Klampiose rungtynėse Lietuvos rinktinė uždusino latvius

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sąskaitoje – antroji pergalė Europos čempionate. B grupės varžybose jie laimėjo baltų derbį. Lietuviai įtemptose ir atkakliose rungtynėse 67:59 (22:17, 17:14, 13:14, 15:14) nugalėjo pirmąjį pralaimėjimą patyrusią Latvijos rinktinę. Jono Kazlausko treniruojama komanda padovanojo geriausią dovaną įžaidėjui Mantui Kalniečiui, kuris penktadienį švenčia 27-ąjį gimtadienį. Sirgaliai dar likus pusantros minutės iki rungtynių pabaigos jam ėmė dainuoti „Ilgiausių metų“.

Rungtynių akimirka.<br>R.Vyšniausko nuotr.

Tautvydas Mikalajūnas, Lina Motužytė

Sep 6, 2013, 6:58 PM, atnaujinta Mar 1, 2018, 12:43 PM

Lietuva: J.Valančiūnas (10 atk. kam.) - 11, D.Motiejūnas, M.Kalnietis, D.Lavrinovičius, J.Mačiulis ir T.Delininkaitis – po 9, L.Kleiza – 7, M.Kuzminskas ir R.Seibutis – po 2.

Latvija: R.Kuksikas – 13, J.Blūmas ir K.Janičenokas – po 11, J.Strelniekas – 7, D.Bertanis ir K.Berzinis – po 4, R.Freimanis – 3, M.Meieris ir M.Mejeris – po 2, A.Škele ir A.Selekovas – po 1.

Lietuva – Latvija

Taiklumas: 46,9 proc. (23/49) – 32,8 proc. (20/61)

Baudų metimai: 64 proc. (16/25) – 68,8 proc. (11/16)

Atkovoti kamuoliai: 48 – 26

Dvitaškiai: 48,6 proc. (18/37) – 40 proc. (12/30)

Tritaškiai: 25,8 proc. (8/31) – 41,7 proc. (5/12)

Klaidos: 18 – 9

Rezultatyvūs perdavimai: 12 – 10

Pražangos: 21 – 25

Perimti kamuoliai: 1 – 7

Blokai: 2 - 1

Gimtadienis. M.Kalnietis tradiciškai čempionatuose sutinka savo gimimo dieną. Penktadienį Lietuvos rinktinės gynėjas švenčia 27-ąjį gimtadienį. Šiose rungtynėse M.Kalnietis pelnė 9 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Kraujas. Baltų derbis jau pirmajame kėlinyje pažymėtas krauju. Verždamasis krepšio link D.Bertanis alkūne smogė R.Seibučiui į veidą ir Lietuvos rinktinės gynėjas paplūdo krauju. Rinktinės medikai ir arenoje budėję gydytojai suteikė krepšininkui pirmąją pagalbą. Jis buvo nuvestas į arenoje esančias medikų patalpas, ten krepšininkui buvo susiūtas dešinysis antakis. Įpusėjus antrajam kėliniui R.Seibutis grįžo ant Lietuvos rinktinės suolelio.

Tribūnos. Baltų derbyje sirgalių mūšį laimėjo lietuviai. "Podmežakla" arenos tribūnose buvo apie 600 aistruolių iš Lietuvos, o violetinės - Latvijos rinktinės spalvos - marškinėliais vilkinčių gerbėjų buvo gerokai mažiau - apie 100.

Vėliava. Lietuvių aistruoliai savo tribūnoje negalės išskleisti milžiniškos raudonos vėliavos su Vyčio ženklu. Pirmosiose dvejose rungtynėse „Podmežakla“ arenoje Lietuvos sirgaliai savo tribūnoje skleisdavo ir milžiniška trispalvę, ir didžiulį Vytį. Tačiau prieš trečiąjį mačą Lietuvos sirgaliams prie arenos buvo pasakyta, kad vėliavos su Vyčio ženklu jie negalės įsinešti.  Čempionato atstovai nerišliai aiškino, kad dėl vėliavų ir įvairių simbolių kilo konfliktas tarp bosnių ir serbų, taip pat graikų ir makedonų.

Laisvadienis. Po trijų dienų krepšinio maratono šeštadienį krepšininkams - laisva diena. Sekmadienį Lietuvos rinktinė žais su juodkalniečiais.

Starto penketai:

Lietuva: M.Kalnietis, M.Kuzminskas, R.Seibutis, L.Kleiza, J.Valančiūnas.

Latvija: M.Meiersas, J.Blūmas, J.Janičenokas, J.Strelniekas, K.Berzinis.

Rungtynės

Įpusėjus kėliniui Latvijos rinktinė turėjo 3 taškų pranašumą (11:8). Iš 11 latvių taškų 5 pelnė J.Blūmas. Kėlinio pabaigoje 7 taškus be atsako pelnę lietuviai pirmą kartą išsiveržė į priekį 5 taškais (22:17).

Antrojo kėlinio pradžioje nesportinę pražangą gavus T.Delininkaičiui, latviai sumažino atsilikimą iki minimumo (21:22). Vis dėlto, Lietuvos rinktinė išlyginti rezultato neleido. 9 taškus iš eilės pelnę lietuviai pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą (31:21). Didžiausia lietuvių turėta persvara pirmoje rungtynių pusėje - 13 taškų (38:25). Besibaigiant kėliniui latviams pavyko sumažinti skirtumą iki 8 taškų (39:31).

Rezultatyviausiai po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinėje žaidžia J.Valančiūnas - 9 taškai, L.Kleiza - 7, D.Motiejūnas ir J.Mačiulis - po 6, T.Delininkaitis - 5, M.Kalnietis - 4, M.Kuzminskas - 2.

Latviams J.Blūmas pelnė 8 taškus, J.Strelniekas - 5, K.Janičenokas - 4.

Po ilgosios pertraukos Latvijos rinktinė laimėjo atkarpą 12:6 ir sumažino lietuvių pranašumą iki 2 taškų (45:43). Po J.Strelnieko dvitaškio rezultatas tapo lygus - 45:45. 5 taškus iš eilės pelnęs D.Lavrinovičius vėl išveda lietuvius į priekį 50:45. Kėlinio pabaigoje lietuviai susigrąžino 7 taškų pranašumą (52:45).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui dėl pražangų limito iš aikštės buvo pašalintas J.Blūmas. Latvis spėjo surinkti 11 taškų. Tuo tarpu varžovai ir vėl priartėjo. Lietuvių persvara sumažėjo iki 4 taškų (54:50). R.Kuksikas rungtynes baigė tritaškiu, tačiau latvių jis neišgelbėjo. Lietuvos rinktinė iškovojo pergalę 67:59.