Jonas Valančiūnas NBA startavo vesdamas „Raptors“ į pergalę

Iš starto penketo narių J.Valančiūnas žaidė trumpiausiai, bet rezultatyviausiai.<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.

2014-10-30 05:42, atnaujinta 2018-01-24 04:59

Agresyviai, rezultatyviausiai ir pergalingai. Taip lietuvis Jonas Valančiūnas pradėjo 2014-2015 metų NBA sezoną. Iš „Toronto Raptors“ klubo starto penketo narių lietuvis žaidė trumpiausiai, bet buvo rezultatyviausias nugalėtojų žaidėjas, o kanadiečiai namuose 109:102 (24:22, 36:30, 26:19, 23:31) užtikrintai įveikė „Atlanta Hawks“ krepšininkus.

J.Valančiūnas rungtyniavo 21 minutę, pelnė 17 taškų (4/5 dvit., 9/10 baud.), sugriebė 8 atšokusius kamuolius, blokavo metimą, kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Aštuonis taškus vidurio puolėjas įmetė ketvirtajame kėlinyje, kuriame „Raptors“ užtikrintai išlaikė trečiajame ketvirtyje susikrautą dviženklę persvarą.

Tiesa, mačo pabaigoje svečiai buvo sumažinę atsilikimą iki 4 taškų, o paskutiniąsias 2,5 min. J.Valančiūnas praleido ant atsarginių suolo.

Amiras Johnsonas prie pergalės pridėjo 16 taškų (10 atk. kam.), didžiausia „Raptors“ žvaigždė DeMaras DeRozanas įmetė 15 taškų ir pasiekė du karjeros rekordus – perėmė 6 kamuolius, o po krepšiu jų sugriebė net 11.

Terrence‘o Rosso sąskaitoje – 13, Greiviso Vasquezo – 12 taškų.

„Hawks“ gretose Jeffas Teague'as (8 rez. perd.), Kyle‘as Korveris (6/7 trit.) ir Mike‘as Scottas pelnė po 20 taškų.

Tiesioginis J.Valančiūno varžovas po krepšiu Alas Horfordas per 31 minutę surinko 12 taškų (6/15 dvit.) ir atkovojo 13 kamuolių.