Europos taurės pusfinalyje Manto Kalniečio su klubu nebus

Trečiadienį buvo žaidžiami likę trys Europos taurės turnyro ketvirtfinalio mačai, po kurių turėjo paaiškėti pusfinalio dalyviai. Į beveik lemiamų varžybų etapą nesugebėjo prasibrauti italų Milano „Emporio Armani“ ekipa su Mantu Kalniečiu. Lietuvos rinktinės įžaidėjas su komanda ir antrą kartą nusileido kitai Italijos komandai – „Dolomiti Energia“ 79:92 ir pasitraukė iš varžybų. M.Kalnietis įmetė 10 taškų.

M.Kalnietis
M.Kalnietis

Mar 23, 2016, 9:20 PM, atnaujinta May 31, 2017, 7:12 PM

„Emporio Armani“ reikėjo šiandien panaikinti dešimties taškų deficitą, tačiau Trento klubas pirmavo nuo mačo pradžios, o šeimininkus nokautavo trečiame kėlinyje, kai jį laimėjo 21:11.

Kuklus turnyro debiutantas paneigė visas prognozes, kurios teigė, jog komanda vargiai peržengs „Last 32“ etape, tačiau padarė ne tik tai, bet ir nokautavo Eurolygoje šį sezoną žaidusią ir daug turtingesnę „Emporio Armani“.

26 minutes žaidęs M.Kalnietis pelnė 10 taškų (1/3 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), sugriebė 3, perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo pražangą, kartą suklydo, sykį prasižengė ir surinko 13 naudingumo balų.

Trento klubas pusfinalyje namie išvykoje žais su Strasbūro SIG komanda, kuri trečiadienį žaidė nerealų mačą su Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ klubu. Pirmąją dvikovą buvo laimėjusi Prancūzijos ekipa 9 taškų skirtumu, o šiandien po 40 min. kovos 74:65 pergalę iškovojo Rusijos atstovai.

Tad buvo žaidžiamas pratęsimas, po kurio ir vėl nieko nebuvo aišku – komandos įmetė po 12 taškų. Tad reikėjo sužaisti ir dar vieną penkiaminutę – šįkart SIG nepaliko šansų ir laimėjo pratęsimą 14:5, tad, nors galutinis mačo rezultatas buvo 91:91, į pusfinalį prasimušė šeimininkai.

Antradienį paaiškėjo pirmoji Europos taurės turnyro pusfinalio komanda. Ja tapo Stambulo „Galatasaray“ komanda, kuriai pavyko nugalėti Miuncheno „Bayern“.  Turkų varžovais bus Las Palmaso „Gran Canaria“ ekipa, kuri trečiadienį namie nusileido  Zeliona Guros „Stelmet“  83:86, tačiau dėl Lenkijoje iškovotos solidesnės pergalės prasimušė į kitą etapą.

Rungtynės trečiadienį

Strasbūro SIG – Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ 91:91, po pratęsimo (pirmasis mačas 94:85)

Milano „Emporio Armani“ – Trento „Dolomiti Energia“  79:92 (pirmasis mačas 73:83)

Las Palmaso „Gran Canaria“ – Zeliona Guros „Stelmet“  83:86 (pirmasis mačas 93:82)

Stambulo „Galatasaray“ – Miuncheno „Bayern“ 72:59 (pirmasis mačas 89:99, rungtynės antradienį)