Sumaištis F grupėje – graikai patiesė ispanus

Pirmą arba antrą vietą E grupėje užėmę lietuviai ketvirtfinalyje galėtų susitikti kad ir su Europos čempionais ispanais. Gyvybiškai svarbią pergalę Europos čempionato antrojo etapo F grupėje iškovojo graikai, po permainingos kovos palaužę ispanus 79:75 (16:26, 25:12, 11:19, 27:18).

Graikai dar kartą įrodė, kad ispanai šiame čempionate - gerokai pažeidžiami.<br>AP nuotr.

Sep 12, 2013, 8:12 PM, atnaujinta Feb 22, 2018, 6:27 AM

Graikams tai buvo tik pirmoji įskaitinė pergalė antrajame etape. Suklupę ispanai liko su vienu įskaitiniu tašku. Tiek pat taškų turi ir suomiai.

Ispanijos rinktinė dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą (26:16), tačiau dėl trijų asmeninių pražangų ant suolo atsisėdus Marcui Gasoliui, čempionai sustojo.

Graikai tuo pasinaudojo ir perėmę iniciatyvą išsiveržė į priekį (41:38). Tiesa, po pertraukos į aikštę grįžęs M.Gasolis tiesiog siautėjo. Pelnęs 11 taškų, prieš ketvirtą kėlinį savo komandai „centras“ grąžino trapų pranašumą (57:52).

Kaip parodė tolimesni įvykiai, jis buvo per trapus. Savo žaidimą pajutę graikai atsitiesė ir antroje lemiamo ketvirčio pusėje vėl atsidūrė priekyje. Galutinai ispanus pražudė taiklūs graiko Michaelio Bramoso metimai.

Nugalėtojams Vassilis Spanoulis pelnė 20, Kostas Kaimakoglou – 11, Ioannis Bourousis bei Giorgos Printezis – po 10 taškų.   Pralaimėjusiems po 20 taškų surinko Rudy Fernandezas ir Marcas Gasolis. Victoro Clavero sąskaitoje (11 atk. kam.) – 9 taškai.