Turkės sudaužė lietuvių svajones apie olimpines žaidynes

Lietuvės atsisveikino su viltimis patekti į žaidynes.<br>FIBA Europe nuotr.
Lietuvės atsisveikino su viltimis patekti į žaidynes.<br>Gintaro Šiupario nuotr.

Jun 25, 2015, 4:59 PM, atnaujinta Oct 29, 2017, 10:20 AM

Žlugo Lietuvos moterų krepšinio rinktinės svajonė žaisti olimpinėse žaidynėse. Mūsiškės ketvirtadienį 57:66 (16:16, 16:14, 10:13, 15:23) pralaimėjo turkėms ir Europos čempionate kovos tik dėl garbės.

Abi rinktinės trečiadienį suklupo ketvirtfinalio etape ir tęsė kovą tik dėl 5-8 vietų. Pralaimėjusios ekipos alkanomis akimis žiūrėjo į vienintelę vietą – penktąją, kuri garantuoja kelialapį į atrankos varžybas, kuriose bus siekiama patekti į 2016 metų Rio de Žaneiro žaidynes.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir sužinokite visas karščiausias naujienas greičiausiai – tapkite gausios lrytas.lt sportas grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Tačiau ši viltis mūsiškėms išsprūdo prieš pat akis – dabar beliko mačas dėl 7-8 vietos. Varžovės paaiškės tik penktadienį – jomis taps Rusijos arba Juodkalnijos krepšininkės, ketvirtadienio vakarą suklupusios ketvirtfinaliuose. Šios rinktinės santykius aiškinsis penktadienį, o viena jų su Lietuva žais šeštadienį 17 val.

Tik prasidėjus rungtynėms lietuvės sulaukė geros žinios – mačą nuo pirmųjų minučių pradėjo Gintarė Petronytė. Turkės sėkmingiau pradėjo rungtynes ir greitai įgijo persvarą – 8:2. Tačiau čia pat prabilo Lietuvos snaiperės – pasižymėjo Kamilė Nacickaitė ir Vita Kuktienė, sumažinusios atsilikimą iki 8:10.

Toliau mačas vyko taškas į tašką, o pirmaujanti komanda keitėsi nuolat. Po dviejų kėlinių lietuvės turėjo trapią persvarą – 32:30.

Trečiajame kėlinyje tęsėsi nervų karas, kuriame neišryškėjo nei vienos ekipos pranašumas, o lietuvės atsiliko minimaliu skirtumu.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo sėkmingai, tačiau turkės greitai pabudo ir susikrovė kelių taškų persvarą, kurio Lietuvai niekaip nepavyko panaikinti. Kėlinio viduryje varžovės spurtavo 8:1 ir nepavejamai atitolo. Galutinis rungtynių rezultatas skelbė sudužusią Lietuvos svajonę – pralaimėta 57:66.

„Turėjome atsigauti psichologiškai po paskutinio pralaimėjimo baltarusėms ir rasti energijos. Kovėmės iki galo, padarėme viską, ką buvome sutarę, todėl esu patenkintas savo ekipa“, – po mačo sakė rinktinės treneris Mantas Šernius.

Lietuva: G.Petronytė 18 (8 atk. kam.), S.Okockytė 10, K.Nacickaitė 9, V.Kuktienė 8.

Turkija: N.Yilmaz 17 (9 atk. kam.), I.Alben 16 (10 rez. perd.), L.Sanders 14 (12 atk. kam.)

Rungtynės

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Turkija 16:16

Gera žinia – lietuvių startiniame penkete – Gintarė Petronytė, kentusi nugaros spazmus mače su Baltarusija. Būtent ji baudų metimais pelno pirmuosius Lietuvos taškus – 2:2.

Turkės naudojosi spragomis mūsiškių gynyboje ir kiek atitolo – 8:2. Čia pat K.Nacickaitė atsakė tritaškiu ir sumažino atsilikimą. Dar vieną tritaškį siunčia V.Kuktienė – 8:10.

G.Petronytė pelnė du taškus, pridėjo baudos metimą ir pirmą kartą išvedė Lietuvą į priekį – 11:10.

Po ilgokos rinktinių tylos antrąjį tritaškį pasiuntė K.Nacickaitė – 14:11. Kėlinio pabaigoje L.Sanders baudų metimais lygino rezultatą – 16:16.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Turkija 32:30 (16:16, 16:14)

Antrąjį ketvirtį turkės pradėjo greitu dvitaškiu ir susigrąžino persvarą – 16:18. Greitai tuo pačiu atsakė ir S.Okockytė, vėl išlyginusi rezultatą.

G.Petronytė pasižymi blokuotu metimu ir metimu iš vidutinio nuotolio – 20:21. G.Petronytė ir toliau veda lietuves į priekį ir sugrąžina minimalią persvarą – 22:21.

Komandos apsikeičia sėkmingomis atakomis – Lietuva atsilieka 24:25. I.Albena pasiuntė tritaškį į Lietuvos krepšį ir privertė Mantą Šernių prašyti minutės pertraukėlės – 24:28. Mūsiškės nuolat strigo puolime ir labai dažnai klydo.

V.Kuktienė pataikė antrąjį savo tritaškį – 29:30. Dar vieną prideda ir K.Nacickaitė, išvesdama Lietuvą į priekį 32:30. Turkės nesugeba užpulti ir po dviejų kėlinių Lietuva išlieka priekyje.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Turkija 42:43 (16:16, 16:14, 10:13)

Turkės kiek sėkmingiau pradeda antrąją rungtynių pusę – 32:36 Lietuva ir vėl atsilieka. M.Šernius po dar vienos sėkmingos Turkijos atakos prašė minutės petraukėlės – 32:38.

Lietuvės ir toliau sunkiai rado kelią link varžovių krepšio – 33:40. Dviem taškai pasižymėjo G.Gutkauskaitė, o tritaškį pridėjo M.Solopova – lietuvės priartėjo 38:40.

S.Okockytė baudų metimais išlygino rezultatą, tačiau I.Albena atsakė tritaškiu – 40:43. S.Okockytė pelnė dar du taškus – po trijų kėlinių turkės pirmavo 43:42.

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Turkija 57:66 (16:16, 16:14, 10:13, 15:23)

Kėlinio pradžioje turkės nubaustos nesportine pražanga – lietuvės įgijo pranašumą 44:43. Turės netruko atsakyti keturiais taškai iš eilės – 44:47.

Lietuvės taškus rinko baudų metimai ir išsiveržė į priekį – 48:47. Dvitaškiu iš karto atsakė ir L.Sanders. Rinktinės toliau keitėsi sėkmingomis atakomis – 50:51.

Lietuvės pradėjo klysti, o turkės mūsiškes nubaudė tritaškiu – likus žaisti keturias minutes Lietuva atsiliko 50:55.

Tylą nutraukė G.Petronytė, tačiau dvitaškiu atsakė ir L.Sanders – 52:57. Dar du taškus pridėjusi I.Albena pasiuntė rimtą pavojaus signalą – 52:59.

Po M.Šerniaus minutės pertraukėlės M.Solopova smeigė tritaškį – 55:59. Turkės atsakė dvitaškiu ir vėl atitolo, o likus žaisti 30 sek. pirmavo 64:57. Lietuvėms stebuklo sukurti nepavyko – pralaimėta 57:66.

Startinės sudėtys. Lietuva: Santa Okockytė, Kamilė Nacickaitė, Gintarė Petronytė, Vita Kuktienė, Sandra Linkevičienė. Turkija: Olcay Cakir, Bahara Caglar, Isil Albena, Nevriye Iilmaza, Lara Sanders.

Olimpinė viltis. Tiesioginį bilietą į žaidynes gaus tik Europos čempionės titulą iškovosianti rinktinė. 2-5 vietas užėmusios ekipos pelnys teisę varžytis atrankinėse varžybose.

Pralaimėjimai. Ketvirtfinalio etape lietuvės 66:68 nusileido Baltarusijai, o Turkija 63:75 pralaimėjo Serbijai.

Nežinomybė. Trečiadienio rungtynėse su Baltarusija pirmajame kėlinyje traumą patyrė Lietuvos rinktinės lyderė Gintarė Petronytė – ją kamuoja nugaros spazmai. Iki pat rungtynių pradžios su Turkija lieka neaišku ar vidurio puolėja padės rinktinei.

Tikslas. Prieš Europos pirmenybes Lietuvos nacionalinė komanda kėlė tikslą patekti tarp penkių stipriausių – šis tikslas vis dar gyvas, tačiau reikės iškovoti dar dvi pergales.

Varžovės. Turkijos ekipoje pirmuoju smuiku griežia amerikietė Lara Sanders. Aukštaūgė renka po 15,6 taško ir atkovoja po 7,4 kamuolio per rungtynes. Isil Alben savo ruožtu patikimai vadovauja puolimui – atlieka po 5,1 rezultatyvaus perdavimo.