Eurolygoje S.Jasaitis pranoko L.Kleizą, M.Kalnietį ir J.Mačiulį

Penktadienio vakarą Eurolygoje vienas Simas Jasaitis buvo rezultatyvesnis už Mantą Kalnietį, Liną Kleizą ir Joną Mačiulį sudėjus. Pergale „Top 16“ etapo dvyliktajame ture iš lietuvių džiaugėsi tik Krasnodaro „Lokomotiv“.

L.Kleiza per 20 minučių nepelnė nė taško.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Mar 28, 2014, 7:36 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 12:57 AM

Išvarė iš aikštės

Stambulo „Fenerbahce Ulker“ krepšininkams nepadeda net ir Željko Obradovičiaus ranka. Lino Kleizos atstovaujamas Turkijos klubas dvyliktajame Eurolygos „Top 16“ etapo ture namuose 73:82 (15:13, 14:24, 25:30, 19:14) nusileido Milano „Emporio Armani“ krepšininkams ir susikomplikavo savo padėtį.

Italai su devintąja pergale užsitikrino vietą Eurolygos ketvirtfinalyje, o penkis laimėjimus turintis „Fenerbahce Ulker“ viena pergale atsilieka nuo ketvirtoje vietoje esančio Pirėjo „Olympiakos“ ir yra per žingsnį nuo pasitraukimo iš turnyro.

Turkams Stambule labai trūko L.Kleizos indėlio. Puolėjas per 20 minučių nepelnė nė taško (0/3 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo 2 ir prasižengė 5 kartus (-3 naud. bal.).

Taip prastai L.Kleiza žaidė tik reguliariojo sezono susitikime su Belgrado „Partizan“ taip pat surinko –3 naudingumo balus. O taškų lietuvis Eurolygoje nepelno jau antrą kartą šį sezoną. '

Beje, baigiantis trečiajam kėliniui iš aikštės už nuolatinius ginčus su teisėjais buvo išvarytas Stambulo klubo treneris Ž.Obradovičius.

„Fenerbahce Ulker“ komandą labiausiai bandė gelbėti Bojanas Bogdanovičius ir Bo McCalebbas, pelnę atitinkamai 24 ir 17 taškų.

„Emporio Armani“ ekipą į pergalę vedę Davidas Mossas  (15 tšk.), Alessandro Gentile (7 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Gani Lawalis (12 tšk., 7 atk. kam.).

Lietuviai naudingi Krasnodare

Svarbią pergalę kovoje dėl vietos Eurolygos ketvirtfinalyje dvyliktajame „Top 16“ etapo ture pasiekė dviejų lietuvių Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipa, namie 84:73 (16:10, 22:20, 25:15, 21:28) nukovusi Belgrado „Partizan“ komandą.

Likus dviem turams iki „Top 16“ etapo finišo, „Lokomotiv“ (6/6) dalijasi 4-5 vietomis su Stambulo „Galatasaray“. Įdomu, kad abu klubai vienas kitą įveikė tokiu pat – 1 taško skirtumu.

Tuo tarpu 3 pergales iškovojęs „Partizan“ atsisveikino ir su teorinėmis viltimis pasiekti ketvirtfinalį.

Rezultatyviausiai iš lietuvių žaidė Simas Jasaitis, kuris per 27 minutes įmetė 13 taškų (2/2 dvit., 3/6 trit.), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo 2 ir prasižengė 1 kartą.

Mantas Kalnietis per 29 minutes pasižymėjo vos 2 taškais (1/3 dvit., 0/3 trit.), bet atkovojo 4 kamuolius, atliko net 8 rezultatyvius perdavimus, prasižengė 2 ir suklydo 3 kartus.

Derrickas Brownas (7 rez. perd.) nugalėtojams surinko 18 taškų. „Partizan“ klube išsiskyrė 20 taškų pelnęs Davis Bertanis.

J.Mačiulis nerezultatyvus

Savo žaidimo puolime nerado ir Jonas Mačiulis, o jo atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ komanda Ispanijoje nepasipriešino „Barcelona“ klubui – 62:84 (15:14, 17:28, 14:22, 16:20).

J.Mačiulis aikštėje praleido 23 minutes, įmetė 2 taškus (1/2 dvit., 0/2 trit.), sugriebė 6 atšokusius kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo.

Roko Ukičius ir Dimitris Diamantis pralaimėjusiems pelnė atitinkamai 13 ir 11 taškų.

Nugalėtojams po 15 taškų surinko Alexas Abrinesas ir Erazemas Lorbekas.

Šešias pergales turintys graikai nepasinaudojo proga užsitikrinti kelialapio į ketvirtfinalį. Su Pirėjo „Olympiakos“ Atėnų ekipa turi po lygiai taškų ir užima 3-4 vietas. 4-6 vietose rikiuojasi viena pergale mažiau turintys Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ir Malagos „Unicaja“.

BNS F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):