Neatlaikė: prancūzus starte pribloškę latviai pusfinalio neišvys

Latvijos krepšinio rinktinė Europos krepšinio čempionato ketvirtfinalyje sugebėjo nustebinti savo varžovus prancūzus, tačiau tai ilgai netruko. Čempionų titulą ginantiems „Eurobasket“ šeimininkams iššūkį pirmojoje pusėje metę latviai galiausiai neatlaikė tempo, kurį pasiūlė geriausiai besiginanti turnyro komanda. Prancūzijos rinktinė šventė pergalę 84:70 (21:25, 19:13, 16:7, 28:25) ir pusfinalyje susitiks su Ispanijos rinktine.Ispanai itin karštame ketvirtfinalio mače 73:71 palaužė Graikiją.

Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (61)

Sep 15, 2015, 9:37 PM, atnaujinta Oct 15, 2017, 4:20 PM

Latvijos rinktinė dėl 5-8 vietų žais su Graikija.

Prisijunkite prie lrytas.lt sportas sirgalių komandos ir tapkite nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite PATINKA arba LIKE.

Etapas. Pusfinalyje Prancūzija varžysis su Ispanijos rinktine, kuri po itin karštos kovos 73:71 nugalėjo Graikiją.

Statistika.

Prancūzija: T.Parkeris 18, B.Diaw 14, R.Gobertas 13, N.de Colo (7 atk. kam.) 11, J.Lauvergne (7 atk. kam.) 10, E.Fournier 7, M.Gelabele ir N.Batumas po 4, L.Westermannas 2, C.Kahudi (8 atk. kam.) 1.

Latvija: K.Janičenokas 16, J.Strelniekis (7 rez. perd.) 14, D.Bertanis 12, R.Freimanis (8 atk. kam.) 9, M.Meieris 7, J.Timma 5, M.Mejeris 3, K.Berzinis ir K.Vecvagaras po 2.

Mačas. Latvijos rinktinė starte jaudulio nejautė. Po K.Berzinio dvitaškio latviai pirmavo 7:4. Įpusėjus kėliniui J.Strelniekas pelnė du taškus iš po krepšio ir tada Latvija pirmavo 14:11. Latvijos krepšininkai žaidė užsivedę ir V.Colet pareikalavo minutės pertraukėlės. Šeimininkai nuščiuvo, kai K.Janičenokas smeigė tritaškį ir latviai pirmavo 21:15. Latviai jau pirmajame kėlinyje nustebino, kai jį laimėjo 25:21.

Latvijos rinktinė starte jaudulio nejautė. Po K.Berzinio dvitaškio latviai pirmavo 7:4. Įpusėjus kėliniui J.Strelniekas pelnė du taškus iš po krepšio ir tada Latvija pirmavo 14:11. Latvijos krepšininkai žaidė užsivedę ir V.Colet pareikalavo minutės pertraukėlės. Šeimininkai nuščiuvo, kai K.Janičenokas smeigė tritaškį ir latviai pirmavo 21:15. Latviai jau pirmajame kėlinyje nustebino, kai jį laimėjo 25:19.

T.Parkerio šou pakeitė latvių scenarijų ir A.Bagatskis reikalavo minutės pertraukėlės. Prancūzų lyderis pelnė keturis taškus iš eilės, o tada smeigė tritaškį ir išvedė savo komandą į priekį 38:36. T.Parkeris siautėjo ir po minutės pertraukėlės – 40:36. Po dviejų kėlinių Prancūzija pirmavo 40:38.

Per pirmąjį kėlinį taškų nepelnęs T.Parkeris antrajame tapo rezultatyviausiu savo komandoje – surinko 11 taškų. Latvijos komandoje po dviejų kėlinių rezultatyviausias buvo K.Janičenokas, pelnęs 12 taškų.

V.Colet per pertrauką sugebėjo sustyguoti komandą ir po trijų minučių žaidimo trečiajame kėlinyje Prancūzija pirmavo 45:38. Kai po J.Strelniekio klaidos N. de Colo prie savo tritaškio pridėjo ir dvitaškį, latviai reikalavo minutės pertraukėlės. Prancūzija pirmavo 47:38.

Įpusėjus kėliniui po R.Goberto efektingo dvitaškio Prancūzija pirmavo 50:40.

Latvijos komanda jau buvo pavargusi, o Prancūzija į ketvirtąjį kėlinį išėjo pirmaudama 56:45.

Ketvirtajame kėlinyje Prancūzijos rinktinė buvo gerokai greitesnė. T.Parkeris pataikė tritaškį, o tada B.Diaw lengvai prisidėjo metimu iš po krepšio. Prancūzija po pirmųjų poros minučių pirmavo 61:47. Prancūzijos rinktinė apsukų nemažino. Kai Įpusėjus kėliniui A.Bagatskis prašė minutės pertraukėlės, prancūzai pirmavo 66:49.

Kai R.Gobertas pataikė dvitaškį, prancūzai pirmavo 72:55. Buvo likę žaisti tris minutes. Prancūzijos rinktinė galiausiai atsipalaidavo ir judėjo mačo su ispanais link.

***

Uola. Prancūzijos rinktinė savo varžovus dusina gynyba. Prancūzai – geriausiai turnyre besiginanti komanda, per mačą vidutiniškai praleidžianti vos 64,7 taško. Bet dėl geros gynybos puolimas nestringa. Prancūzijos komanda pagal pelnomus taškus – ketvirta (80,5 taško). Latviai pagal pelnomus taškus – devyniolikti (70,2 taško).

Aštuntfinalis. Aštuntfinalyje Prancūzijos komanda pernelyg daug vargo nepatyrė ir 76:53 nugalėjo Turkijos krepšininkus.  Latvijos rinktinė susitiko su Slovėnija ir šventė pergalę 73:66.

Prancūzų kelias. Monpeljė Prancūzijos rinktinė liko nesužeista, tačiau galėjo patirti smūgį, kai susitiko su Suomijos krepšininkais. Pastarieji gerokai nustebino, kai tik per pratęsimą 87:97 nusileido šeimininkams. Prancūzijos rinktinė A grupėje sutruškino Izraelį (86:61) bei Bosniją ir Hercegoviną (81:54), nugalėjo Lenkiją (69:66) ir Rusiją (74:67).

Latvių kelias. Latvijos rinktinė Rygoje vykusiuose D grupės mačuose patyrė du pralaimėjimus ir į aštuntfinalį žengė antra, nusileidusi tik Lietuvai. Latvijos rinktinė 49:68 pralaimėjo lietuviams bei 74:75 nusileido ukrainiečiams. Grupėje Latvija 78:67 nugalėjo lietuvius įveikusią Belgiją, 72:65 – čekus ir paskutinėse rungtynėse 75:64 šventė pergalę prieš Estiją.