 12:13 PM, atnaujinta Mar 4, 2018, 8:16 PM

Naudingiausiu žaidėju buvo išrinktas čempionų atstovas Aaronas Gordonas. Septyniolikmetis per rungtynes pelnydavo po 12,6 taško.

Penkete – ir viena ryškiausių turnyro žvaigždžių Dario Šaričius, kuris pelnydavo po 20,3 taško. Tiesa, D. Šaričiaus atstovaujama Kroatijos rinktinė liko tik aštunta. Pagerbimo sulaukė amerikietis Jahlilas Okaforas (10,8 taško), serbas Vasilje Mičičius (12,9), australas Dante Exumas (18,2).

Pasaulio jaunimo iki devyniolikos metų čempionato nugalėtojais tapo JAV rinktinės krepšininkai, kurie finale 82:68 nugalėjo serbus.