„Sūduvos“ krepšininkės LMKL pusfinalio starte įkrėtė vilnietėms

Dramatiška pergale Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalio seriją pradėjo namuose žaidusi Marijampolės „Sūduvos“ komanda, kuri 62:61 (15:16, 20:13, 14:13, 13:19) palaužė Vilniaus „Kibirkšties“ ekipą ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Marijampolės klubas šventė pergalę.

lmkl.lt ir lrytas.lt inf.

Mar 29, 2016, 9:39 PM, atnaujinta May 31, 2017, 5:34 AM

Pusfinalio pirmųjų rungtynių svarba ir įtampa slėgė abi komandas ir tai atsispindėjo rezultate – 10:10 sužaidus kiek daugiau nei 8 minutes. Paskutinės pusantros minutės buvo rezultatyvesnės, o po jų minimaliai priekyje buvo „Kibirkštis“ – 16:15.

Antrajame ketvirtyje Laura Juškaitė viešnių persvarą buvo padidinusi (18:15), tačiau „Sūduva“ perėmė iniciatyvą ir po spurto 6:0 grėsmingai atitrūko – 30:23. Vilniaus klubas buvo priartėjęs (29:33), bet per likusį laiką taškais pasižymėjo tik marijampolietės, kurios įpusėjus dvikovai pirmavo 35:29.

Po didžiosios pertraukos „Sūduva“ kontroliavo situaciją iki 25-osios minutės, kai „Kibirkštis“ sumažino deficitą iki minimumo – 37:38. Nepakitęs skirtumas buvo likus žaisti 3 minutes (43:42), tačiau kėlinį šeimininkės baigė spurtu 6:0, kuris leido atsiplėšti – 49:42.

Lemiamą ketvirtį labai sėkmingai pradėjo „Kibirkšties“ krepšininkės, kurių galinga atkarpa 8:0 po ilgesnės pertraukos išvedė vilnietes į priekį – 50:49. Po šalto dušo atsibudo „Sūduvos“ ekipa, pelniusi 5 taškus be atsako – 54:50. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės paprašyta minutės pertraukėlė buvo naudinga, nes jos auklėtinės išlygino rezultatą – 54:54. Čia pat marijampolietės vėl surengė dvi sėkmingas atakas – 58:54. Prasidėjus paskutinei minutei „Kibirkštis“ turėjo kamuolį savo rankose iš šansą išlyginti rezultatą, bet Justina Kraujūnaitė atidavė kamuolį tiesiai varžovėms į rankas, o pražanga sustabdyta Iveta Šalkauskė realizavo abi baudas – 62:58.

Likus 35 sekundėms L.Juškaitė pataikė vieną baudos metimą, o antrasis skriejo pro šalį, bet kamuolį atsikovojo vilnietės, kurių ataką dvitaškiu baudė J.Kraujūnaitė – 61:62. „Kibirkščiai“ pavyko perimti kamuolį ir lemiamai atakai buvo 20 sekundžių. J.Kraujūnaitės reidas krepšio link baigėsi nesėkmingai, tačiau ginčo kamuolys atiteko viešnioms. Likus 3,6 sekundės „Kibirkštis“ turėjo dar vieną šansą ir lemiamas metimas atiteko L.Juškaitei, bet jos paleistas kamuolys iš vidutinio nuotolio tikslo nepasiekė.

„Sūduva“: L.Svarytė 16 (6/16 metimai, 11 atk. kam.), A.Gabalytė 15, I.Šalkauskė (5 atk. kam.) ir S.Baliutavičiūtė po 10.

„Kibirkštis“: L.Juškaitė 15 (9 atk. kam.), Sh.Landry (9 atk. kam.) 14, E.Šniokaitė 9.