Rimas Kurtinaitis privertė nusilenkti Eurolygos čempioną „Real“

Rimas Kurtinaitis<br>AP nuotr.

Nov 18, 2015, 11:01 PM, atnaujinta Oct 3, 2017, 10:40 PM

Eurolygos dvikova su lietuvišku akcentu – taip galima būtų pavadinti šios savaitės kur kas anksčiau sužaistą mačą tarp Maskvos srities „Chimki“ klubo ir Eurolygos čempionės Madrido „Real“ ekipos.Eurolygos A grupėje trečiadienį sėkmė lydėjo „Chimki“ krepšininkus, kuriuos jau ketvertą metų treniruoja Lietuvos specialistas Rimas Kurtinaitis. Rusijos ekipa išvykoje 85:82 (24:22, 20:20, 22:21, 19:19) nugalėjo Eurolygos nugalėtojo titulą ginantį „Real“ su Jonu Mačiuliu.

Tai buvo jau ketvirtoji Madrido nesėkmė šio sezono Eurolygos mače. Antro kėlinio viduryje svečiams pavyko atitrūkti net  37:27, tačiau Ispanijos klubas vos per kelias minutes likvidavo visą turėtą deficitą.

Rungtynių likimas sprendėsi paskutinę akistatos minutę. Likus varžytis 21 sek., Sergio Llullas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, sumažindamas šeimininkų deficitą iki minimalaus skirtumo 81:82.

Tačiau tuoj pat Aleksejus Švedas varžovus už pražanga nubaudė maksimaliai – pataikė du baudos metimus ir rezultatas tapo jau 84:81.

Per likusį laiką du S.Llullo tritaškiai tikslo nepasiekė, o vienas taiklus Sergio Rodriguezo baudos metimas įtakos mačo likimui neturėjo.

J.Mačiulis per 8 minutes taškų nepelnė (0/1 dvitaškis), atliko rezultatyvų perdavimą, 3 kartus pažeidė taisykles bei surinko minus 3 naudingumo balus.

„Chimki“ iškovojo jau ketvirtą laimėjimą per šešis mačus. Ketvirtadienį savo rungtynes C grupėje žais ir Kauno „Žalgiris“

„Real“: S.Rodriguezas 17, G.Ayonas 14, S.Llullas 13, F.Reyesas ir J.Carrollas po 10.

„Chimki“: T.Rice‘as 18, A.Švedas 13, J.Augustine‘as 12, S.Monia 11.