Ispanai pervažiavo Serbijos rinktinę

„Atrodo, kad ispanai nusiteikę spardyti netgi gulinčius“, – tokia ir panašios rungtynių komentatorių frazės ne kartą išsprūdo per Europos čempionato ketvirtfinalio mačą tarp Ispanijos ir Serbijos. Jų vaizdingi posakiai visiškai atspindėjo įvykius aikštėje.

Ispanai serbams apie pergalę neleido nė pasvajoti jau nuo pat mačo pradžios.<br>AP nuotr.

Sep 18, 2013, 7:06 PM, atnaujinta Feb 22, 2018, 1:41 AM

Ispanai net 90:60 (21:5, 27:18, 25:16, 17:21) sudorojo serbus ir tvirtai žengė į Senojo žemyno pirmenybių pusfinalį.

Iš pradžių dviženklį taškų skaičių pirmajame kėlinyje surinko Rudy Fernandezas, o antrajame iš jo estafetę perėmė Sergio Rodriguezas. Šie ispanai jau po dviejų kėlinių sukrovė komandai net 25 taškų persvarą (48:23), kuri taip pribloškė serbus, kad šie net nesugebėjo parodyti dantų. Nesustojo ispanai ir po pertraukos.

Įdomu, kad antrajame etape E grupėje serbai buvo pirmi, o ispanai F grupėje užėmė tik ketvirtą vietą. Pusfinalyje ispanai susitiks su Prancūzijos ir Slovėnijos poros nugalėtoju, o serbai grumsis dėl kelialapio į pasaulio čempionatą.

Ispanams Sergio Rodriguezas pelnė 22, Rudy Fernandezas – 19, Victoras Claveras – 9, Pablo Aguilaras – 8, Marcas Gasolis (6 rez. perd.) – 7 taškus.

Serbijai Raško Katičius ir Danilo Andusičius surinko po 11, Vasilje Mičičius – 8, Džordže Gagičius – 7 taškus.

Lyderių Nenado Krstičiaus ir Nemanja Nedovičiaus sąskaitose – atitinkamai vos 4 ir 6 taškai.

Statistika

SerbijaIspanija 60:90

Pataikymas: 37,5 proc. (21/56) – 48,6 proc. (34/70)

Dvitaškiai: 44,7 proc. (17/38) – 46,7 proc. (21/45)

Tritaškiai: 22,2 proc. (4/18) – 52 proc. (13/25)

Baudų metimai: 66,7 proc. (14/21) – 64,3 proc. (9/14)

Rungtynės

Pačioje mačo pradžioje Serbijos rinktinę nuplovė ispanų cunamis – galingai mačą pradėję Europos čempionai antroje ketvirčio pusėje pirmavo net 17:2. Jau 10 taškų savo kraityje turėjo R.Fernandezas. Ispanai buvo stabtelėję, bet serbai tuo nepasinaudojo ir pralaimėjo pirmąjį kėlinį net 5:21

Antrajame kėlinuke Serbija pagaliau įsibėgėjo puolime. Per minutę ji pelnė tiek, kiek per visą praėjusį kėlinį. Bet ispanai vis tiek buvo per toli – 10:24. Vis dėlto serbų viltis daužė S.Rodriguezas. Jau 16-ą minutę jis savo sąskaitoje turėjo 13 taškų, o Ispanija pirmavo net 38:17. Iki pertraukos ispanai susikrovė net 25 taškų pranašumą (48:23).

Ispanai buvo alkani ir po ilgosios pertraukos. Pirmąją keturių minučių atkarpą laimėję 10:0, čempionai jau ėmė tyčiotis iš varžovų – 58:23. Prieš ketvirtąjį kėlinį rungtynių baigtis nekėlė jokių abejonių, nes Ispanija buvo priekyje 73:39.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas ir ispanai laimėjo 90:60.