M. Nicola debiutas pažymėtas pergale ir K. Natiažkos sugrįžimu

Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.

Feb 15, 2015, 2:00 PM, atnaujinta Jan 13, 2018, 3:32 AM

Prie Vilniaus „Lietuvos ryto“ atsarginių suolo buvo ramiau nei įprasta. Nors naujajam vilniečių treneriui Marcelo Nicola kelis kartus prireikė pakelti balsą, jo auklėtiniai po ilgosios pertraukos nebesuteikė priežasčių nervintis – „Lietuvos rytas“ LKL čempionate 89:71 (25:26, 15:8, 28:20, 23:18) užtikrintai susitvarkė su „Šiauliais“.

Tai buvo debiutinės M.Nicola rungtynės „Lietuvos ryto“ vyr. trenerio poste. Naujovių buvo ir starto penkete, ir atsarginių suolo pabaigoje. Po dviejų mėnesių pertraukos aikštelėje pasirodė vidurio puolėjas Kyrylas Natiažka.

Permainos. Ketvirtadienį „Lietuvos rytas“ pranešė apie permainas vyriausiojo trenerio poste. Virginijų Šeškų prie komandos vairo pakeitė 43 metų argentinietis M.Nicola.

207 cm ūgio treneris rungtynėms registravo ukrainietį Kyrylą Natiažką, kuris nerungtyniavo du mėnesius.

Į starto penketą po ilgesnės pertraukos grįžo amerikietis T.Leslie. Kiti keturi starto penketo žaidėjai nesikeitė – A.Juškevičius, M.Gecevičius, G.Orelikas ir A.Kavaliauskas.

K.Natiažka aikštėje pasirodė 17-ąją minutę ir netrukus pelnė pirmuosius taškus. Paskutinį kartą į aikštę jis buvo išbėgęs gruodžio 17-ąją rungtynėse su Jeruzalės „Hapoel“.

Ukrainietis per 7 minutes pelnė 3 taškus ir atkovojo 2 kamuolius.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytas“ – G.Orelikas 21 (9 atk. kam.), A.Juškevičius 17, A.Kavaliauskas 12, M.Moseris 10, B.Baronas ir M.Gecevičius (5 rez. perd.) po 8, M.Lukauskis 5, Ž.Janavičius 4, K.Natiažka 3, A.Valeika 1.

„Šiauliai“ – J.Lee ir R.Giedraitis po 14, V.Šulskis 12, G.Leonavičius 10.

Bausmė. „Šiaulių“ strategas G.Petrauskas negalėjo vadovauti komandai. Dėl nepagarbaus elgesio su teisėjais ir komisaru Pasvalyje nubaustas šiauliečių treneris suspenduotas vienerioms rungtynėms, todėl „Šiaulių“ vairą laikė asistentas V.Pauliukėnas.

Mačo metu G.Petrauskas sėdėjo įsitaisęs greta „Šiaulių“ atsarginių suolo ir labai emocingai stebėjo susitikimą. Jis kartais perduodavo nurodymus asistentams V.Pauliukėnui ir R.Giedraičiui, bet kaip sakė dar prieš mačą, visiškai pasitikėjo asistentų darbu.

Pasiruošimas. „Lietuvos rytas" turės penkias dienas pasiruošti pasirodymui LKF taurės turnyrui Kaune. Vasario 20-ąją vilniečiai ketvirtfinalyje susitinka su Alytaus „Dzūkija“. Šeštadienį vyks pusfinaliai, o sekmadienį – finalas.

Trauma. K.Lavrinovičius trečiadienio rungtynėse su Ostendės „Telenet“ patyrė kairiojo peties traumą, dėl kurios negalės žaisti 2-3 savaites.

Rungtynių eiga.

Starto penketai: „Lietuvos rytas“ – A.Juškevičius, M.Gecevičius, T.Leslie, G.Orelikas, A.Kavaliauskas.

„Šiauliai“ – J.Lee, G.Leonavičius, R.Giedraitis, V.Šulskis, G.Leonavičius.

Pirmasis kėlinys

2 min. „Šiauliai“ užklupo nepasiruošusius vilniečius 5:0. Tačiau greitai įsibėgėjęs „Lietuvos rytas“ netrukus lygino rezultatą – 5:5.

4 min. Rungtynės klostėsi rezultatyviai. R.Giedraitis pavogė kamuolį ir dėjimu išvedė „Šiaulius“ į priekį – 11:10.

6 min. Kas daugiau? Taškų lenktynėse kol kas pirmavo „Šiauliai“ – 18:17.

8 min. G.Oreliko sąskaitoje buvo jau net 15 taškų, tačiau „Šiauliai“ puolime taip pat nesnaudė. Svečiai vis dar laikėsi priekyje 23:22.

10 min. Po pirmojo kėlinio 26:25 pirmavo „Šiauliai“.

Antrasis kėlinys

12 min. Antrasis kėlinys prasidėjo 6 vilniečių taškais iš eilės. V.Paliukėnas paprašė minutės pertraukėlės, nes „Lietuvos rytas“ grasino pabėgti – 31:26.

14 min. Šiaulių komanda pristabdė įsibėgėjusius šeimininkus, bet panaikinti skirtumo taip greitai nepavyko – „Lietuvos rytas“ pirmavo 33:29.

16 min. Komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai. „Lietuvos rytas“ išsaugojo trapų pranašumą – 35:31.

18 min. Aikštėje pirmąjį kartą pasirodė S.Jasaitis, o didžiausiam Vilniaus sirgalių džiaugsmui – ir K.Natiažka. Netrukus „centras“ pelnė pirmuosius taškus – 40:32.

20 min. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 40:34.

Trečiasis kėlinys

22 min. Trečiojo kėlinuko pradžioje „Lietuvos rytas“ po dviejų tikslių išpuolių pirmąjį kartą įgijo dviženklį pranašumą – 45:34.

24 min. Pasinaudoję „Lietuvos ryto“ klaidomis šiauliečiai buvo priartėję 41:48, bet M.Gecevičiaus tritaškis braukė pastangas – 51:41.

26 min. Situacija aikštelėje stabilizavosi. „Lietuvos rytas" tvirtai savo rankose laikė maždaug 10 taškų pranašumą – 57:47.

28 min. „Lietuvos rytas“ pirmavo 61:49.

30 min. Prieš lemiamą kėlinį „Lietuvos rytas“ susikrovė užtikrintą 14 taškų persvarą – 68:54.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. M.Moseris tritaškiu įstūmė „Šiaulius“ į kritinę situaciją – 75:54.

34 min. „Šiaulių“ legionieriai nežymiai aptirpdė skirtumą, bet jis išliko solidus – 77:61.

36 min. Tiksint paskutinėms minutėms, „Lietuvos ryto“ pranašumas abejonių nekėlė – 80:61.

40 min. „Lietuvos rytas“ šventė pergalę 89:71.