„Rockets“ ir „Raptors“ akistatoje žibėjo abu lietuviai

J.Valančiūnas žaidė labai naudingai.<br>AP nuotr.
J.Valančiūnas grūmėsi pagirtinai.<br>AP nuotr.
Donatas Motiejūnas džiaugėsi ir pergale, ir geru asmeniniu pasirodymu.<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.
„Rockets“ namie Toronto krepšininkams nepralaimėjo jau devynerius metus.<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.
Rungtynių Hjustone akimirkos.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

Mar 26, 2016, 5:26 AM, atnaujinta May 31, 2017, 1:16 PM

J.Valančiūnas ir D.Motiejūnas akis į akį susitiko ant parketo, abu rungtynes pradėjo starto penkete ir buvo svarbūs savo komandų žaidėjai. NBA reguliariojo sezono rungtynėse Lietuvos krepšininkų atstovaujamos ekipos – „Toronto Raptors“ bei „Houston Rockets“ – žiūrovams padovanojo dramatišką mūšį, o pergale 112:109 (29:21, 25:37, 25:20, 33:31) džiaugėsi namie žaidusi „Rockets“ .

Pusvalandį žaidęs J.Valančiūnas pelnė 16 taškų (6/15 dvit., 4/6 baud.), atkovojo net 18 kamuolių, atliko du rezultatyvius perdavimus, perėmė du kamuolius, tačiau paskutinę rungtynių sekundę „užsidirbo“ šeštą pražangą.

Tuo tarpu D.Motiejūnas aikštėje praleido perpus mažiau laiko, 15 minučių, per kurias spėjo surinkti dviženklį taškų skaičių – 11 (5/8 dvit., 1/1 trit.) – atkovoti tris kamuolius ir atlikti vieną rezultatyvų perdavimą.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo „Rockets“ krepšininkai, iškart spurtavę 7:0. Du tritaškius pataikęs Patricas Beverley‘us atitolino ekipą 17:8, o paskutinėmis pirmo kėlinio sekundėmis aikštės šeimininkai pirmą kartą pasiekė ir dviženklį pranašumą – 27:17.

Grąžinti intrigą „Raptors“ pavyko tik antro ketvirčio pabaigoje: Toronto krepšininkai laimėjo atkarpą 15:0 (aštuonis taškus jos metu pelnė Luisas Scola) bei išsiveržė į priekį 48:44. Įpusėjus rungtynėms švieslentė rodė J.Valančiūno bei jo komandos draugų pranašumą – 58:54.

Trečias kėlinys prasidėjo lietuvių šou: iš devynių pirmųjų taškų septyni priklausė J.Valančiūnui bei D.Motiejūnui. Nors viso ketvirčio metu „Rockets“ buvo besivejantys, Toronto ekipa nė karto nesusikūrė didesnės nei penkių taškų persvaros. Prieš lemiamą kėlinį ekipas skyrė vos vienas taškas – 79:78.

Situacija pasikeitė pirmomis ketvirto ketvirčio minutėmis, kai „Raptors“ krepšio tinklą skrodė taiklūs Jasono Terry, Michaelio Beasley, Jameso Hardeno bei Coverio Brewero metimai (95:87). Per likusį laiką Toronto krepšininkai atsilikimą sumažino, tačiau išsigelbėti nesugebėjo – 112:109.

Šeimininkus į pergalę vedė vienas geriausių sezono rungtynių sužaidęs „Rockets“ lyderis J.Hardenas, surinkęs trigubą dviženklį – gynėjas per 42 žaidimo minutes pelnė 32 taškus (11/22 metimų), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų.

M.Beasley nugalėtojams pelnė 21 tašką, P.Beverley 17, C.Breweris 10.

Ypač prastai šiame mače žaidė tiesioginis J.Valančiūno oponentas D.Howardas – „Rockets“ vidurio puolėjas per 23 žaidimo minutes pelnė tik 2 taškus, atkovojo 5 kamuolius, du kartus suklydo, o mačą baigė gavęs šešias asmenines pražangas.

Toronto komandoje, kuri niekaip Rytų konferencijoje nepaveja lyderio „Cleveland Cavaliers“, rezultatyviausias buvo D.DeRozanas, pelnęs 18 taškų. 16, kaip ir J.Valančiūnas, įmetė, L.Scola, 15 – K.Lowry (8 rez. perd.), 13 – N.Powellas.

Beje, Toronto komandos lyderiai D.DeRozanas ir K.Lowry rungtynes baigė persirengimo rūbinėje – ketvirtajame kėlinyje jie buvo išvaryti iš aikštės, nes užsidirbo po antrąją techninę pražangą.

Rytų konferencijoje antri žengiantys „Raptors“ krepšininkai Hjustone pergalės džiaugsmo nepatyrė jau devynerius metus. „Rockets“ Vakarų konferencijoje rikiuojasi septinti.